Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular > Dualar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ey allah cc im

&Quot;&Quot;Ey Allah (C.C.) 'İm &Quot;

Eski 08-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

&Quot;&Quot;Ey Allah (C.C.) 'İm &Quot;

“Amelin hayırlısına engel olan emelden sana sığınırım”

Allah’ım! Bizi mekrinden emin kıl, bize zikrini unutturma, bizden örtünü parçalama, bizi gafillerde n etme! Allah’ım! Bizi sevdiğin vakitlerde seni zikretmek için kaldır, istedikler imizi bize bağışla, dualarımızı kabul eyle, bizleri bağışla”

“Ey Allah’ım! Beni affet, bana merhamet et, beni hidâyete kavuştur, (bana sıhhat) ve âfiyet ver ve beni rızıklandır

“(Allahummeğfirlî, verhamnî, vehdinî, verzuknî) yani: Ey Allah’ım! Beni affet, bana rahmet eyle, beni hidâyete erdir ve bana (helâl ve bol) rızık ihsan eyle

“Ey Allah’ım! Beni çokça tevbe e-denlerden ve paklanıp temizlenen (iyi ve sa-na bağlı) kullarından eyle

“Allah'ım! Sana hamdederek , seni her türlü noksanlıklardan tenzih ederim Senden başka ilâh olmadığına şehâdet ede-rim Senden bağışlanma diler, sana tevbe e-derim

“Ey Allah'ım! Hamd (övgü) sanadır Sen göklerin, yerin ve içindekilerinin nûru-sun Hamd ve şükür, yeri, gökleri ve içinde-kileri ayakta tutan Allah'a aittir Şüphesiz hamd-u senâ senindir ey Allahım! Çünkü sen göklerin, yerin ve içindekilerin Rabbi-sin Yine hamd (ve şükür) sanadır Göklerin, yerin ve içindekilerin mülkü (tasarrufu) se-nindir Hamd sanadır Göklerin ve yerin hü-kümdârısın Sen haksın, vaadin haktır (ke-sinlikle gerçektir), kavlin (Kur'an-ı Kerim) haktır, sana kavuşma hak, Cennet ve Ce-hennem haktır Peygamberl er hak, Muham-med (sav) hak, ve Kıyamet Günü haktır Allah’ım! Sana teslim oldum Sana tevekkül ettim Sana imân ettim Tevbe edip sana döndüm Sana karşı olanlara karşı koydum ve hükmünle hükmettim Öyleyse ya Rabbi, yapıp yapabilece ğim, gizli ve âşikâr her türlü suç, hata ve günahlarımı af eyle Öne alan ve geriye bırakan sensin Senden başka ilâh yoktur Sen benim ilâhımsın, senden başka ilâh yoktur

“Allah’ım! Seni zikretmek (anmak), sana şükretmek ve güzelce kulluk etmek için bana yardım et

“Gaybı bilen ve yaratıklara gücü yeten Allah’ım! Hayat bana hayırlı ise beni yaşat, ölmek benim için daha hayırlı ise onu ver Haşyetini ihsan et Gizli ve âşikâr halde senden korkmayı nasip eyle Öfkeli ve sâkin anlarda hakkı söylemekten ayırma Zengin ve fakir olduğum hallerde beni tutumlu kıl-manı dilerim Tükenmeyen nimet, sönmeyen gönül rahatı, kazâya razı olmayı, ölümden sonraki mesut hayatı, cemâlini görme lezzeti ve sana kavuşmaya vesîle olacak şevk ve sevgiyi diliyorum Ayrıca büyük musibetler -den ve saptıran hallerden korumanı dilerim Ey Allah’ım! İman ile hayatımızı süslendir Bizi, hidâyete erenlerden ve başkalarının hi-dâyetine vesîle olanlardan eyle!”

Ey Allahım Doğuyu batıdan uzak kıldığın gibi benide günahlarımdan uzaklaştırıp arındır Ey Allahım beyaz elbisenin kirden temizlendi ği gibi benide işlediğim hatalardan temizle Ey Allahım Karın suyun ve dolunun Yeryüzünü yıkadığı gibi benide günahlarımdan yıka

Ey Allahım seni noksan sıfatlardan tenzih ederim

“Ey Rabbimiz! Üzerlerimize sabır dök, ayaklarımızı sabit tut ve kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et!”

Allahu Ekbar Ey Allahım senden dünya ve ahirette af ve mağfiret dilerim Ey Allahım dinim dünyam ailem ve malım hakkında af ve afiyet dilerim Ey Allahım ayıplarımı ört ve korkularımdan emin kıl Allahım önümden arkamdan sağımdan solumdan ve üzerimden gelecek bir kötülükten beni muhafaza buyur Yere batırılarak altımdan helak edilmekten azametine sığınırm

“Allah’ım! Bizi salihlerden eyle ki, salihlerden olalım''

“Allah’ım! Bizleri fitneye düşmüş insanları övenlerden ve gurur ile perdelenen lerden eyleme! Bizleri seninle karşılaşmaya iman eden, kazana razı olan, verdiğine kanaat eden ve senden hakkıyla korkan kullarından eyle!

Allahu Ekbar Ey Allahım Bedenime kulağıma ve gözüme afiyet bağışla Senden başka ilah yoktur Küfreden fakirlikte n ve kabir azabından ancak sana sığınırm Sendembaşka ilah yoktur

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com