Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bütçesi, emanet, imama, rtükün

RTÜK'ün bütçesi imama emanet!!

Eski 04-04-2009   #1
JOKER

RTÜK'ün bütçesi imama emanet!!

RTÜK’e imamdan sayman bekçiden personel müdürü
Üç yıldır RTÜK’te memur olarak çalışan eski AŞTİ imamı Adem Çobaner, Mali İşler Daire Başkanlığı’na ‘sayman’, bekçi kadrosuyla işe başlayan Alaettin Kutlu da Personel Dairesi’ne ‘müdür’ olarak atandı

RTÜK’ün AKP ve CHP kontenjanından seçilen üyeleri arasında bu kez de atama krizi yaşanıyor Kurulun 1 Nisan tarihli toplantısında, birçok üst kurul uzmanı, daire başkan yardımcılıkları ve müdürlük kadrolarına getirildi Buna göre 2006’da RTÜK’te İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı’nda memur olarak işe başlayan, 1987-1999 arasında Zonguldak Ereğli’de İmam Hatiplik yapan, daha sonra Ekim 1996-Mart 1997 arası AŞTİ’de (Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali) imamlık görevini yürüten Adem Çobaner oldu Çobaner, son kurul toplantısında alınan karar uyarınca İdari ve Mali İşler Dairesi saymanlığına getirildi Yani 144 milyon 829 bin TL’lik RTÜK bütçesinin emanet edileceği isimlerden birisi de eski bir imam oluyor 1996’da RTÜK’te Savunma Sekreterliği’nde bekçi olarak işe başlayan, 1997’de aynı bölümde memurluğa getirilen, 2003’ten bu yana da üst kurul uzmanı olarak görev yapan Alaettin Kutlu ise, Personel Daire Başkanlığı’nda müdür yapıldı

1996’da RTÜK’e uzman olarak alınan RP ve FP’li eski milletvekili Rıza Ulucak’ın oğlu olan Emir Miraceddin Ulucak ise son operasyonla İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkan Yardımcılığı’na getirildi

CHP’li üyeler itiraz etti

Atamalar CHP kontenjanından seçilen üç RTÜK üyesinin karşı çıkmasına rağmen 3’e karşı 6 oyla yapıldı RTÜK’ün CHP’li üyesi Mehmet Dadak, atama konusunun toplantıya gündem dışı, alalade getirilmesinin usule uygun olmadığını ifade ederek, atamalara karşı çıkış nedenlerine ilişkin şunları söyledi: “Birincisi toplantıya konu gündem dışı geldi Bu şekilde olması usule uygun değildir İkincisi bu kişiler ehil mi değil mi, görevlerinde başarılı mı değil mi onlara ilişkin herhangi bir bilgi yok Ekinde CV’leri yok Sadece çalışma durumları var Üçüncüsü daha önce yaptırdığımız bir norm kadro şemamız var Bu ” Norm Kadro Şeması “na uygun olup olmadığını bilmiyoruz Dördüncüsü ve en önemlisi 3984 Sayılı RTÜK Yasası’nın 15 maddesinin son fıkrasında, ’Üst Kurul Atama Usulleri Yönetmeliği çıkarır Ona göre atama yapar’der Oysa ’Atama Usulleri Yönetmeliği’kanun çıktığından beri bugüne kadar çıkmamıştır Çıkmadığı için de objektif kriterlere göre değil; subjektif tarafgir kriterlere göre atama yapılmaktadır Atamalar, ’Atama Usulleri Yönetmeliği’çıkarılmadan yapılan keyfi atamalardır Beşinci ve son olarak, yeni yasa tasarımız hazır Yasa çıkacak Yasa çıktıktan sonra bu atamaların yapılacağının daha uygun olacağı düşüncesiyle bu atamalara karşı çıktım

Son atamalara ilişkin eleştiriler üzerine RTÜK, jet hızıyla yazılı bir açıklama yaptı Açıklamada atamaların “üst kurul kararı ile tamamı üst kurul bünyesinde çalışan personel arasından gerçekleştirildiği” bildirildi

RTÜK’ün ülke genelinde yayın yapan radyo ve televizyonların düzenlenmesi ve denetlenmesinden sorumlu olduğu belirtilen açıklamada, “Bu çerçevede yürütülmekte olan ve yürütülmesi planlanan çalışma ve projeleri de uzman personel eliyle gerçekleştirmektedir” denildi Bu projelerden bazılarının, sayısal kayıt arşivi ve analiz sistemi, medya okuryazarlığı, kurum içi ve yayıncılara yönelik kurum dışı eğitim faaliyetleri, kalite yönetim sistemi, kurumsal kaynak planlaması olduğunun belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu projelere bağlı olarak daire başkanlıklarının artan iş yükünü karşılamak üzere kariyer ve liyakat ilkeleri de gözetilerek hiyerarşiye uygun bir şekilde tamamı halen üst kurul bünyesinde, önemli bir kısmı ise 10-15 yıldır üst kurulda çalışmakta olan personel arasından söz konusu atamalar gerçekleştirilmiştir Bahse konu atamalar norm kadro şeması da dikkate alınarak üst kurul kararı ile gerçekleştirilmiştir Yapılan atamalar 3984 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkında Kanun ile 8112002 tarih ve 24930 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Personel Yönetmeliğinde öngörülen koşullara uygun olup, hukuka aykırı herhangi bir husus bulunmamaktadır

Why so serious?

