Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çocukları, ibrahimin, pelers

İbrahim'in Çocukları F.E. Pelers

Eski 07-30-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İbrahim'in Çocukları F.E. Pelers

İbrahim'in Çocukları FE Pelers

New York Üniversitesi'nde Orta Doğu Araştırmaları bölümünde profesör Olan FE Peters, 1970 yılından beri, İslamiyet'in, Hıristiyanlık ve Musevilik bağlamında incelenmeye başlanmasından çok önce, bu üç din ile ilgili araştırmalar yapıp, yazılar yazıyordu Bu kitabın ilk baskısı da 25 yıl önce yayınlandı Kitabın yıllar içinde kazandığı başarı ve kendi çapında küçük bir efsaneye dönüşmesi, Princeton Üniversitesi Yayınları'nı harekete geçirdi Profesör Peters'dan kitabın genişletilmiş halini hazırlaması istendi Böylece bu dinlerle ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler için önemli bir referans kitabı ve nitelikli bir kaynak oluştu
Elinizdeki araştırma, İbrahim ve Tanrısının birlikte bir ahit yapmasıyla başlamaktadır Tek Tanrı inancının hikâyesi aslında bu anlaşmanın ve onu sahiplenenlerin tarihidir
İnsanlığın İbralim'den günümüze uzanan inanç ve ibadet yolculuğunu, gnostisizmden Kabala öğretisine, ezoterizmden egzoterizme, simya ve okültizmden tarikatlara, Simon Migus'dan Gazali'ye kadar irdelenen sade ve tarafsız bir anlatımla okuyacaksınız Üç büyük dinin heterodoks ve Ortodoks yaklaşımları, siyasî manevraları, dinsel felsefi doktrinleri ve Tanrı'ya yaklaşma prensipleri tek tek ele alınmaktadır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com