Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gül, karısı, varken

Gül Gibi Karısı Varken...

Eski 06-21-2009   #1
bonsoir
Icon5

Gül Gibi Karısı Varken...

2009
Gül Gibi Karısı Dururken
Akşam yaklaşmıştı nerdeyseSaat öğleden sonra dört olmuştuSon misafirler de yavaş yavaş ayaklandılarKendi aralarında söylenip duruyorlardı hala"Utanmaz ayol" "Gül gibi karına yapılır mı bu" "Hak etti ayol"Aferin valla İyi yaptı Suzan"Suzan konuşulanları sessizce dinliyor,bir yandan da gitmekte olan misafirlerin ayakkabılarını,paltolarını, montlarını uzatıyorduGeçmiş olsun temennilerini son bir kez daha ilettikten sonra son misafirde ayrılmış,Suzan annesi ile baş başa kalmıştı Anne kız 10 dakika boyunca öylece sessiz sessiz durdularBir süre sonra annesi;
-Aklım almıyor kızımBir türlü aklım almıyor,Orhan tapardı sanaBunu sana nasıl yaptıHem de bir sokak kadını ileSustu sonraSuzan cevap vermediAnnesi devam etti
-NeyseBaban evde yalnızKalmamı istiyorsan kalayım ama;
-YokHem biraz yalnız kalsam iyi olacak anneTolga bugün sizde kalsın olur mu?
-Olur olurDedi annesiKapıya doğru yöneldiAyakkabısını giydi,paltosunu aldıAyaküstü bir iki teselli daha verdi kızınaBiraz sonra oda evinin yolunu tutmuştu
Lavaboya geçti SuzanElini yüzünü yıkadıSavaştan çıkmış gibiydi sankiDağınık saçlarını toparlamaya çalıştıkafası allak bullaktıBir türlü anlam veremiyordu olanlaraTolgaO ne olacaktıBabasız bir yaşam onu bekliyordu şimdiBir sigara yaktıDerin derin çekmeye başladıBundan sonra ne yapacaktı? Ne iş yapacaktı? Ne yiyecekti? Nasıl geçinecekti? Ellerini koynuna soktuHiç kendini bu kadar savunmasız hissetmemiştiÇok değil,iki ay önce bunları yaşayacağını birisi söylese güler geçerdiİnanılır gibi değildi yaşananlarUzun bir flört dönemi,uzun bir nişanlılığın sonunda deliler gibi severek evlenmişlerdiHerkesin örnek gösterdiği o örnek evlilik o büyük aşk,rezil bir ihanetle bitmiştiBugünde resmiyete dökülmüş,ilk celsede ayrılmışlardı6 yıllık beraberlik bitmiştiYerde misafirlerden kalan terlikleri toplamaya başladıKültablalarını boşaltıyor,ortaya çekidüzen vermeye çalışıyorduKendiliğinden yaşların süzüldüğünü fark etti yanağındanelinin tersiyle silmeye çalıştıLavaboya geçtielini yüzünü yıkamaya başladıSonra bıraktı gözyaşlarınıHıçkıra hıçkıra ağladıAğladıBir saat kadar sonra kendine gelir gibi olduYatak odasına yöneldiİlk defa bu kadar soğuk gelmişti yatak odasıO yatağın yabancısı gibi oturdu bir köşesineÜrperdi içiKapının ziliyle irkildiYine kim gelmiştiBıkmıştı aptal tesellilerdenYalnız kalmak,kendisini dinlemek istiyorduUsul usul gitti, Açtı kapıyıPostacıydı buBir mektubu vardıAlıp usulca kapattı kapıyıGönderen kısmında Rumuz Uçan Gül yazıyorduİrkildi birdenŞaşırmıştıKendisi üniversitede okurken eşinin mektuplarının gönderen kısmında hep bu isim vardı"Uçan Gül"Hızlı adımlarla yatak odasına yöneldiTitrek elleri ile Açtı meraklaBunlar mektup değil kısa notlardan oluşan günlük gibiydi Teker teker okumaya başladı

