Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Nesil Bilinçlendirme Kampı > Tarih Musahabeleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
edilmesiisrailin, gapın, ince, oyunları, talep, topraklarbizden, vaadedilmiş, üçlemesi

Vaadedilmiş Topraklar-Bizden GAP'ın Talep Edilmesi-İsrailin İnce Oyunları Üçlemesi

Eski 01-02-2009   #1
KRDNZ

Vaadedilmiş Topraklar-Bizden GAP'ın Talep Edilmesi-İsrailin İnce Oyunları Üçlemesi

"Geçmişten adam hisse kaparmış Ne masal şey!
Beş bin senelik kıssa, yarım hisse mi verdi?
Tarih'i tekerrür diye tarif ediyorlar;
Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?"
Mehmet Akif Ersoy’ un bu kıtasıyla başlamak istedim Yazının sonunda belki daha bir anlam ifade edebilir

İsrail şuan ki topraklarını nasıl elde etti, İsrail nasıl kuruldu kaçımız biliyoruz?
Bu sorunun ardından tarihe dönelim
1800lerin başında Avrupa ve Amerika basınında "vatansız halka, halksız vatan" kampanyası başlatıldı Yahudileri vatansız ve Filistin’i halksız bir vatan olarak düşünüyorlardı O sıralar Osmanlının elinde olan Filistin topraklarında Araplar yaşamaktaydı Rusların, çarın öldürülmesinde Yahudileri suçlu bulmaları ile Filistin deki Yahudi nüfusu artmaya başladı Osmanlı yasalarına göre her ne kadar Yahudilerin toprak satın alması yasaklansa da bu yasak Yahudilerin toprak satın alımlarını engelleyemedi Nihayetinde Teodor HerzelII Abdülhamit ile görüşerek Filistin’in kendilerine satılmasını talep etti II Abdülhamit’in cevabı su şekilde oldu:

Bu meselede ikinci bir adım atılmasın Ben bir karış dahi olsa toprak satmam, zira bu vatan bana değil, milletime aittir Milletim bu vatanı kanlarıyla mahsuldar kılmışlardır O bizden ayrılıp uzaklaşmadan tekrar kanlarımızla örteriz Benim Suriye ve Filistin alaylarımın efradı birer birer Plevne'de şehit düşmüşlerdir Bir tanesi dahi geri dönmemek üzere hepsi muharebe meydanlarında kalmışlardır Türk imparatorluğu bana ait değildir, Türk milletinindir Ben onun hiçbir parçasını vermem

Fakat savaşlar sonrasında Osmanlı toprakları paylaşılmış ve Filistin, İngiltere’nin yönetimine geçmiştir Bu aşamadan sonra Siyonistler tarafından toprak alımları daha da artmış sonunda Filistinlilerin gecikmiş başkaldırı, isyan ve pişmanlıklarına rağmen 1948 de İsrail kurulmuştur Böylece bütün Yahudilerin günün birinde sion tepesi etrafında toplanılmasının ilk somut adımı atılmıştır

Günümüze döndüğümüzde, Türkiye topraklarının yabancılara satılması bayağıdır gündemde
Satılan yerlere istersek burdan da bakabiliriz
köprülerde satılık
Hatta beyanatlarda “biz satmakla mükellefiz” diye de belirtilmiştir Bir de İsrailli kadınların (yaklaşık 2000 kişi) Şanlıurfa’ya gelerek doğum yaptıkları duyulmuştu bir ara Ve hatta Şanlıurfa topraklarında Yahudilerin satın aldıkları toprakların arttığı Yalanlansa da inkar da edilse gerçek payı taşımadığını kim bilebilir
Peki, neden Şanlıurfa?
Yahudilerin dini kitabı Tevrat ta, uğruna baş koydukları şöyle bir kavram var: Vaad edilmiş topraklar
Tevrat’ın Tekvin kitabının 15 Bab’ında şöyle belirtilmektedir:
“O günde Rab, Abraham’la (Hz İbrahim) ahdedip dedi: Mısır ırmağından (Nil Nehri) büyük ırmağa, Fırat Nehri’ne kadar bu diyarı senin zürriyetine verdim
Ve yahudiler iman ettikleri bu vaad edilmiş topraklara ulaşmak için ellerinden geleni yaptılar,yapacaklardır

