Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Nesil Bilinçlendirme Kampı > Tarih Musahabeleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dünya, güzeli, ilk, türkiye

İlk Türkiye ve Dünya Güzeli

Eski 11-01-2008   #1
KRDNZ
Ico21

İlk Türkiye ve Dünya Güzeli

Bu ilginç olay Halit Turhan Bey'in hatıralarında yer almaktadır: “1932 yılında Cumhuriyet gazetesinin tertiplediği güzellik yarışmasını KerimanHalis kazanmıştı Aynı yıl Belçika'nın Spa şehrinde 28 ülkenin katılmasıyla dünya güzellik yarışması düzenlenmişti 1913 yılında doğan Keriman Halis, bu yarışmaya Türkiye'yi temsilen katıldı Günlerce Spa şehrinde kalan güzeller, çeşitli kişilerle görüştü ve konuştular Yarışma gününde jürinin önünde
kızlar birer birer geçip giyimleriyle, bakışlarıyla, tebessümleriyle puan toplamaya çalıştılar Jüri salona geçip, puan değerlendirmesi yapmak istediBaşkan kürsüye geçerek : - Sayın jüri üyeleri, bugün Avrupa'nın Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz 1400 senedir dünya üzerinde hâkimiyetini sürdüren
İslamiyet artık bitmiştir Onu Avrupa bitirmiştir Bir zamanlar sokağı bile, pencere arkasından seyredebilen Müslüman kadınların temsilcisi Türk güzeli
Bu sene güzellik kraliçesi seçmiyoruz Bu sene İslami yenmenin zaferini kutluyoruz Avrupa'nın zaferini kutluyoruz Bir zamanlar Fransa'da oynanan dansa müdahalede bulunan Kanuni Sultan Süleyman'ın torunu işte mayo ve sutyen ile önümüzdedir Kendini bizlere beğendirmek istemektedir Biz de bize
uyan bu kızı beğendik Müslümanların geleceği böyle olması temennisiyle Türk güzelini dünya güzeli olarak seçiyoruz Fakat kadehlerimizi Avrupa'nın zaferi için kaldıracağız" Biz burada Halit bey'in iddialarının doğru olup olmadığı üzerinde duracağız!Deliller:
1-Sadece sekiz kişi arasından seçilen bir kadın ne kadar güzel olabilirKimse seçileceğini ümid etmediği için- Türkler de dahil!- bayrağımızı
bile götürmezler!

İstediklerini başardılar!:S

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : İlk Türkiye ve Dünya Güzeli

Eski 11-01-2008   #2
sudenaz

Sinirlendim bak şimdi haksızlık ama yah:S8 kişi içinden=)
ayrıca şu bayrağımızı götürmemeleri dahada ayrı bir konu ne kadar saçma

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-02-2008   #3
bbk

sevgili vede pek değerli sudenaz arkadaşım:) konunun tamamını okudunmu okumadınmı bilmiyorum ama konu içeriği ve verilmek istenen düşünceyle senin yazdığın yorum arasında uçurum değil dahada büyük bi mesafe var seni tanıdığım için konuyu yanlış anladığını düşünüyorum

konuya gelicek olursak evet adamlar haklılar mehmet akif ne güzel demiş

Girmeden bir millete tefrika, düşman giremez,
Toplu
vurdukça yürekler, onu top sindiremez

Neler istediler neler

Sonra bırakıp dünyayı gittiler

Sen hiç gitmiycek gibisin değilmi?

O gidenlerde senin gibiydiler;
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com