Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
arıcak, elazığ, erimli, ilköğretim, okulu

Erimli İlköğretim Okulu Elazığ Arıcak

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Erimli İlköğretim Okulu Elazığ Arıcak

Erimli İlköğretim Okulu Resimleri - Erimli İlköğretim Okulu Hakkında - Erimli İlköğretim Okulu İletisim - Erimli İlköğretim Okulu Elazığ Arıcak

Erimli İlköğretim Okulu Elazığ Arıcak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Erimli İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Erimli İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Erimli İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Erimli İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: ERİMLİ İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Erimli llköğretim Okulu Aricak
Telefon Numarası: 4247814007
Faks Numarası:
E-mail Adresi: Erimli İlköğretim Okulu
Web Adresi: Kaynak

OKUL BİLGİLERİ

İlk olarak Erimli Ilkögretim Okulu 1948 yılında açıldı 1948-1949 eğitim-öğretim yılında ilköğretime Arfi KAHRAMAN isimli bir köylünün evinde eğitim öğretime başlandı 1949-1950 eğitim-öğretim yılında ise birinci yarıyıl bir camii evinde, aynı eğitim-öğretim yılının ikinci yarıyılında ise köyün sağlık evinde eğitim yapıldı 1950-1951 yılında da beldedeki şimdiki Sağlık Ocağının bulunduğu yerde kerpiçten yapma bir binada eğitime devam edildi
1961 yılında ise kerpiçten yapılan bu binanın kullanılmaz duruma gelmesi nedeni ile 2 sınıf 2 lojmandan oluşan yeni bir bina yapılmış ve eğitim öğretime burada devam edilmiştir
1990 yılında şimdiki okulumuzun bulunduğu yerde ortaokul inşaatına başlandı1991 yılında faaliyete geçen ortaokul ilk zamanlar 3 öğretmen 60 öğrenci ile faaliyetlerini sürdürdü

1997 yılında kabul edilen 8 yıllık kesintisiz eğitim yasası ile ilkokul 1961 yılında yapılan eski okulda, ortaokul ise 1991 yılında yapılan eğitim görmeye devam etti
2004 yılında ise ortaokul binasının yanında 8 derslikli bir okul inşaa edildi ve 1961 yılında yapılan eski okul kapatılarak yapılan bu binada da 6,7,8 sınıf öğrenciler olmak üzere 2 ayrı binada eğitimlerine devam ederek şu anki duruma getirilmiştir
Şimdi ise ortaokul kısmında 8 derslik, 1 öğretmenler odası, 1 rehberlik odası ve ilkokul kısmında da 10 derslikli,1 müdür odası,1 müdür yardımcısı odası, 1 öğretmenler odası, 1 fen laboratuarı,1 Bilgi Teknoloji sınıfı,1 kütüphane,1 konferans salonu 1 kantin; ile eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edilmektedir
Okulumuz 213 erkek 201 kız öğrenci mevcudu bulunup eğitici kadrosu 21 kişiden oluşmaktadır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com