Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Protesto Ediyorum !...

Yeni Konu Gönder Kapalı Konu

Konu Araçları
açıklayacakkk, başörtüsünün, müslüman, olmasını, yasak, ülkede

Cevap : müslüman bir ülkede başörtüsünün yasak olmasını kim açıklayacakkk...

Eski 04-04-2008   #16
merve16

evet öyle bir gün var kideğil yürekte her yerinde sancı olacak ama o zaman iş işten geçmiş olacak

Eski 04-04-2008   #17
cansel

ben sana bu konuyu daha öncede acıkladım bu konuyu sen dar açıdan bakıosun dar açıdan bakınca böle ama geniş açıdan bakıldığında daha farklı bunu sende biliosun biz allahımızı sevioruz biz dinimizede bağlıyız fakat biz türbana karsıyız die bu ataistlik dinsizlik gibi gösterilmemeli biz cumhuriyeti seivoruz onuda tehlkiye düşürecek herseye karsıyız

worapsow
adige

Eski 04-04-2008   #18
JOKER

kuranı kerim yazıldığı zamanın şartlarına göre yazılmış çünkü ozman öyle gerekiyormuş

önemli olan onu çağımıza göre yorumlayabilmektir herşeyi birebir alırsan çıkmaza düşersin

bende bir erkek olarak 4 kadın alim o zaman hakkım değilmi :D bakın kuranı iyi yorumlayamamış yada işlerine öğle gelmiş bütün ülkeler şuan diktatörlükle yönetiliyor arabistan ırak iran vs neden bütün müslüman ülkeler böyle düşündünüzmü hiç ?
ikincisi olaya siz çok basit bakıyorsunuz efendim başörtüme neden karışıyorlar adamlar cumhuriyetin temelime dinamit koyuyor siz hala ne derdindesiniz bunlar atatürk zamanındada vardı şeyh sait vs tekke ve zaviyeler kapatıldığında ayaklananların torunları bunlar ben size sadece tavsiye verecem herkesin dini kendine ve hesap günü emin olun hepinizden daha rahat gidicem içim çok rahat siz resmin tamamını görmekten kaçıyorsunuz ülke üzerinde oynanan oyunları ülkenin satılmasını yapılan gizli anlaşmaları ekonomik sorunları fettullah gülen amerikanın 1 numaralı adamıdır onun öğrencisi erdoğanda başbakan onu başbakan yapanda amerikadır şuan aşağı alanda odur tabi bunlar size ütopya gelecek ama çok kitap okuyun sabit düşüncede kalıyorsunuz ufkunuzu genişletin arkadaşlar bu ülke hepimizin

Why so serious?

JOKER

Eski 04-04-2008   #19
fatmanur

sana sadece acıyorum Obstinate eğer sen başörtüsüne karşıysan ALLAH' ın bir ayetine de kerşı gelmiş oluyorsun ' ALLAH' IN bir ayetine bile karşı gelenler kafirlerin ta kendileridir' maide suresi al sana ALLAH 'ın kitabından bir delil bu cümle bildiğin bir cümle değilve dikkatli okuyun sen ve senin gibiler
Rahmetinin bir damlası herkesin rızkına kefil olur
Su çorak gönlüme merhametini indir
Su fani ömrümü sonsuzluğa eriştir

Eski 04-04-2008   #20
su perisi

Alıntı:
cansel tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ben sana bu konuyu daha öncede acıkladım bu konuyu sen dar açıdan bakıosun dar açıdan bakınca böle ama geniş açıdan bakıldığında daha farklı bunu sende biliosun biz allahımızı sevioruz biz dinimizede bağlıyız fakat biz türbana karsıyız die bu ataistlik dinsizlik gibi gösterilmemeli biz cumhuriyeti seivoruz onuda tehlkiye düşürecek herseye karsıyız

Elinize,Dilinize ve Yüreğinize sağlık

Eski 04-04-2008   #21
JOKER
icon111

Alıntı:
fatmanur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sana sadece acıyorum Obstinate eğer sen başörtüsüne karşıysan ALLAH' ın bir ayetine de kerşı gelmiş oluyorsun ' ALLAH' IN bir ayetine bile karşı gelenler kafirlerin ta kendileridir' maide suresi al sana ALLAH 'ın kitabından bir delil bu cümle bildiğin bir cümle değilve dikkatli okuyun sen ve senin gibiler
birincisi sen bana acıyacak seviyede değilsin ikincisi beni anlamadığın yazından da belli
at gözlüğüyle devam et, ben başörtüsüne karşıyım demedim devlete ait kurumlarda karşıyım dedim gelmiş bana kafir diyorsun bide :D bak ne dicem devletin dini olmaz milletin olur bunu iyi öğren önce sen bu sözlerinle kendi devletine kafir diyorsun düşünmeden koşuşuyorsun o yüzden senin dediklerini artık yorum yapacak değerde bulmuyorum

ve benim hakkımda yorum yaparken sözlerini iyiseç

Cevap : Müslüman Bir Ülkede Başörtüsünün Yasak Olmasını Kim Açıklayacakkk...

