Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Nesil Bilinçlendirme Kampı

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
şehitlerimiz

Şehitlerimiz

Eski 10-05-2008   #1
KRDNZ
Icontr

Şehitlerimiz

Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor, Bir Hilal uğruna Ya Rabb, ne güneşler batıyor

Bu akşam yıldızlar saramış gibi Tepeler titreşir hava kış gibi Bir dağın sırtında dağ varmış gibi Omuzlamış bir Mehmed'i Mehmedim Can askerim

Uyurken seyrettiğim, o yatak boş şimdi Uzaklardan kokun gelmez oldu, asker oğul Gözpınarım dolu dolu, baba yüreğim incindi, Kirpiklerin arasından sel akar asker oğul

Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber
Sana ağûşunu açmış duruyor Peygamber

Gayri anlatılmaz bu savaş bence, Dağ,taş konuşmuştu kendi dilince; "hücum"diye bir ses duydum ilk önce, Sonra "Allah Allah" dedi Mehmedim

Bu öyle bir iman öyle cehid ki, Secde eder cümle canlı ve bitki, Bir temmuz akşamı Allah şahit ki, