Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
allaha, gitmezsen

Allah'a Gitmezsen.

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Allah'a Gitmezsen.

Adamın biri her zaman yaptığı gibi saç ve sakal tıraşı olmak için berbere gittiOnunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılarDeğişik konular üzerine konuştularBirden Alah ile ilgili konu açıldı
Berber:'Bak adamım,ben senin söylediğin gibi Allah'a inanmıyorum'
Adam:'Peki neden böyle diyorsun?'
Berber:'Bunu açıklamak çok kolayBunu görmek için dışarıya çıkmalısınlütfen bana söylermisin,eğer Allah var olsaydı,bu kadar çok sorunlu,sıkıntılı,hasta insan olur muydu,terk edilmiş çoçuklar olurmuydu?Alah olsaydı kimseye acı çektirmez,birbirini üzmezdiAllah olsaydı,bunların olmasına izin vereceğini sanmıyorum'
Adam bir an durdu ve düşündü,ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermediBerber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıktıTam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördüAdam bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki traş olmayalı uzun süre geçmiştiAdam berberin dükkanına geri döndü
Adam:'Biliyor musun bence berber diye birşey yok'
Berber:'Bu nasıl olabilir ki?Ben buradayım ve berberim'
Adam:'Hayır yok çünkü olsaydı,caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı'
Berber:'HımmmBerber diye birşey var ama o insanlar bana gelmiyorsa,ben ne yapabilirim ki?'
Adam:'Kesinlikle doğru! Püf noktası bu! Allah var ve insanlar ona gitmiyorsa bu gitmeyenlerin tercihiİşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!'

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com