Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kovadaki, serin

Kovadaki Serin Su

Eski 08-05-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kovadaki Serin Su

İbn Abbas (radıyallahu anh) anlatıyor:

Kureyş kabilesinden olan Ümmü Şerik adlı kadın Mekke'de iken,İslam aşkı kalbine girdi ve müslüman olduDaha sonra Kureyş kadınlarının arasına girerek onlara gizlice Müslümanlığı anlatır,İslam'a davet ederdiOnlarında kalbi İslam'a ısınırdıOOnun bu durumu Mekke müşrikleri tarafından farkedilince,ona;
-Eğer sen Kureyş kabilesinden biri olmasaydın,sana nasıl bir ceza vereceğimizi bilirdikAma seni kabilene teslim edeceğiz,onlar seni cezalandırsınlar,dedilerÜmmü Şerik diyor ki:Kabilem ceza olarak beni semeri olmayan çıplak bir deveye bindirip üç gün aç ve susuz bıraktı
Her konakladıklarında beni güneşin altına bağlayıp kendileri de gölgede dinlenirlerdiTekrar kalkıp yola devam ettiklerinde beni yine semersiz deveye bindirirlerdi
Bir başka konaklama yerinde beni yine güneşin altına bağlayıp kendileri gölgeye geçtilerKızgın güneşin altındayken bir ara göğsümün üzerinde bir serinlik olduğunu hissettimDoğrulduğumda bunun bir koca su olduğunu farkettim ve o sudan kanıncaya kadar içtimKlan suyu da serinlemek için üzerime döktümOnlar yola devam etmek için kalktıklarında üzerimdeki ıslaklığı ve toparlanmış halimi görünce,
-İplerini çözüp de bizim sularımızdan mı alıp içtin,diye sordularBen de,
-Yemin olsun ki söylediğini yapmadım,diyerek olanları analttımOnlar da,
-Eğer söylediklerin doğru ise senin hatır ve bizim dinimizden daha hayırlıdır,dediler
Gidip sularına baktıklarında sularının hiç eksilmeyip bıraktıkları gibi olduğunu görünce onun dininin hak ve daha hayırlı bir din olduğunu kabul edip o anda hepsi müslüman oldu

-Bir Sofrada Yüz Derviş-

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com