Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Bilim Teknik ve Teknoloji Merkezi > Cep Telefonları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
>, anlatim, dahası, değişimive, ikonu, k750, videolu, w800, yapmamenü

≫ K750 Yi W800 Yapma-Menü İkonu Değişimi-Ve Dahası [Videolu Anlatim]

Eski 08-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

≫ K750 Yi W800 Yapma-Menü İkonu Değişimi-Ve Dahası [Videolu Anlatim]

Telefonunu k750 den w800 e çevirdiği ve daha kaliteli bir model kullanmaya başladıgı halde hemen geri dönmek isteyen, üstüne bir de hesap sorar gibi konusanlar nedeniyle şu açıklamayı yapıyorumeğer w800 ün nasıl bir telefon oldugunu görmek istiyorsanız telefoncularda gidin, bakın, tatmin olungeri dönme derdinde olanlar hiç ugrasmasın w800 yüklemeyleben yöntemi anlatıyorumher CID versiyonu ile denemedim tek bi telefonum var onunla denedigimi anlattımBAŞARI SAĞLADIM VE ASLA GERİ DÖNMEMdiğerleri ise başkaları tarafından denenmiş diyorum yine anlatamıyorumkonudaki son bilgilendirmedir buaynı şeyler gelirse konuyu kilitleyeceğim ve bilgileri sileceğim

Bu işlemlerin tamamı bilgilendirme amaçlı verilmiştiryaptıgınız işlemler sonucu telefonunuzda meydana gelecek sorunları en aza indirmek için ayrıntılı bir şekilde paylaşılmıştırbuna rağmen telefonunuzda meydana gelebilecek sorunlardan ben mesul değilimşimdiden belirteyimdüzgün bir yol izlerseniz ve anlatılanları harfiyen yaparsanız telefonunuzdaki değişimleri görebilirsiniz

yapabileceğiniz işlemler:

Alıntı:
k750 yi w800 e çevirme
k750-w700-w800-w810i menü ikonlarını değiştirme
k750 akustik ses ekleme (ses kalitesini düşürdüğü için anlatmadım)
k750 media player ikonlarını değiştirme (sorun çıkardıgı için paylaşmadım)
yazılım yüklemek için dosyalar
yazılım yüklemek için 3 adet program
ingilizce telefonu türkçe yapma
operatör logosunu silme
sınırsız mesaj doldurma
ileriki sayfalarda w810 flash tema yükleme
w810 için 4 adet tema
Alıntı:
Usb Driverı yüklemeyi bilemeyen arkadaşlar için de konunun en altında açıklama yaptım
CID49 sürüm k750i leri w800 yapma (ilk yol)

(strafer arkadaştan alıntıdır)
öncelikle diğer konulardan aşina olduğunuz üzere sim kartı ve memory stick i telefondan çıkartıyoruz
şarj ın %100 dolu olmasına gerek yok

1) önce indirin

Telefonu bağlarken isteyeceği flash dosyası
RapidShare: Easy Filehosting

Kullanacagımız program ve kullanılacak diğer dosyalar

2) şimdi

her zaman olduğu gibi alttaki resimdeki gibi start a basıp telefonu bağlıyoruz (starta bastıktan sonra c tuşuna basılı bir şekilde telefonu pc ye kablo aracılıgıyla baglayacagızsizden flash device donanımını isteyecekyukardaki linkte verdiğim flash driverını masaüstüne rardan çıkartıp kaydedinflash device istediginde bu masaüstündeki dosyayı göstererek donanımınızı kurun)

Telefonunuzun CID 36 mı yoksa CID 49 mu oldugunu hemen alttaki (db2010 CID49 yada 36) bölümünden anlayabilirsiniz
Önemli: CID36 olanlar kesinlikle bu yöntemi uygulamasın çünkü benimkinde oldugu gibi işe yaramayacaktır