Eski 04-09-2008   #22
[KAPLAN]

Değerli arkadaşımız Sudenaz'ın açmış olduğu bu güzel iştişare konusunun aile içi bazı hoş olmayan tartışmalara vesile olması açıkcası beni çok üzdü Konuyu bu sebeple ne yazık ki kısa bir süre için kapatmak durumda kalmıştım Şu an itibariyle konu tekrar mesaj yazımına açılmıştır Bundan sonraki mesajlaşmaların bireysel tartışmalardan öte, konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinize karşıt fikirlere olan yorumlarınızdan ibaret olmasını temenni ederim

Eski 04-09-2008   #23
sudenaz

tşk ederim kaplan

Eski 04-09-2008   #24
VANDETTA

12 Eylül'ün Türkiye'ye armağan ettiği zihniyetin yetiştirdiği asker,siyasi kurum vede kuruluşlar Türk halkını,hakın istedği yaşam tarzında değil kendi istediği şekilde yaşamasını istemektedir,üzücü olansa bunu yaparken Atatürk'çü yada Laik'çi olduklarını iddia etmeleri vede bunu halka yedirmeleridirBugün başbakan kürsüye çıkıp bir hutbe okusa malum dikta siyasilerin paşaları,tankları Sincan'dan değil,Ankara'nın üzerinden geçirirler,bunuda Atatürk'çü Laiklik ilkelerine dayandırarak yaparlar,oysa bu Laikçi vede Atatürk'çü çevre TC'ni,n kuruluşunda Atatürk'ün dinle ilgili sözlerini görmezden gelirler
Bugün Atatürk'çü vede Laiklik üzerinden dine cephe alanlar Lenin Rusya'sını andıran bir Türkiye hayali peşinde koşmaktadırlar,ama nafile halk artık neyin ne olduğunu görüyor,kartel satılmış medyada yola gelecek,AKP'nin bir çok hareketini tasvip etmiyorum ama günümüzde Yazıcıoğlu'ndan sonra oy verilmeye değer bir o var
Bu ülkede Menderes idam edildi,neden?
Kim ne derse desin bunun tek nedeni ezanların tekrar arapça okutulması nedeniyledir?
Kendi başbakanını asan bu millet binlerce kişinin katilini İmralıda semizlik dana gibi besliyor,bu siyasilerin değil halkın utancıdır
Başörtüsüyle uğraşanlar,yani dinle birgün hak ettiklerini bulacaklar
Son olarak Türban diye birşey yoktur,başörtüsüne saldırı Türban aracılığıyla yapılmaktadır,'Türban'kelimesi mason belge onaylı Demirel tarafından ortaya atılmış bir piyondur,bakıyorum çoğu kişi bu oyuna geliyor,Türban değil başörtüsü

Eski 04-09-2008   #25
sudenaz

tşk ederim yorumdan dolayı vakit ayırdığın için

Eski 04-09-2008   #26
JOKER

vandetta arkadaşım başbakan çıkıp hutbe okuyunca bilmem ne başbakan imam mı ya

bizi imamlarmı yönetiyoo şeriatmı bizim yönetim şeklimiz herkes işini yapsın
din insanlaın en hassas yeri adamlarda dini siyasette kullanıyor bütün millette doğru olan bu sanıyor halkımız uyanıyormuş valla gülesim geliyo bu laflara sana Atatürkün şu sözünü hatırlatırımTürkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler memleketi olamaz şuanki hükümet bunu amaçlıor ama anlayana iran gibi olmak istiyorsanız saygı duyarım

Eski 04-09-2008   #27
sudenaz

Alıntı:
[KAPLAN] tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Değerli arkadaşımız Sudenaz'ın açmış olduğu bu güzel iştişare konusunun aile içi bazı hoş olmayan tartışmalara vesile olması açıkcası beni çok üzdü Konuyu bu sebeple ne yazık ki kısa bir süre için kapatmak durumda kalmıştım Şu an itibariyle konu tekrar mesaj yazımına açılmıştır Bundan sonraki mesajlaşmaların bireysel tartışmalardan öte, konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinize karşıt fikirlere olan yorumlarınızdan ibaret olmasını temenni ederim
ostinate bi daha okumanı istiyorum bu yazıyı çünkü dikatini çekmemiş galibayineden yorumundan solayı tşkler

