Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gülümser, kötümser, misin

kötümser misin gülümser mi?

Eski 06-22-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

kötümser misin gülümser mi?

Kolay değil belki ama imkansız da değil Hangi küskünlük bitmemiş, hangi dostluk başlamamış ha! Yüreğin senin elinde dostum İnsanları değiştiremezsin ancak, onlara olan düşüncelerini değiştirebilirsin Herkesi olduğu gibi kabul et, sen de olması gerektiğince ol İnancının kazanmasını, ondan uzaklaşarak elde etme saçmalığından kurtul Hatırla, iyiliğin halledemediğini kötülük hiç halledemez ki Yüreğine de kaydet bunu; ücretsiz bilettir tebessüm yürek yolculuğunda Sevgiye davet çıkar sen de hadi Kanaat getir olumsuzlukları eriteceğine

Geçmişe üzülme Yaptığın hatalardan ders aldıysan, mutlu edebildiysen eğer; bugünü bugünle yaşa Fakat biraz dur Hayatına deneyimler eklemen için şart değil yanlışlardan geçmen Başkalarının edindikleri doğruları yerleştir zihnine Ölümün ne zaman geleceğini bilmediğinden, yolu uzatıp kaderini zorlama Güzellikleri de bizzat kendin uygula Savrulma Bak! Batsa da güneş bıkmamıştır doğmaktan Sonunda toprak olsa da canlı, yorulmamıştır nefes almaktan Dostum, bedelsiz değildir ki mutluluklar unutma “O bedellerle olmanın neresi zarar” de yorulma Dertlere de yenilme hiç, galiptir iyilikler sen ilerledikçe

Sonra, sonra benim varlığıyla mutluluk duyduğum güzel dostum, bir martının yanında yer al Gökyüzü meskenin olsun senin de Kat kendini maviye, hayran bakışları çek üzerine Özgürlüğü uçuşlarınla anlat Hem, kırık olsaydı kanadın, ne önemi kalırdı ki genişliği dünyanın Kaldır başını ve eğilme sakın güçsüzce Dipsizse de karanlık, dal içeri Öyle bir dal ki sen değil o korksun “Ne çıkar” deme, bir nûr da senden olsun

Gülümse!

Fakat cenneti kazanmışçasına değil tabiî;

Doğduğun güzel fıtrat için

Onun ümmetlerinden biri olarak yaşadığın için

Duyduğun ezan sesi, kıblen Kâbe olduğu için

Öldüğünde Azrail’le buluşup,

Rabb’e kavuşacağın an için

Hiç değilse be tatlı insan,

Razı olduğun Allah’ın rızası için,

Gülümser misin?

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com