-Biliyormusun bugün böyle bir karar aldımBugün bilgisayarımdaki bu sayfayı kısa bir günlüğe dönüştürüyorumHani bilirsin zor açarım ben içimi ya,bundan böyle seniGüzel sevgilim seni ve söyleyemediklerimi buraya yazmaya karar verdimBunu evliliğimizin 10yılında açıp okumana izin vereceğim 16/09/2002
-Sevgilim biliyormusun bugün üç ay oldu evleneliNedendir bilinmez,eskisi kadar sana söyleyemiyorum bu iki kelimeyiSeni seviyorum,Seni seviyorum Seni çook seviyorum bitanem21/12/2002
-Farkındamısın bilmiyorumHani ben maç izlerken,hani sen öylece evin içinde dolaşıp dururken,gözlerim hep kayıyor sanaSeni süzüyorum sen farkında olmadanİçim huzur doluyorSana bakmak bile bana mutluluk veriyorÖyle güzelsin ki Sana bakmaya doyamıyorum ben 02/02/2003
-Bazen diyorum ki,seni hak edecek ne yaptım ki,sen öyle güzelsin kiBen öyle ahım şahım yakışıklı birisi değilimSıradan bile sayılabilirim12/05/2003
-Biliyormusun,bugün canım çok sıkkınPatronla tartıştık birazHani onla tartışmak neyse,fikrinin yaptığı daha çok canımı sıktıEn çok güvendiğim insandı oEn iyi arkadaşımAma biz patronla tartışırken, patronun haksız olduğunu bile bile birden onun tarafına geçmezmiİnsanlar neden böyle sevgilim yaHani yazmaktansa uzun uzun konuşmak dertleşmek isterdim senle yaSanırım çok yoruluyorsun bu aralarErkenden yatıyorsunbense kendimle baş başayım şimdi Aslında moralimin bozuk olduğunun farkındaydınSordun ama anlatamadımBen biraz zorum biliyorsunbiraz irdelemen lazım beni16/07/2003
-Bu hafta için çok ümitliydimSeninle çok farklı bir hafta sonu geçirmeyi hayal etmiştimBeraber uzun bir yürüyüş yaparız,dışarıda bişeyler yeriz,ardından senle yapmayı en çok istediğim şeyi yaparız; Fenerin maçına gideriz diye tasarlamıştımAma olmadıarkadaşlarınla program yapmışsınız,alışverişe çıkacakmışsınızNeyse canın sağolsun27/11/2003
-Biliyormusun bugün bulmuştum o Cd'yiMüthiş bir filmdiSenle, sana sarılarak izlemeyi çok isterdimFilmin yarısında uyuyup kalmana şaştım kaldım13/12/2003
-Bugün ilk kavgamızı yaptıkOdana çekildinİki kelime etmiyorsunArkadaşlar arasındaki kılıbıklık,kazaklık tartışmasının birer şakadan ibaret olduğunu anlayamamana şaşırdımHele birde üste çıkma çabaların herkesin dikkatini çekti05/01/2004
-Annenin her bize gelişinde sendeki bu tavır değişikliğini anlayamıyorumBana daha soğuk,daha emrivaki davranıyorsunDaha garip oluyorsun ya17/05/2004
-Beraberce geçirebileceğimiz yaz tatilinde annenlere gitmeyi ve tam bir haftayı orda geçirmeyi tasarladığına inanamıyorum01/07/2004
-Biliyormusun saat şu an gecenin ikisiUyku tutmuyorKendimi öyle yalnız hissediyorum kiBiz diyorum eskiden konuşmaya doyamazdıkŞimdi konuşacak konu bulamıyoruz19/09/2004
-Kendinden o kadar eminsin kiSanki ben seni asla terk edememSana mahkumumYani sen kralsın, ben emrine ve güzelliğine amade bir köleAcaba diyorum bazenBeni böyle bir koca istediğin için mi tercih ettin21/10/2004
-Arkadaşlara bakıyorum bu aralar da; ne güzel ya,her akşam eğlenceler,okey partileri,barlarda içmelerOnlara bakınca bir eksiklik hissediyorum kendimdeİşten eve,evden işeSonrada bu aptal diziler03/11/2004
Suzan şaşkın kaldırdı başınıŞok olmuştu sankiBıraktı sayfa sayfa mektubuAnlamsız şekilde yatak odasında adımlamaya başladıMutfağa yöneldi sonraLavaboya geçti,aynada kendini süzdüBir sigara yaktıBirkaç dakika öylece kalakaldıtekrar yatak odasına yöneldiAğır ağır okumaya devam ediyordu;
-Hiç eleştiriye gelmiyorsun biliyormusunKonuşuyoruzanlatıyorumbirkaç gün düzelir gibi oluyor,çok geçmeden eski haline dönüyor her şey28/01/2005
-Bugün yine ısrarla sordun bilgisayarımdaki bu gizli dosyayıNe yazdığımı merak ediyorsunAslında başlarken hiç böyle şeyler yazacağımı ummuyordumEvliliğimizin 10'uncu yılında okumana izin verecektim ya,ondan da şüpheliyim şimdi30/03/2005
-Bugünlerde hep içimde bir şeylerin eridiğini hissediyorumSana olan o koca sevgi sanki buz dağı gibi erimeye başladıBunu yazdığıma bunu düşündüğüme inanamıyorum08/06/2005
-O sevmediğim arkadaşınBilmiyorum benden önemlimi? Bize evliliğimize ne kadar zarar veriyor bu konu, farkındamısın? Onu nedir bu kadar önemli kılanNerdeyse benden geçeceksin,o arkadaşından geçmeyeceksin Ben yaBenim içinEşin için bir arkadaşından geçemez misin? Ya sevmiyorum bu arkadaşınıEvimde istemiyorumEvine gitmeni istemiyorumİs-te-mi-yo-rum 12/08/2005
-Dışarı hayatım yokAkşamları hep evimdeyimHaftada bir maç izlememe neden bu kadar tepki gösteriyorsun anlamıyorumBarda yada birahanede mi izlemem gerekiyorAnlatamıyorumAnlatamıyorum13/10/2005
-Böyle diyorum yani; Böyle hep bir parçası eksik yaşamaya alışmalıyım galibaO kadar kendine dönük yaşıyorsun kiSanki dünya senin için yaratıldıİnsanlar mutluluğun için koşuşturuyor10012006
-Çok kötüyüm bugünEvet erkeğimGüçlüyüm ama,ya benim sana ihtiyacım var15/04/2006
-İçim hiç rahat değilYalan söyledim sana bugünİş falan uzamadıArkadaşlara takıldım bugün Güzel bir Okey kurdukUzun süredir ilk kez içten gelerek güldüğümü, kahkaha attığımı fark ettim17/06/2006
-Kendimden utanıyorum biliyormusunAkşam yemekte gözlerine bakmaktan hep korktumBakınca gözlerime anlarsın sorarsın diye korktumOysa sen kendi aleminle öyle meşguldün kiFarkında bile değildinBara gittim akşamİki bira içtimBir bayan vardıGöz göze geldik ansızBir garip Etkiledi işteTanıştık sonraO yolun yolcusuymuşŞaşırdımHiçte o tür bir kadına benzemiyorduAma bilmem işteÖyle sıcaktı kiBakışları,konuşmasıUzun uzun felsefe yaptıkHayatı sorguladıkMutluluğu sorguladıkDünyanın yaratılışını,uzayı,cehennemiSenle o kadar isterdim ki benÖrneğin bir politika konuşmayı saatlerceMutluluk kelimesini irdelemeyi saatlerceama senSen hayatı sorgulamassın kiGünübirlik yaşarsın31/11/2006