3) daha sonra flash kısmına gelip flbin dosyasını seçin ve flash a basın

4) işlem bitince finish flashing gibi bir şey yazarbunu gördükten sonra telefonu usb kablodan ayırıp bataryayı çıkartıyoruzbiraz bekledikten sonra bataryayı takıp tekrar programa giriyoruz ve telefonu pc ye bağlıyoruzdaha sonra yine flash ı seçip bu sefer file systemi flash lıyoruztabi ki fsbin dosyasıyla

5) aynı şekilde bu işlem bitince de bataryayı çıkarıp programı tekrar başlatıyoruz ve yine bir bağlantı kuruyoruz

geriye custom dosyasını atmak kalıyoralttaki resimdeki gibi seçiyoruz

6) own custpack seçeneğiyle işleme başlıyoruz

7) bu sekiz saniyede telefonu ayırma işi çok önemlisürekli ekrana bakın ki kaçmasıneğer kaçırırsanız işlemi tekrar başlatın

disconnectedunplug the phone yazısını gördüğünüz anda artık telefonunuza w800i yazılımı yüklü ve türkçe

artık bu işlem(customization işleminden bahsediyorum) saatler almıyor 2-3 dakika içinde gerçekleşiyorw700i gibi telefonları denemediğim için onlar hakkında bilgim yok

Eğer telefon açılmazsa sadece Flash Main Firmware i yine flbin yüklüyoruz ve eski haline geri dönüyor telefonumuz

büyük ihtimalle bu(icon değiştirme) w800i,k750i dışında w700i içinde geçerlidir

w800 olayını hallettikşimdi ikonları değiştirmeye geldi sıra
:::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::
Sadece ikon değiştirmek isteyenler (CID36 veya CID49 farketmez ve k750,w800,w700,w810 için geçerlidir)

1)

RapidShare: 1-Click Webhosting

Dosyada 56 adet ikon mevcuttur Bir icon paketini indirip rar dan çıkartıyoruz

klasörün içinde şu dosyalar var

2) bize ilk etapta sadece şu dosyalar lazım (layout_rew yazan dosya bu safhada gerekli değilayrıca thm ozantılı tema dosyası da ihtiyaç dışında bu safhada)

3) yukardaki resimdeki dosyaları kopyalayın ,alt resimdeki files_to_phone klasörüne sırasıyla;

files_to_upload papresetsy stemmenu

(yukardaki files_to_upload klasörü içine tpa klasörü yaratacagızsonra sırasıyla
tpanın içine preset
preset içine system
system içine menu dosyaları yaratacağız mouse un sağ tuşuna basıp "yeni klasör" seçeneğiyle)

4) yanda scroll bar (aşagı yukarı yönlendirme çubugu) çıkmaması için layout_revove_scrollbars klasöründeki layoutxml isimli dosyayı ise /tpa/system/ klasörü içimde layout adında klasör oluşturarak içine bırakıyoruz

yani

/tpa/system/layout içine layoutxml dosyasını atıyoruz

geriye tema nın thm uzantılı dosyası kalıyor onuda işlemi bitirdikten sonra telefonu açarak içine atıp ayarlamak gerekiyor(normal tema atar gibiyani bu o kadar önemli değil fakat ikonlarınızın temanızla uygun olması için öneriliyor)

5) şimdi fsx işlemine başlıyoruz

her zaman ki gibi programı açıp telefonu bağlıyoruz (başta anlattıgımız gibi) ve fsx seçeneğine gelerek start fsx butonuna basıyoruz

işleminiz bittiğinde direk bağlantınız düşecektiryani ikonlarınız yüklenmiş durumdadırresimlerden görebilirsinizgönderdiğim dosyanın içinde orjinal ikonlar da mevcuttur

değiştirilmiş ikonlar aşagıdadır

Orjinal ikona geri dönmek isterseniz(CID36 lar için geçerlidir)

bu w800 orjinal ikonlarıfar managerin nasıl kullanıldıgını alt bölümde anlattımlinkleri de verdimşimdi bu indirdiginiz dosyayı farı kurduktan sonra C:Far içine atınsonra far programını açın

