Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Sözlük Ağı

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
faydası, gider, oluşurçıkmayan, osuruğum, osuruğun, osuruk

Osuruk Nedir- Osuruk Neden Oluşur-Çıkmayan Osuruğum Nereye Gider -Osuruğun Faydası

Eski 08-15-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Osuruk Nedir- Osuruk Neden Oluşur-Çıkmayan Osuruğum Nereye Gider -Osuruğun Faydası

Osuruk Neden Oluşur-Nasıl Osururuz Osuruk Nedir- Osuruk Nedir Nasıl -Çıkmayan Osuruğum Nereye Gider

Osuruk vücuttaki toksinleri atmanın bir yoludurMide ve bağırsaklarda biriken aşırı miktardaki gazın baskı yapması sonucunda osururuz Osuruklar ana olarak beş çeşit gazdanoluşur;
Nitrojen(N2) ,karbondioksit(CO2) ,hidrojen(H2),metan(CH2),oksijen(O2) Bunlardan metan patlayıcıdırYandığı takdirde mavi renk,güçlü bir alevi olurBunu kendi kıçınızda denemeyin…Tabi bunlar tek başına osuruğa o kokuyu vermezlerKokunun nedeni karbon(C) ve sülfürdür(S)
Nasıl Osururuz ?

Ağzımızı her açışımızda içeri hava girer ve döngü başlarTahmin edeceğiniz üzere,içeri giren hava dışarı çıkmak zorundadır Bu durumda hava,sekiz metrelik bir sindirim tünelinden geçtikten sonra dışarı çıkabilir Hava,önce midemize girerBu sırada hala sadece oksijen ve nitrojenden oluşan havanın bir kısım oksijeni burada emilir,geri kalan mideden bağırsağa geçerFermantasyon sonucu ortaya çıkan karbondioksit de birleşime katılırOsuruğa gürültülü,yüksek ve sulu sesi ile kokusunu verebilmek için bağırsaklarda protein ve karbonhidrat olması gerekirSindirim sırasında bakteriler fermente olup kalan besinlere saldırırBu sırada diğer gazlar üretilirBazı yiyecekler gaz yapar;lahana gibi selüloz açısından zengin besinler,fasulye,mantar…

Çıkmayan Osuruğum Nereye Gider ?
Çıkmak isteyen gaz içerde durmazKaale almayabilirsiniz,bastırmaya çalışabilirsiniz,suçu başkasına atabilirsiniz,ama eninde sonunda kokulu gerçek ortaya çıkacaktırZaten osurmazsak vücudumuzdaki toksinler tekrar kana karışıp bizi zehirlerAynı zamanda da karın bölgesinde şişkinlik ve ağrıya neden olurDaha az osuruğun sırrı,yemek yerken konuşmamaktır Eğer yemek yerken konuşursanız ,gaz bir delikten içeri girecek ve bir başka delikten de dışarı çıkmak isteyecektir

sunum almira

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

arkadaşlar özür diliyerek bu konuyu acıyorum ama bilgilendirici konu

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

almşim, ellerine sağlık, viole'nin yorumunu merak ediyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

Duru´isimli üyeden Alıntı

almşim, ellerine sağlık, viole'nin yorumunu merak ediyorum

bak özel mesaj kutuna şimdi aynısını sana yazmıştım viole görürse yandım diye

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

koparıcak bizi almiş
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2012   #6
Prof. Dr. Sinsi

anammm amanimmmm wuykkk birileri beni dürtü versin gari bu yazı posurukmu yoksam osurukmu ecepkine benmi yanlış görimmm neeee

şu bizim pırt zort diye her insanın popolinden cıkan sesmi
şimdi ben bu konuya geniş acıdan el atayım google dedem basılarını eklemeyi unutmuş
neden pırt ederiz nedeni kurufasulye yada karnıbahar yedinmi savaşı cıkmış gibi o evde harp cıkar basıları bu işleri ulu orda salar kücük bi gülümseme ile işi geciştirirbasılarıda elinde olmadan salar bi bakarki acayip bir gürültü kendi bilem kurkar o sesin ondan cıktığından ay aklıma bişey damladı offf karnım ağrıdı gülme moduna takıldım gari
almiş alamya nerden esti bu konu neyse 3 şıkka geleyim

basıları karnı şişer pırt (osurmak )yapmak ister birşeyler bahana edip ortamdan uzaklaşır sakın kimsenin olmadı yerde ohhhhh oooohhhhhh diyerek salar birden ummadın anda birsi gelir yanına ve şunu der'bir yerden leş kokusu geliyor''sen devam edersin evett evet bende fark ettim acayip bir koku diye
nede olsa yalan bedeva

duru ve almiş ay birde diyorsunuzki
viole ne yazar kız bilindik şeyleri yazarım sizde beni delümü sandınız nee ne kadar kibar cevap verdim

