Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
lazım, okumak

Okumak Lazım

Eski 02-21-2009   #1
aksel
Icon1861

Okumak Lazım

Japonya'da bir cocuk 10 yaslarindayken bir trafik kazasi gecirmis ve sol kolunu kaybetmis Oysa cocugun buyuk bir ideali varmis Buyuyunce iyi bir judo ustasi olmak istiyormus Sol kolunu kaybetmekle birlikte, bu hayali de yikilan cocugunun buyuk bir depresyona girdigini goren babasi, Japonya'nin unlu bir Judo ustasina gidip yapilacak bir seyin olup olmadigini sormus
Hoca:
- Getir cocugu bir bakalim, demis
Ertesi gun baba-ogul varmislar hocanin yaninaHoca cocugu suzmus ve
-Tamam demisyarin esyalarini getir, calismalara basliyoruz
Ertesi gun cocuk geldiginde hocasi ona bir hareket gostermis ve bu hareketi calis demis
Cocuk bir hafta ayni hareketi calismisSonra hocasinin yanina gitmis
"Bu hareketi ogrendim baska hareket gostermeyecek misiniz?" diye sormusHocanin cevabi:
-Calismaya devam et olmus
2 ay,3 ay,6 ay derken cocuk okuldaki bir yilini doldurmusCocuk bu bir yil boyunca hep o ayni hareketi tekrarlamisHocanin yanina tekrar
gitmis:
-Hocam bir yildir ayni hareketi yapiyorum bana baska hareket gostermeyecek misiniz?
- Sen ayni hareketi calis oglum Zamani gelince yeni harekete geceriz
2 yil ,3 yil, 5 yil derken cocuk judodaki 10 yilini doldurmusBir gun hocasi yanina gelip "Hazir ol ! " demis
"Seni buyuk turnuvaya yazdirdimYarin maca cikacaksin!"
Delikanli sok olmus Hem sol kolu yok hem de judo da bildigi tek hareket varUnlu judocularin katildigi turnuvada hicbir sansinin olmayacagi dusunmus ; ama hocasina saygisindan ses cikarmamis Turnuvanin ilk gunu delikanli ilk musabakasina cikmis Rakibine bildigi tek hareketi yapmis ve kazanmis Derkenikinci ,ucuncu macceyrek, yari final ve finalFinalde delikanlinin karsisina ulkenin son on yilin yenilmeyen sampiyonu cikmis Tam bir ustat delikanli dayanamayip hocasini yanina kosmus
-Hocam hasbelkader buraya kadar geldik ama rakibime bir bakin heleBende ise bir kol eksIk ve bildigim tekbir hareket varbu kadar bana yeterbari cikip ta rezil olmayayim izin verin turnuvadan cekileyim
-Olmaz demis hocasi Kendine guven,cik dovusYenilirsen de namusunla yenil
Caresiz cikmis musabakaya Mac baslamisDelikanli yine bildigi o tek hareketi yapmis ve tak!Yenmis rakibini sampiyon olmus Kupayi aldiktan sonra hocasinin yanina kosmus:
-Hocam nasil oldu bu is? Benim bir kolum yok ve bildigim tek bir hareket var Nasil oldu da ben kazandim?
-Bak oglum 10 yildir o hareketi calisiyordun O kadar cok calistin ki, artik yeryuzunde o hareketi senden daha iyi yapan hic kimse yok
Bu bir, ikincisi de o hareketin tek bir karsi hareketi vardir Onun icin de rakibinin senin sol kolundan tutmasi gerekir!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com