Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kulak, tarifi

Kulak Tarifi

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kulak Tarifi

daha kendim denemedim ama cok kez yedim annem sagolsun

Malzemeler
Hamuru için;
1 yumurta
3 su bardağı un
1 tatlı kaşığı tuz
1 su bardağına yakın su
Üzeri için;
Peynir veya çökelek
Sosu için;
2 diş sarımsak
2-3 kaşık tereyağı

Hazırlanışı
-Yoğurma kabında un, yumurta, tuz ve aldığı kadar su ile sert bir hamur yoğurun, hamurun üzerine nemli bir bez örterek 10 dakika dinlendirin
-Hamuru iki veya 3 bezeye ayırın her bezeyi oklava ile mantı gibi açın (ince olmasın)
-Açtığınız hamuru üçer parmak genişliğinde karelere kesin, karenin iki ucunu birleştirip ortada bastırın Sonra hafif unladığınız tepsiye sıralayın
-Büyükçe bir tencereye yarısından fazla su koyun kaynasın Kaynayan suyun içerisine bir miktar tuz ilave edin, hamurların hepsini tek tek kaynar suya atın 8-10 dakika haşlayın
-Pişen hamurları delikli kepçeyle alarak genişçe bir tepsiye koyun
-Üzerine peynir rendesi veya çökelek serperek, tereyağlı sarımsaklı sos dökünYanında yoğurtla servis yapın
Sos için: Küçük bir tavada tereyağını kızdırın, ezdiğiniz sarımsakları yağa ilave edin, bir iki karıştırın (sarımsaklar yanmasın) üzerine 3-4 kaşık hamurun suyundan koyun sos kaynayınca hamurların üzerine dökün

Alintidir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com