Eski 04-09-2008   #28
JOKER
icon111

Alıntı:
sudenaz tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ostinate bi daha okumanı istiyorum bu yazıyı çünkü dikatini çekmemiş galibayineden yorumundan solayı tşkler
sen varya sen :D hani uyumaya gidiyodun az değilsin :D

Eski 04-09-2008   #29
VANDETTA

Alıntı:
Obstinate tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
vandetta arkadaşım başbakan çıkıp hutbe okuyunca bilmem ne başbakan imam mı ya

bizi imamlarmı yönetiyoo şeriatmı bizim yönetim şeklimiz herkes işini yapsın
din insanlaın en hassas yeri adamlarda dini siyasette kullanıyor bütün millette doğru olan bu sanıyor halkımız uyanıyormuş valla gülesim geliyo bu laflara sana Atatürkün şu sözünü hatırlatırımTürkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler memleketi olamaz şuanki hükümet bunu amaçlıor ama anlayana iran gibi olmak istiyorsanız saygı duyarım
Azizim,anlamamışsınızki yorum yapıyorsunuz,sorduğunuz bu sorunun cevabını vede ne demek istediğimi ilk mesajımda yazdım,din yada dini söylemleri bir siyasinin ağzından duyan siz ve sizin gibilerin ağzında hep aynı nakarat,'şeriat' ne alakaya maydonozdur anlamış değilim,bu ülkede siyasiler dini inanışlarını açıklayamaz,yada belirtemez mi?Hee doğru siz Laik'siniz bunu yapanlar şeriatçı!

Malesef sizin bu isteğinizi Atatük bile yerine getiremedi,kralımız kusura bakmasınlar,zira Atatürk'ün dinle alakalı hatta Peygamber efendimizle ilgili olan sözleri hiçte az değil,doğru diyorsunuz Atatürk'de şeriatçıydı!

Adamlar dediğiniz,seçim otobüslerinde başörtülü bayanların resimleriyle oy bezirganlığı yapan,sonrasında başörtüsünü TC düşmanı olarak lanse eden CHP midir,yoksa başörtüsü sorununu çözeceğim diyen bir partiyi üst üste iki kez iktadara taşıyan halkın seçtiği AKP'midir?AKP'ise seçim halkın değilmidir,CHP ise kapatma davası neden CHP hakkında da açılmamaıştır
Halk mevzuuna hiç girmek istemiyorum sizin gibi zeki(!) insanların yanında AKP'ye oy verenlerin uykusu çok derindir,biliyorum!Burası anlayana

Bak azizim bu ülke neden bir Malezya'ya neden bir İran'a benzetilmek istenmektedir bilmiyorum,şuraya yazıyorum ki sizde bilmiyorsunuz!
Konu başörtüsü;
Başlayacak olursak,başörtüsü yabancı erkeklerin namahremi olan bayanlara bakmasını engellemek amacıyla,kadınların güzelliklerini gizlemsei için getirilmiş bir kuraldır,emirdir
Bu hakkını elde etmek isteyene İran yada Malezya örneğini verirseniz onlarda size Türkiye Doğu Çin mi,Komonist Rusya yada Ateistmi olsun diye sorar,olayı bu noktaya çekmeden konuyla ilgili yorum yapın
Başörtüsüne bir itirazınız yoksa,amenna yok varsa belirtin sizin için ne yapabileceğimize bakalım!

Eski 04-09-2008   #30
djdem

vandetta gerçekten bizi çok iyi anlattın teşşeküredrim hiç kimse bunu anlayamıo gerçekten görmekistedikleri gibi görüyolar

zaten şu kapatma davsını anlamıorum kalkıp dtpye açılmıo böle bişi pkknın propagandasını yaptığı halde ülkeyi ileri ye götüren akp kapatılıyo

allah hepsini bildiği gibi yapsın

nO sEvGiLi No dıRdıR
onLine şamaTa onLine gıRgıR

ORTAMIN BİTTİĞİ YERDE BİZ BAŞLARIZ TARZIMIZ İÇİN ÖLÜR ŞEKLİMİZ İÇİN YAŞARIZ!!!…

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com