GAP

Yani vaad edilmiş toprakların en önemli kısımları Türkiye toprakları içinde yer almaktadırve israil bizden GAP' ı istiyor
İşte bu yüzden Şanlıurfa…
İsrail çok ince oynuyor İlerde ellerinden alınması durumu söz konusu olmaması için bu doğum senaryosu çizilebilir Ayriyeten su sıralar Yahudilerle Kürtlerin akraba oldukları, kendi antropolog ve araştırmacılarınca ileri sürülüyor Şu an asıl akrabaları olan Filistinlileri acımadan bombalarken Kürtlerle akraba olduklarını ileri sürmeleri, tabi ki gelecekteki çıkarlar yüzünden[Rahşan Ecevit: GAP ikinci Filistin olabilir
Yabancıya toprak satışının ürkütücü boyutlara ulaştığını söyleyen Rahşan Ecevit, "İsrailliler GAP bölgesinde kimliklerini gizleyerek toprak alıyor" dedi]
Gözümüze sokulmasını bekliyoruz her şeyin, dönüp tarihe bakmadan
Son olarak ileri görüşlü ulu önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ ün 27 Temmuz 1937 tarihinde Hakimiyeti Milliye gazetesine verdiği demeciyle bitirmek istiyorum:
(Ortadoğu’da bütün bir bölgede çıbanbaşı olacak bir Yahudi Devletinin kurulma aşamasında olduğunu sezinledikten sonra) “Filistin’e el sürülemez Türkler bölgedeki yabancı işgali kabul edemez Hz Muhammed"in ve kutsal değerlerin hürmetine İslam"ın mukaddes topraklarının Yahudilerin ve Hıristiyanların nüfuzuna girmesine engel olacağız Ordumuzun buna gücü yeter Birinci Dünya Savaşı"ndan sonra Arap kardeşlerimizden uzak kaldık ancak onların aralarındaki karışıklıkları kimse bizden iyi bilemez

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Vaadedilmiş Topraklar-Bizden GAP'ın Talep Edilmesi-İsrailin İnce Oyunları Üçlemesi

Eski 01-03-2009   #2
Şengül Şirin

Cevap : Vaadedilmiş Topraklar-Bizden GAP'ın Talep Edilmesi-İsrailin İnce Oyunları Üçlemesi

Ah arkadaşım tam yarama basan bir konu açmışsınNeler yazmak isterdim nelerDilerim sonumuz Filistin gibi olmaz
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-03-2009   #3
KRDNZ

Amin Sevgili Şengül Allah tüm krdeşlerimizin yardımcısı olsunFakat ülkemizde savaş çıkarsa ki öyle gibi gözüküyor ülkenin Türk olan kısmı elinden geleni yapar diye düşünüyorum Babamdan sürekli duyduğum bi söz var; Asıl azmaz, nesil bozmaz bozarsa yağ bozar çünkü mayası ayrandır! Biz Türk'üz ve inşaallah savaş durumunda Türklüğümüzü yeniden ispatlarız
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-04-2009   #4
[KAPLAN]

Bu toprak satılma olayı gündeme geldiği zaman Nasrettin Hoca'nın "Ya Tutarsa" sözü aklıma geliyor Bir kesim var ki, "yok Efendim ! bunlar boş laflar , olur mu öyle şey ; hükümet karşıtı insanlar çıkarıyor bunları hep" diyor Ben ise diğer bir kesim gibi "Ya Doğruysa" diye düşünmeden kendimi alamıyorum

Araştırmalarımız kitap, dergi ve gazete ile sınırlı kalınca da ve konu bu kadar ciddi olunca, daha önemli kaynaklara başvurmak gerekiyor elbette Bu da şüphesiz toprakların satıldığı bölgelerde yaşayan yöre halkını gidip yakından görmek, onlarla konuşmak gerektiği anlamı taşıyor Gerçi bu bağnaz kesime kaynak göstersek de anlamaz ya , en azından bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak istemeyenlere çare olabilecek bilgilere şüphesiz hepimizin ihtiyacı var Sonumuz bir Filistin niye olmasın ? Zenginlik içinde sözde gelişmekte olan dışa bağımlı bir Türkiye Genç beyinlere yatırım olmadıkça, dışardan ithal mallarla yürüyen yüzlerce fabrika açılsa kime fayda Günü kurtarmaya çalıştıkça, geleceğimizi kaybediyoruz

Bu anlamlı paylaşımınız için teşekkürler Sevgili KRDNZ

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com