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2012   #7
Prof. Dr. Sinsi

Ehbe violem başka ne yazılacak ne kalmış sen beniim ömrümü yedin şu an gülmekten gözlerimden yaşlar geldi
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2012   #8
Prof. Dr. Sinsi

Arada R var

Tabura yeni bir komutan gelmis ve askerleri toplayarak bir konusma yapacagini belirtmis Bütün askerler toplanmislar ve komutan baslamis konusmaya :
"Bugün tanismak için sizleri buraya topladim Benim adim Ahmet,
soyadim Kirç Tekrar ediyorum, Kirç Arada R var Sakin ola diliniz sürçmesin çok fena yaparim Herkes iyice ezberlesin hata istemem !"

Askerler dagilmislar ve herkes "Arada R var, arada R var" diye içinden ezbere koyulmus Komutan ise bu konuda ne kadar hassas oldugunu göstermek için sagda solda gördügü askere soruyormus :

- Sen !

- Emredin komutanim!

- Soyadim ne benim ?!

- Kirç komutanim

- Aferin ! Isinin basina !

Komutan böyle böyle hergün bir kaç kere soyadini soruyor ancak kimse

sasirmiyormus Temel ise bu konuda çok sanciliymis Ya bir gün piyango

kendisine çikarsa ve sasirirsa diye daralip dururmus Nihayet bir gün tören esnasinda komutan aniden arkasina dönmüs ve Temel'i isaret ederek :

- Sen ! Soyadim ne benim ?!

Temel heyecandan konusamiyor, nutku tutulmus Yaprak gibi sallanmaya baslamis Komutan gayet sinirli :

- Sana söylüyorum, cevap ver, asabimi bozma !

Hemen arkasindaki arkadasi bakmis Temel'in basi belaya girecek hemen

fisildamis :

- Arada R var, arada R var

Bunun üzerine Temel rahatlamis ve cevap vermis :

- Gört !!!

konu osuruk olunca ana mevzuya girmek gerekir diye düşündümmmmmm))))))))))))))

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2012   #9
Prof. Dr. Sinsi

_kanka**´isimli üyeden Alıntı

- Gört !!!

konu osuruk olunca ana mevzuya girmek gerekir diye düşündümmmmmm))))))))))))))

Buda cok kibarca olmuş kanka Allah seni isla etsin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2012   #10
Prof. Dr. Sinsi

violişten bulaştı mikropluk galiba sanırsam heraldreeee)))))))
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2012   #11
Prof. Dr. Sinsi

_kanka**´isimli üyeden Alıntı

violişten bulaştı mikropluk galiba sanırsam heraldreeee)))))))

sen zati violenin erkek versiyonusun

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2012   #12
Prof. Dr. Sinsi

hahahahaha
allah seni emiii )))))))

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2012   #13
Prof. Dr. Sinsi

bence gerekli konu olmuş bir söz vardır Bir violenin deyimim ile yazacam : ) bir pırt bin doktordan iyidir
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2012   #14
Prof. Dr. Sinsi

MühürGözlüm´isimli üyeden Alıntı

,violenin deyimim ile yazacam : ) bir pırt bin doktordan iyidir

ayy ayyyyy gülme modundayım bildimiz osuruğun adı kaldı pırt

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-15-2012   #15
Prof. Dr. Sinsi

Almira´isimli üyeden Alıntı

Çıkmak isteyen gaz içerde durmazKaale almayabilirsiniz,bastırmaya çalışabilirsiniz,suçu başkasına atabilirsiniz,ama eninde sonunda kokulu gerçek ortaya çıkacaktırZaten osurmazsak vücudumuzdaki toksinler tekrar kana karışıp bizi zehirlerAynı zamanda da karın bölgesinde şişkinlik ve ağrıya neden olurDaha az osuruğun sırrı,yemek yerken konuşmamaktır Eğer yemek yerken konuşursanız ,gaz bir delikten içeri girecek ve bir başka delikten de dışarı çıkmak isteyecektir

hazırlıyan almira

düşünüyorumda violenin konuşmadığı bi zama varmıki yemek yerken sussun

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com