FS/tpa/preset/system/menu içine girintüm ikonları tek tek, menuml dosyası da dahil olmak üzere silin (F8 tuşuna basıp) sonra sağdaki menuml dosyasını sol tarafa sürükle bırakın ya da yapıştırınyine de yapamazsanız resimli anlatımı yakında koyarım

k750 orjinal menu ikonları yukardaki ikon değiştirme konusundaki ikon paketleri linkinde vardıraynı şekilde yapıyoruz orjinalleri geri yüklemek için

:::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::

kamera versiyonunu 85 yapmak

files_to_upload içine yukarda yaptıgımız sistemdeki gibi içiçe olacak şekilde

files_to_upload/ifs/settings/camera

isimli dosyalar oluşturuyoruzve;

bu linkteki rarlı dosyanın içindeki dosyayı oluşturdugumuz camera klasörü içine atıp yukarda 5 secenekte yaptıgımız gibi fsx işlemini yapıyoruz
Önemli: bu işlemleri yaparken ikon değiştirme işleminde oluşturdugumuz dosyaları silmemizde yarar varzira yanlış bir dosya yüklemesi sistemi yeniden yüklemenize neden olabilir

Not: Şahsen benim kamera bana çok yeterli geliyor ve bu versiyonlar fazla bir fark katmıyoryine de denemek isteyenler için paylaştım

SMS Kapasitesini Büyütmek

(not:smslerin yedeğini alın çünkü bu işlemden sonra silinecek)

files_to_upload içine yukarda yaptıgımız sistemdeki gibi içiçe olacak şekilde
files_to_upload/ifs/settings/messaging

klasörleri oluşturuyoruzmessaging klasörünün içine mousela sağ tıklayıp "yeni metin belgesi" oluşturuyoruz ve içine /tpa yazıp kaydediyoruzkayıt ismi olarak da pref_storetxt yazıyoruz (bunlar önemli)

şimdi yukarda 5 secenekte yaptıgımız gibi fsx işlemini yapıyoruz

Önemli: bu işlemleri yaparken daha evvelki işlemlerde oluşturdugumuz dosyaları silmemizde yarar varzira yanlış bir dosya yüklemesi sistemi yeniden yüklemenize neden olabilir

Ben bunu uygulamadım çünkü gerek görmedim

Çeşitli işlemler

Pil Zayıf Sesini Değiştirme
files_to_upload/tpa/preset/system/sound/ lowbatterymid
dosyası yerine aynı isimle başka bi midi koymanız yeterli
Açılış ve Kapanış Sesleri Değiştirme
files_to_upload/tpa/preset/system/settings
Kapanış sesi için
SHUTDOWN_SOUND_SEMC adında bi mp3 koymanız yeterli
Açılış içinde
STARTUP_SOUND_SEMC adında mp3'le değiştirmeniz yeterli
Mesaj İletildi Sesini değiştirmek için
files_to_upload/tpa/preset/system/sound/notificationmid
(Aynı isimde başka bi midi koymanız yeterli)

Operatör Logosu Kaldırma

files_to_upload/tpa/system/layout/layoutxml dosyasına geliyoruz ve mouse la sağ tıklayıp birlikte aç diyoruznot defteri ile dosyayı açıyoruzkarsımıza yazı kodları gelecek ve ortalara dogru <object name="StatusIndication"> ile başlayan bölümü bulun
Alıntı:
<object name="StatusIndication">
<settings>
<sett name="RowHeight" value="0"/>
<sett name="TopOffset" value="0"/>
<sett name="TitleHeight" value="0"/>
<sett name="TitleTopOffset" value="0"/>
<sett name="TitleMode" value="4"/>
<sett name="OverlayStyle" value="2"/>
<sett name="YPos" value="18"/>
<sett name="Height" value="176"/>
</settings>

kırmızı ile yazdıgım sayıları ilgili yerdeki harflerle değiştirinkaydedin ve kapatın
Önemli: evvelki sayıları bir yere not edinherhangi bir terslik durumunda geriye yazarsınız

