Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlamak, evleneceğin, görüşte, ilk, insanı, mümkün

Evleneceğin İnsanı İlk Görüşte Anlamak Mümkün Mü?

Eski 08-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Evleneceğin İnsanı İlk Görüşte Anlamak Mümkün Mü?

Selamün aleyküm arkadaşlar Benim çok merak ettiğim ve bir o kadar da inandığım (yada inanmak istediğim) bir konu var Bekar bir insanım, elbet bir gün Allah nasip ederse evleneğim tabi Ama nasıl evleneceğim? Görücü usulunde tabi ilk aileler geliyor islami usule göre adayla görüşülüyor, görüşülüyor da o süre içinde nasıl anlaşılır ki onun aradığım insan olduğu? Babamın hep "görünce bişeyler hissedersin, Allah o sıcaklığı verir" der İşte bende buna inanıyorum Şimdiye kadar böyle evlenen insanlara sorduğumda da aynı cvbı alıyorum "evet, ilk gördüğünde bişeyler hissediyorsun" diyorlar Sizcede öyle mi? Deneyimli ablalarımızdan, abilerimizden cvp almak istiyorum

İkinci ve son olarak, bu yakınlarda biriyle tanıştırıldım ama hiç bişey hissetmedim, dedim ilkden insanları yargılayamayız, anlayamayız , tanıyamayız ikinci bi defa daha görüştük, ama ben yine aynıyım heyecan dahi yoktu hatta çok sıkıldım bir önce kalkmak istedim Yalnız karşımda ki insan beni beğenmiş ama ben bişey hissetmediğim için bir daha görüşmek istemedim, tanıyınca ısınırsın falan dediler ama ben ona inanmıyorum ilkden bişeyler hissetmedikten sonra daha sonra olur mu bilmiyorum sonuçda amaç belli kimseye boşuna ümit vermenin anlamı yok diye düşünüyorum Tabi bu düşüncemi yanlış bulanlarda var, bende söylerken çok zorlandım, yanlış mı yapıyorum acaba? gerçekten tanıyınca sevilir miyim ? İnşallah doğru bir karar vermişimdir Bu konuda bana katılan var mı?

Allah hakkımızda hayırlı olanı versin inşallah, Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın inş

Şimdiden herkese çok teşekkürler

Selam ve dua ile

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com