Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bekliyorum, kitabim, melez elamluk, yorumlarinizi

&Quot;Melez (El-Amluk)&Quot; Kendi Kitabim Yorumlarinizi Bekliyorum

Eski 07-15-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

&Quot;Melez (El-Amluk)&Quot; Kendi Kitabim Yorumlarinizi Bekliyorum

Öncelikle iyi günler diler saygılarımısunarım
Ciddiyetimi ortaya koymak bakımından şahsım hakkında kısa bir açıklama yapmak isterim İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinin Şubat 1972 yılı Şubat dönemi mezunuyum Bir süre serbest ve Hazine Avukatlığı yaptıktan sonra 2005 yılında Başbakanlıktan Daire Başkanı Unvanı ile emekli oldum
Emekli olmamı müteakip; ortaokul çağlarımdaTarih Hocamız Rahmetli Türkan Pekel hanımefendinin “İliada” ve “Odisse”destanları hakkında verdiği bir tatil ödevi nedeniyle Antik Yunan döneminin sözde tanrıları ile ilgili merakımı tatmin için bazı araştırmalar yaptım
Araştırmamın başlangıç noktasını; kendilerinden önce Zebur, Tevrat ve İncil gibi gönderilmiş üç semavi din kitabında geleceği bildirilmiş olmasına rağmen Mekke halkının sadece Allah'ı görmedikleri için Hz Muhammed (as)’in peygamberliğini ve İslâmı inkar etmelerine karşılık; antik çağ insanlarının sözde tanrı ve tanrıçalara nasıl inanıp onlar adına büyük emek gerektiren tapınaklar yapmış olmaları teşkil etti
Bu sorunun cevabını bulmak da çok kolay olduÇünkü Birden fazla ayette “Her şeyin Kur’an-ı Kerimde apaçık anlatıldığı” bildirilmiştirBu nedenle Kur’an-ı Kerimde aradığım cevap anlayabilenler için çok açık birbiçimde anlatılmıştı
Kısaca özetlersek; hiçbir madde ve örneğe ihtiyacı olmadan her şeyi yoktan var eden “El Bedii ve El Musavvir (cc)” olan Allah (cc) insandan önce “Nurdan” melekleri ve “semûm” ateşten de “Cinleri”daha sonra da “Süzülmüş balçıktan” insanı yarattığını bildirmiştir Ayrıca daha önce yaratılmış olan Melek ve Cin ırkına da bizim doğaüstü güç dediğimiz bazı ilimler öğretilmişti Rabbimizin, hiçbir madde ve örneğe ihtiyacı olmadan istediğini yaratmaya Muktedir (El Muktedir) olmasına karşılık sözkonusu bu üç ırkı yarattığı maddeyi açıklaması bir işaret olarakalgılanmalıdır
Rabbimizin emri üzerine Hz Adem yaratılıp canlandırıldığında; Cinlerden olan İblis’in dışındakilerin hepsi yani bütünmelekler ve cinlerin tümü secde ettiler (Kehf Süresi 50’inci ayet) Bakara süresinde detaylı olarak anlatıldığı üzere Allah (cc); İblis’e onun soyundan gelen ve insanın içinde yaşayan oğullar verilmiş ve İblis’e ahiret gününe kadar yaşama hakkı tanındığı detaylı olarak bildirilmiştir Yine Kur’an-ı Kerimde muhtelif ayetlerde “İblis’in insanın ahiret yolu üzerinde oturup, ona önünden, sağından, solundanve arkasından yaklaşıp insanı inkâra yönlendireceğini bildirdiği deaçıklanmıştırBir başka ayeti kerimede de melekler Rabbimizin bir sorusuna karşılık olarak kâfir insanlar hakkında “Rabbimiz onlar belkide kâfir cinlere tapıyorlardı” şeklinde cevap verdikleri bildirilmektedir
Örnekleri ayet numaraları ile birlikte çoğaltmak mümkündür Nitekim cinler hakkında Kur’an-ı Kerimde “19” ayrı sürede ve toplam “72” ayette bilgiverilmiştir Ayrıca, neredeyse Kur’an-ı Kerimin kısa bir özeti mahiyetindeolduğu için Vatikan tarafından kabuledilmeyen “Barnabas İncil”inde de açıklamalar bulunmaktadır
Hukukçu olmamdan istifade ile Hukukta kullanılan “Atıf” müessesini kullanarak ayetleri birbiri ile iltisaklı birşekilde yorumlayınca vardığım kanaat özetle; “Aslında bütün batıl dinlerde var olan sözde tanrı ve tanrıçalar gerçekte var olup İblis’in emir ve talimatı ile hareketedip insanlara kendilerini gösterip, doğaüstü güçlerini kullanan ve kendilerini Tanrı veya Tanrıça olarak tanıtan “Kâfir Cinlerdir
Bu gün dahi nasıl yapıldığı çözülememiş olan birçok yapının inşaatına da kendi doğaüstü güçleri ile katkıda bulunmuşlardır Nitekim “Kur’an-ı Kerimde “Dalgıç Şeytanlar ile Cinlerin Hz Süleyman’ın emrinde çalıştıkları" da açıkça bildirilmiştir
Emekli olduktan sonraki “5” yıl içindeMüslüman ve Kâfir cinler ile insanlar arasındaki münasebetleri Başta Kur’an-ı Kerim’deki ayetler ile İncil’den alıntılarla desteklenen 5 tane fantastik diyebileceğimiz roman yazıp kayıt tescil belgelerini aldım Ancak, bu günekadar bastırabilmiş değilim
Beşinci kitabımın final bölümünde de bilinenaçıklamaların dışında yine İslami esaslara dayalı kalmak şartı ile “astral seyahat” dedikleri olayı bilinen ve birbirinin tekrarı olan açıklamalardan farklı bir yorumla değerlendirmek istiyorum Bu kıymetli siteye de söz konusu hususta araştırma yaptığım sırada ulaştım
Amacım, yazdığım ve halen son düzeltmelerin yapıldığı "Melez (El-Amluk)” , “Melez (Hierapolis Sırları)” ve “Atlantis’te Düello” isimli üç kitabıma katkıda bulunabilmek için fikir alışverişinde bulunmaktır
Yukarıdaki özet açıklamalarımın dikkate değer bulunması ve dayanak noktaları belirtilmek suretiyle olumlu ya da olumsuz görüşler bildirilmesi durumunda söz konusu ettiğim kitaplarımın “Önsöz”ünü de görüş ve değerlendirmelerinize sunmayı düşünüyorum
Bilgi sahibi ve kitap dostlarının ilgilerini bekler saygılarımı sunarım

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com