Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akacak, anlamı, atasözünün, damarda, durmaz, kan

Akacak Kan Damarda Durmaz Atasözünün Anlamı

Eski 09-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Takdir, tedbiri bozar derler Bir zarara uğramak, önemli bir şeyimizi kaybetmek kaderimizde varsa, ne yaparsak yapalım, ne önlem alırsak alalım bunun önüne geçemeyiz Bugün ya da yarın, er veya geç olan olacaktır

Kadere inananların çokca kullandığı bir atasözüdür Bu insanların düşüncesine göre eğer başınıza bir şey gelecekse, bir zarar görecekseniz, o zarar bir yolunu bulur ve sizi etkiler Teselli amacıyla da kullanılan bir atasözüdür Biri şehit olsa onun üzerine söylenebilir Kadere, yazgıya inananlar hayatımızın daha önceden belli olduğunu bunu değiştirmenin ise zor olduğunu söylerler Bu davranış bazen iyi olabildiği gibi, kötü sonuçlarda verebilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com