İnsanoğlu Nereye Gidiyor!?

Eski 10-10-2009   #1
Nükleon
Icon47

İnsanoğlu Nereye Gidiyor!?

Aslında bazı insanlara iyilik yapmaktan çok onlara eziyet etmek bazen doğru olabiliyor Çoğu insan birbirini arkadan vurmayı çok kolay görüyor Evet öyle aslında Çünkü; insanoğlu bazı şeylere çok çabuk kanabiliyor Bunu arkadaşınızın üstünde deneyebilirsiniz ve haklı olduğumu görebilirsiniz Biz insanoğlu bunun için mi tasarladınk? Ya da belkide birbirimizi öldürmek için tasarlandık he? Ne dersiniz? Şuan bile birbirimizi öldürmüyor muyuz? Kendi pisliklerimizden zehirlenip, kendi yarattığımız pis ortamlardan hastalanıp ölmüyor muyuz? Ecel' in nedense bana bir tuhaf geldiğini hisstemeye başladım Şuank bulunduğuuz durumu gördüğüm andan itibaren nedense pek iç açıcı gelmiyor ecel bana Belkide Ecelimiz ile ölmek daha kolay, acısız ve rahattır belkide, ne dersiniz? Kendi yarattığımız bu durumdan etkilenip ölmek bana daha " korkutucu " geliyor Neden konuyu bu kadar saptırdığımı düşünüyorsunuz belkide ama aslında saptırmadım İnsanlar oyunlar yolu ile daha da bir etkileşime giriyor ve birbirlerinin zayıf ve güçlü yönlerini anlayıp öyle hareket ediyorlar :) Ne kadar tuhaf değil mi? Oysaki oyunlar aslen, zekâ gelişimi için yapılmıştır Evet öylede Zekâ gelişimi için tasarlanmıştır oyunlar Ama nedense bazılarımız bunu anlamıyor Anlayanlar ise zaten bu yazdıklarımdan anlayan kişilerdir Yanlış anlamayın hakaret etmiyorum kimseye Sadece gerçekleri söylüyorum Biliyorum bu söylediklerim çoğunuza tuhaf gelecek ama aslında öyle değil biliyor musunuz? Nereye gittiğimizi hiç bilmiyoruz İnandığımız şeylerin değerini bilmiyoruz Nietzsche' nin bir sözü vardır: " İnanç, gerçeği bilmek istememektir " Ne kadar da güzel söylemiş :) İnsanlar gün geçtikçe inançlarını saptırıyorlar ve akıl almaz bir yöntem ile inanılması ve uygulanması güç yöntemlere başvurup evrime uğruyorlar Haa, burada Darwin' in Evrim Teorisi' nden bahsetmiyorum :) Evrimden kastım, ruhsal olarak evrim geçiriyorlar Nasıl mı? Etrafınızadikkatli bakın ve inancınız gereği kutsal şeylere bir göz gezdirin bakayım gerçekten doğru mu ilerliyor insanlar ;) Umuyorum ki farkına varacaksınız bu durumun Birçoğumuz zamanında varmıştır ama sanırım bunun farkına varmayanlar vardır

Belkide zekâ gelişimi ve birşeyler öğrenmek çeşitli oyunlara, gereksiz görünen şeylere kâdirdir Olabilir, neden olmasın Bakın benim tarih merakım bir oyun ile başladı Rome - Total War Bu oyunu bilgisayarımızı ilk aldığımız günlerde abimin arkadaşı getirmişti İlk o zaman öğrendim bu oyunu ve 4 bilgisayar oyunumdur yüklediğim Rome - Total War gerçekten benim Roma Tarihi ve Antik Dünya Tarihi' ne ilgi duymamı o kadar çok kolaylaştırdı ki Bu oyunu tanımadan önce Tarih' in T' sinden anlamıyordum ama bu oyun ile birlikte ne olduysa Tarih benim hayatıma girdi Resmen onunla bir bağım var gibi oldu :) Ciddiyim bu konuda Tabii ki Tarih' i sevmemde sadce bu etkili değil Büyük çoğunluğu öğretmenlerim oluşturdu Yalnız ilk Tarih ile tanışmam Rome - Total War ile oldu Ondan sonra Rome - Total War, strateji tabanlı bir oyun olduğu için strateji ve akla da önem vermeye başladım Akıl olmaz ise stratejinin olmayacağını düşündüm Bu ne kadar doğrudur bilmiyorum ama bence öyle Yalnız şu da var ki: Stratejisiz akıl da olmaz Bu biraz tuhaf gelecek Şöyle açıklayayım:

- " Strateji bir bakıma bence, aklı kontrol etmemizi sağlıyor Akıl ise stratejiyi yaratmayı sağlıyor Hangisi ilk olarak gelir bu biraz çelişkilidir benim için "

Yazmaya çalıştığım konular biraz karıştı ama ne anlatmaya çalıştığımı anlamışsınızdır kesin ;) İleriki zamanalarda daha değişik konular ile karşınızda olacağım şimdilik bu kadar yazacaklarım Umarım beğenmişsinizdir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com