-Bugün kirlenmiş hissediyorum kendimiYatak odasında yatmayıp ta kanepede uyamam ondanNasıl yaptım bunu bilmiyorumYine o bara gittimEvet yine o kadınAyşe MelekBen bugün onunla yattım05/02/2007
Suzan okumaya devam ediyorduYatağın üzeri kısa notlardan oluşan sayfa sayfa mektuplarla dolmuştuGözlerinden yaşlar boşalıyor,ama gözlerini ayıramıyorduOkumaya devam ediyordu
-Pekte ısrarla sormadın akşam hayrola yine geciktin diye ya,söyleyeyimBugün yine onunla; Ayşe Melek ile beraberdimOnun varlığı,kokusu,onun konuşması bir bambaşkaBen çocuklar gibi onun dizlerine uzanıp ağlayabiliyorumOna tutuldumevet ben bir hayat kadınına tutuldum09/04/2007
-Bu gün Ayşe Melek ile sinemaya gittikOrdan da Fener'in maçınaO da Fenerbahçeli21/05/2007
-Biliyormusun Ayşe melek hiç beni sevdiğini söylemediAma ben hissediyorum Sesinin tonundan,bana bakışından beni sevdiğini hissediyorumEn kötüsü evli olduğumu bilmiyor07/06/2007
-Ayşe MelekEvet o bir hayat kadınıSenden daha kısa,senden daha çirkinAyşe MelekÖfkeli olduğum zaman alttan almasıCanım sıkkın olduğu zamanlar teselliler vermesiYol göstermesiAkıl vermesiSorunlarıma kafa yormasıÇocuklar gibi şakalaşması O gün keyfimin yerinde olup olmadığını bir bakışta anlamasıYorgun olduğum zaman omuzlarımı ovmasıGömleğimi kendi elleri ile giydirmesiDüğmelerini kendi elleri ile iliklemesiAyşe Melek bugün beni sevdiğini söylediArtık yalnız değilimArtık yalnız değilimSevildiğimi,değer verildiğimi hissediyorum28/08/2007
-Ona evli olduğumu söyledimAyşe Melek beni terk ettiSıcak bir yuvayı yıkamam dediBen Onsuz yaşayamamBir şeyler yapmam gerek12/10/2007
Bu son mektuptuGerisini zaten biliyordu SuzanHayatının dönüm noktası olan o akşamYemek masasında eşinin bir hayat kadınına aşık olduğunu kendisinden ayrılmak istediğini haykırdığı o anGözlerinin önünden gitmiyorduBuna tahammül edemezdiDava açmışlardı ve ilk celsede boşanmışlardıSuzan uzandı yatağagözlerini tavana diktiDaha önce bilmediği bir dünyaya adım atmıştıŞimdilik! sadece ağlıyordu

alıntı
DosTÇa KalıN

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Gül Gibi Karısı Varken...

Eski 06-21-2009   #2
Şengül Şirin

Okudum,düşündümAcaba aynı olay kadında olsaydı ne olacaktı acaba?

Eski 06-21-2009   #3
KRDNZ

Olay o kadar dramatikleştirilmiş ki erkek açısından! Sanki kadın eğer böyle yapmasaydı erkek eşine tapardı gibi gösterilmiş yazıda
Aldatmak ne olursa olsun gerekçesi olamaz ve affedilemez

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-21-2009   #4
Şengül Şirin

Zannediyorlarki bi kendileri aldatıyorArtık Değişti kadınlar da aldatıyorNedenErkekler oturup bunu bi düşünsünler
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com