Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Makaleler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sayıklamalar

Sayıklamalar

Eski 02-19-2009   #1
GöKKuŞaĞı

Sayıklamalar

Hastayım
Öyle sanıyorum ki; dünyadaki tek hasta benim ve bendeki hastalık başka hiç kimseyse uğramadı ve böyle bir hastalığı hiçbir hekim işitmedi ve dünyadaki bütün acıları ben çekmekteyim!
Bu nasıl yanılgı?
*
Sağlıklıyım
Öyle sanıyorum ki; dünyada hiç kimse hasta değil ve benim gibi davranan hiç kimse hasta olmaz ve tıp âlemi sıhhat numunesi olarak beni göstermekte veya herkes benle birlikte hoplayıp zıplayabilir!
Bu nasıl kibir?
*
Kederliyim
Öyle sanıyorum ki; dünyadaki bütün kara bulutlar göğümde birikmiş ve ben mutlu değilken hiç kimsenin mutluluğa hakkı yok ve gülenler beni umursamadıkları, eğlenenler benden nefret ettikleri için böyle davranmaktalar!
Bu nasıl bencillik?
*
Mutluyum
Öyle sanıyorum ki; dünyadaki herkes mutlu, soluk alan herkes sevinçli ve hayatta hiç keder yok, hastalık, dert, bela yok Yüzü asık olanlar beni kıskandıkları için böyle bulanık bakıyorlar ve mutlu olamayanlar benim gibi bunu beceremedikleri için kös kös oturuyorlar!
Bu nasıl cahillik?
*
Akıllıyım, kabiliyetliyim, yakışıklıyım
Öyle sanıyorum ki; şu aklımı kendim doldurdum kendime, üstelik yaşadığım her gün ve olay yine bir imbik gibi akıl damıtmakta kendime Bulunmazı bulmuş da her hüneri birer çip gibi takmışım, bağlamışım kendime Ve beğenilen her uzvumun şeklini kendim çizmişim yüzüme, bedenime!
Bu nasıl ahmaklık, saflık ötesi salaklık?
*
Gülmeyin bana, olur mu? Böyle vehimlerimi görseniz, hezeyanlarımı işitseniz de ayıplamayın ardımdan Eğilip kulağıma, fısıltıyla deyin ki: “Senin gibi düşünen birkaç milyar insan var bastığın şu toprak altında!”
Ben de size şaşkın ve inanmaz gözlerle bakayım!

Muammer Erkul

GaLiBa Bu GeCe YaĞMuRDa GöKKuŞaĞı MiSali
GüLeRKeN aĞLaMaNıN ZaMaNı
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com