şimdi yine yukarda 5 şıktaki fsx işlemini yapıyoruzyine dediğimiz gibi diger işlemlerde oluşturdugumuz dosyaları (ses değiştirme, sms kapasitesi arttırma vs) bu işleme başlamadan silmekte yarar var

CID36 versiyon k750 leri w800 ve türkçe yapma (CID49 la denemedim haliyle ama CID49 olup da denemek isteyen deneyebilir)

CID49 olan arkadaşların da verim aldıgını okumuştum bir yerdedilerlerse deneyebilirler

http://rapidsharecom/files/16068083/W800_R1BC002_FS_EMEA7rarhtml

http://rapidsharecom/files/4533678/W800_R1BC002_MAIN_EU_EMEAbin html

http://rapidsharecom/files/22788388_137ziphtml

Reis arkadaşımıza teşekkürler

bu 3 ünü indiriyoruzen alttaki link kullanacagımız programın linkiöncelikle;

telefonumuzun CID numarasını öğrenmek için şöyle yapıoruz;
"telefonumuzu kapatıyoruz, pili çıkarıp geri takıyoruz, (flash device işleminin nasıl yapıldıgı ve linki yukardaki anlatımlarda yazıyor)

k750flasher_137 programında Read CID/Test Cable yazan yere tıklıyoruz daha sonra telefonumuzda c'ye basılı tutarak usb'ye takıyoruz solda görünüyo zaten herşey "

not: phone color:? yazan yerde eğer brown yazıorsa w800 yazılımı atamazsınız RED yazması gerekli

buyrun şu şekilde;

evet CID numaramızın 36 olduğunu öğrendikten sonra w800 yazılımını nasıl atacağımıza geçiyoruz

indirdiğimiz dosyaları rardan çıkarıyoruz
k750flasher_137 programını açıp ordan sağ tarafta main yazan yerin sonundaki 3 nokta'ya tıklayıp "w800i_r1bc002_main_eu_emea" dosyasını seçiyoruz

(dosyaların ismini karıştırmayınyukarda indirdiğiniz ilk iki linkteki dosyaları kullanacagız)

şimdi de aynı şekilde FS yazan yere uyguluyoruz buraya da "w800i_r1bc002_fs_emea7" dosyasını seçiyoruz

ve burada CID yazan yere girip CDA102337/7 - EMEA7 'yi seçiyoruz (başka bişey işaretlemiyoruz)

bunları tamamladktan sonra telefondan pili çıkarıp takıyoruz ve k750_flasher137 programında Flash'a basıyoruz bastıktan sonra telefonda c'ye basıp usb'ye bağlıyoruz

yükleme başlıyor

%100 olduktan sonra bir kere daha % 100 sayacak ve flash işi bitiyorkabloyu çekip, bataryayı çıkartıp geri takıyoruz(kabloyu takmıyoruz şimdi)

1 bölümü rahatça geçtik ama telefonumuzu açmıyoruz kesinlikleşimdi custom dosyalarını atacagızbu dosyalar önemli

Bu dosyayı indiriyoruziçinde hem custom dosyaları var hem de XS++ programıXs++ programının nasıl kullanıldıgını yukarda anlatmıştımyine de değinmekte fayda var

kabloyu çekmiş bataryayı çıkartıp geri takmıştıkşimdi XS++ programını usb seçeneği seciliyken start tuşuna basıyoruz30 saniye içinde parmagımızı "c" tuşuna basılı tutarak kablomuzu takıyoruzekranda bağlantıyı göreceksinizFSX seçenegine geliyoruz ve flash a bas%F

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com