Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
defa, söyle

Bir Defa Daha Söyle...

Eski 05-18-2009   #1
1907merve
icon111

Bir Defa Daha Söyle...

Cebrâîl aleyhisselâm dedi:
- Yâ Rabbel âlemîn! Resûlullah (sav) hazretlerinin dostluğu Ebû Bekrin gönlünde ne miktâr ve ne kadar olduğunu bilmek isterim
Bayram günü idi Ebû Bekr-i Sıddîk (ra) kıymetli ve gösterişli elbise giymiş ve otuz altınlık bir şal omuzuna almış idi Cebrâîl aleyhisselâm a'mâ sûretinde gelip, yol üzerinde oturdu Oraya Ebû Bekr-i Sıddîk geldi Ona yaklaşdı Cebrâîl aleyhisselâm dedi ki,
- Allah (cc)afv etsin o kimseyi ki, Muhammed Mustafâ dostluğuna bana birşey versin
Ebû Bekr (ra), o sözü işitdi Mubârek omuzundan şalını çıkarıp, ona verdi
Buyurdu ki,
- Bir def'a dahâ söyle

Bir def'a dahâ söyledi
Ebû Bekr-i Sıddîk kaftanını çıkarıp, ona verdi Dördüncüde, setr-i avretini örten elbiseden başka, bütün elbiselerini ona verdi Beşincide na'lınını çıkarıp ona verdi Sonunda artık elbisesi kalmadı Bilâli çağırdı ve Ona buyurdu:
- Yâ Bilâl Âişenin evine var Birşey getir
Bilâl (ra) giderken, Resûlullah (sav) hazretlerine rast gelip, buyurdular ki,
- Nereye gidersin, yâ Bilâl! Sen mi söylersin, ben mi söyliyeyim
Bilâl (ra) dedi ki,
- Yâ ResûlAllah (cc), siz buyurun
Buyurdular ki:
- Yâ Bilâl! Bil ki, o a'mâ Cebrâîl-i emîndir Allah (cc) onu bu şeklde gönderdi ki, Ebû Bekr-i Sıddîkın bana muhabbeti ne kadardır anlasın
Hazret-i Ebû Bekr, Bilâli bekler idi Hazret-i Bilâl elbise getirdi Hazret-i Ebû Bekr-i Sıddîk o elbiseyi giydi Hazret-i Cebrâîl aleyhisselâm, Resûlullahın huzûr-ı şerîflerine gelip, dedi ki,
- Yâ Muhammed! Ebû Bekr-i Sıddîkı tecrübe ederdim Elbiseler benim işime yaramaz Resûlullah Cebrâîl aleyhisselâmın getirdiği elbiseleri Ebû Bekr-i Sıddîka getirdi Ebû Bekr :
- Bir nesneyi ki senin dostluğun uğruna vermiş olayım, artık o bana gerekmez Nereye uygun bulursanız, oraya tasarruf ediniz, dedi

Cevap : Bir Defa Daha Söyle...

Eski 05-18-2009   #2
meLankoLik_asaLet

Konularınızı İslami Yazılar & Hikayeler Bölümüne yaşıyorum

Emeğinize sağlık

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-18-2009   #3
TiFus

Anlamlı bir metin ellerine sağlık
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com