Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ekonomi / İktisat / İşletme

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gazete, gazeteleri, internet, oluyor, resmen

İnternet Gazeteleri, Resmen Gazete Oluyor

Eski 08-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İnternet Gazeteleri, Resmen Gazete Oluyor

İnternet gazeteleri, resmen gazete oluyor

Net gazeteler de basının bütün haklarına kavuşuyor Elektronik Gazete Yasa Tasarısı, internet gazetelerine gazetelerin haklarını tanımayı hedefliyor

Elektronik Gazete Yasa Tasarısı'nın TBMM'den geçmesi durumunda, internet gazeteleri gazetelerin bütün hak ve sorumluluklarına sahip olacaklar İnternet gazetelerinde çalışanlar sarı basın kartına sahip olabilecekler ve Basın İlan Kurumu'ndan kamu ilanı alabilecekler Sektör temsilcileri ise yasanın çıkmasından memnun olacaklarını açıkladılar Tasarı ile "elektronik gazete"; süreli yayın olarak tanımlanıyor İnternet gazetelerine bir sorumlu yazı müdürü görevlendirme zorunluluğu getiren tasarı ile, elektronik gazetelerde yayın ve yönetim yeri, yayın tarihi, cevap ve düzeltme yazılarının gönderileceği elektronik posta adresi, sahibinin, varsa temsilcisinin, sorumlu müdürün adlarının yer aldığı künyenin bulundurulması zorunlu olacak Tasarıda, haberlerle ilgili sorumluların kaynak açıklama ve tanıklık yapmaya zorlanamayacağı da yer alıyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com