Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Atatürk Köşesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atatürk, diyor

Cevap : Atatürk Diyor Ki:

Eski 03-24-2009   #61
Şengül Şirin

Bütün ümidim gençliktedir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-30-2009   #62
Gözyaşı

Eski 03-30-2009   #63
Gözyaşı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-30-2009   #64
Gözyaşı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-30-2009   #65
Gözyaşı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-31-2009   #66
Equinox

Yetisecek çocuklarimiza ve gençlerimize tahsilin hududu ne olursa olsun, en evvel, her seyden evvel Türkiye'nin istiklâline, kendi benligine, milli geleneklerine düsman olan unsurlarla mücadele etmek lüzumu ögretilmelidir

Eski 04-02-2009   #67
Şengül Şirin
Icontr

Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye eski devirlerdeki gibi basit değildir Bugünün anaları için gerekli vasıfları taşıyan evlat yetiştirmek, evlatlarını bugünkü hayat için faal bir uzuv haline koymak pek çok yüksek vasıflar taşımalarına bağlıdır Onun için kadınlarımız, hattâ erkeklerimizden çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgili olmaya mecburdurlar; eğer hakikaten milletin anası olmak istiyorlarsa
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-02-2009   #68
Şengül Şirin

Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-03-2009   #69
Şengül Şirin

Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-03-2009   #70
Şengül Şirin

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir Türk dili, dillerin en zenginlerindendir Yeter ki, bu dil şuurla işlensin Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-15-2009   #71
Şengül Şirin
Icontr

"Gerektiğinde vatan için bir tek fert gibi yekpare azim ve karar ile çalışmasını bilen bir millet elbette büyük bir geleceğe layık ve aday olan bir millettir"
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-15-2009   #72
Şengül Şirin
Icontr

"Benim hayatta yegane fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir"
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-15-2009   #73
Şengül Şirin
Icontr

"Türk kuvvet ve zekasının yenmediği ve yenemeyeceği güçlük yoktur"
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-19-2009   #74
Şengül Şirin
Icontr

Atatürk diyor ki,
Yorulmadan beni takip edeceğinizi söylüyorsunuz Fakat arkadaşlar, yorulmadan ne demek? Yorulmamak olur mu? Elbette yorulacaksınız Benim sizden istediğim şey yorulmamak değil, yorulduğunuz zaman dahi durmadan yürümek, yorulduğunuz dakikada da dinlenmeden beni takip etmektir Yorgunluk her insan, her mahlûk için tabii bir halettir, fakat insanda yorgunluğu yenebilecek mânevi bir kuvvet vardır ki, işte bu kuvvet yorulanları dinlendirmeden yürütür Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlâtları, yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-28-2009   #75
Şengül Şirin

MÜZİK-TÜRK MÜZİĞİ- SANAT
Bir milletin yenileşmesinde ölçü, musikide değişikliği alabil mesi, kavrayabilmesidir
Millî, ince duygulan, düşünceleri anlatan, yüksek deyişleri, söyleyişleri toplamak, onları bir gün önce, genel son musiki kurallarına göre işlemek gerekir Ancak bu sayede, Türk milli musikisi yükselebilir, evrensel musikide yerini alabilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com