JOKER
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : RTÜK'ün bütçesi imama emanet!!

Eski 04-04-2009   #2
VANDETTA

Alıntı:
Obstinate tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yani 144 milyon 829 bin TL’lik RTÜK bütçesinin emanet edileceği isimlerden birisi de eski bir imam oluyor
Eyvah eyvah imamlar soyguncu,düzenbaz oluyordu değil mi,gitti paralar

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-04-2009   #3
KRDNZ

Çok trajıkomik bir konu doğrusu

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-04-2009   #4
dejavu2009

Burada önemli olan onun imam olup olmaması değil Önemli olan o işi yapabilecek, bu işi bilen bir insanın olmasıdır
Cem yılmaz'ın belediyelerin kadroları ile ilgili espirileri geldi aklıma Çok komik
Krdnz arkadaşımızın dediği gibi çok trajikomik olmuş Gülsek mi ağlasak mı? Bilemiyoruz artık

Üniversiteler neden mezun veriyor acaba?
Mezunlar bir iş yapamaz mı? Onca emek onca çaba boşuna mı?
Acaba Akp zihniyeti tüm mezunları boş mu görüyor?
Bu işi yapabilecek yüzlerce üniversite mezunu dururken neden bir imam'a bu görevi veriyorsun?
Onu kukla olarak mı alıyorlar acaba merak ettim?
(Lütfen bu sorulara cevap bularak cevap yazınız)

Adam zaten imam bırak imamlığını yapsın

Buradaki yapılanlar; adam kayırma, işe göre değil de adama göre iş vermekten başka bir anlam çıkmıyor Tıpkı bütün Din öğretmenlerini müdür yapmaya benzemiş

İLGİNÇ BİR DİZİ;

http://www,dizimag,com/stephen-hawki...eady-dizi.html
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-04-2009   #5
VANDETTA

Alıntı:
dejavu2009 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Burada önemli olan onun imam olup olmaması değil Önemli olan o işi yapabilecek, bu işi bilen bir insanın olmasıdır
Cem yılmaz'ın belediyelerin kadroları ile ilgili espirileri geldi aklıma Çok komik
Krdnz arkadaşımızın dediği gibi çok trajikomik olmuş Gülsek mi ağlasak mı? Bilemiyoruz artık

Üniversiteler neden mezun veriyor acaba?
Mezunlar bir iş yapamaz mı? Onca emek onca çaba boşuna mı?
Acaba Akp zihniyeti tüm mezunları boş mu görüyor?
Bu işi yapabilecek yüzlerce üniversite mezunu dururken neden bir imam'a bu görevi veriyorsun?
Onu kukla olarak mı alıyorlar acaba merak ettim?
(Lütfen bu sorulara cevap bularak cevap yazınız)

Adam zaten imam bırak imamlığını yapsın

Buradaki yapılanlar; adam kayırma, işe göre değil de adama göre iş vermekten başka bir anlam çıkmıyor Tıpkı bütün Din öğretmenlerini müdür yapmaya benzemiş

Bu ülkede işinin ehli olan kaç kişi sayabilirsin dejawu?Sorularının cevabı basit olmakla beraber yine trajikomik

Bu ülkede üniversite sistemi oldukca zayıf olmakla beraber,daha iyi bir eğitim vermek için var

Üniversite mezunu olduğu halde bir işi beceremeyen çok kişi tanıyorum ben,diploma bir işe yaramıyor çoğu durumda beyin lazım beyin

Bu olayın AKP ile sınırlandırılması ise yine komik,sizde bizde herkesde biliyor ki;her iktidara gelen atadığı personeli kendi doğrultusunda atıyor,objektif olup,her zamanki senaryo demek bu kadar zor mu?

Siz imam hatiplinin önünü kesip dünyanın hiç bir yerinde olmayan kat sayı saçmalığını koyacaksınız,ardından da üniversite mezunu hayali kuracaksınız inanın gülerek yazıyorum,kalbinde Allah korkusu olan adam o kadar kolay çalmaz,bugüne kadar bu ülkeyi hortumlayanlar imam hatipli değil di unutmayın!

Son soruyu zaten yukarıda sormuştun alıntı yapim;
her iktidara gelen atadığı personeli kendi doğrultusunda atıyor,objektif olup,her zamanki senaryo demek bu kadar zor mu?

Heee unutmadan Akşemseddin de hocaydı,bir nevi imam hatta daha iyisiydi,oda sizin gibi düşünüp hocalığımı yapayım deseydi,mikroskopun olmadığı zamanlarda mikropun varlığına işaret eden sözler edemezdi değil mi dejawu?

Din adamlarından bu kadar korkmanız ülke yönetiminde söz sahibi oladukları takdirde ülkeyi şimdikinden daha iyi satacakları varsayımlarınız bizlere yutturulan bi menemen,provakasyon sonucu gerçekleştirilen sivas olayı vs hikayelerin sonucudur,bunu gerçekten anlıyor anlayışla karşılıyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-05-2009   #6
KRDNZ

Alıntı:
VANDETTA tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu ülkede işinin ehli olan kaç kişi sayabilirsin dejawu?Sorularının cevabı basit olmakla beraber yine trajikomik

Bu ülkede üniversite sistemi oldukca zayıf olmakla beraber,daha iyi bir eğitim vermek için var

Üniversite mezunu olduğu halde bir işi beceremeyen çok kişi tanıyorum ben,diploma bir işe yaramıyor çoğu durumda beyin lazım beyin

Bu olayın AKP ile sınırlandırılması ise yine komik,sizde bizde herkesde biliyor ki;her iktidara gelen atadığı personeli kendi doğrultusunda atıyor,objektif olup,her zamanki senaryo demek bu kadar zor mu?

Siz imam hatiplinin önünü kesip dünyanın hiç bir yerinde olmayan kat sayı saçmalığını koyacaksınız,ardından da üniversite mezunu hayali kuracaksınız inanın gülerek yazıyorum,kalbinde Allah korkusu olan adam o kadar kolay çalmaz,bugüne kadar bu ülkeyi hortumlayanlar imam hatipli değil di unutmayın!

her iktidara gelen atadığı personeli kendi doğrultusunda atıyor,objektif olup,her zamanki senaryo demek bu kadar zor mu?

Heee unutmadan Akşemseddin de hocaydı,bir nevi imam hatta daha iyisiydi,oda sizin gibi düşünüp hocalığımı yapayım deseydi,mikroskopun olmadığı zamanlarda mikropun varlığına işaret eden sözler edemezdi değil mi dejawu?

Din adamlarından bu kadar korkmanız ülke yönetiminde söz sahibi oladukları takdirde ülkeyi şimdikinden daha iyi satacakları varsayımlarınız bizlere yutturulan bi menemen,provakasyon sonucu gerçekleştirilen sivas olayı vs hikayelerin sonucudur,bunu gerçekten anlıyor anlayışla karşılıyorum
Söylenebilecek herşeyi söylemişsiniz yine Vandetta

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-06-2009   #7
dejavu2009

İşin ehli kelimesini kullanarak konuyu dağıtma herkes için aynı genellemeyi yapmak ne kadar doğru! Eğer çalışıyorsan Sen işinin ehli misin?

Üniversite sistemi zayıf olabilir! Çünkü üniversitede siyaset daha önemli hale getirilerek bilimsel eğitimin yolu tıkanıyor bunu sen de daha iyi biliyorsun değil mi? sevgili arkadaşım

Bu konuda sana katılıyorum ama yapılan bu atama için mazeret olarak sunulmaz değil mi?

Söylediğin çok komik Vandetta kaç yıldan beri değişik bir hükümet yok icraatları hep o yapıyor Gözde olan o Ama ne yalan söyleyeyim hiçbir hükümet bu zamanki kadar kadrolaşmadı değil mi?

Bütün toplumu dini ağırlıklı liselere yönlendirmek kolaydır Çünkü Türkiye'nin %95'i Müslüman (İmam Hatip Liseleri konusuna polemiğe girmenin bir anlamı yok Bu liseler zaten köy enstütülerinin yerine kurulmuş Neden mi? nedenini araştırın cevaplar zor değil)

Her zamanki senaryo demek biraz havada kalır Ama bir yandan haklısın!

Keşke Akşemsettinden sonra gelenlerde aynı yoldan gitseydi ne güzel olurdu Değil mi?
belki bilimsel çalışmalar daha fazla olurdu Şu anki Bilimsel açıdan daha büyük mesafeler atmış olurduk Değil mi?
Ulema sınıfı keşke sadece din ulema sınıfına dönmeseydi Değil mi?
Günümüzde bile Bilimi Din ile sınırlandırmaya kalkanlar da var
Son zamanlardaki haberleri dinlemen yeterli

Din adamlarından kimsenin korktuğu falan yok Tek korku din adamlarının siyaset yapmasıdır Başka bir korku olamaz Seninde bahsettiğin manemen ve sivas olayları sadece provakasyon mu? Din adamlarının bir suçu yok mu? Siyaset sonucu olmadı mı bunlar? Yoksa yanılıyormuyum?

Sevgili Vandetta ben haberi makul görmüyorum Çünkü yapılanlar doğru değil! Doğruluğunu hiçbir şekilde savunamazsın çünkü savunulacak bir tarafı yok Bu sadece bir hükümet için geçerli değil gelen her hükümet için sözlerim aynıdır

Birbirimizi yargılamak kolaydır Dinlemek ve anlamaya çalışmak ise zordur Ama her ne olursa olsun birbirimizi anlamak ve dinlemek herşeyden daha önemli olabilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-07-2009   #8
JOKER

gerçekten güzel bir açıklama getirmişsin dejavu2009 eline sağlık
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com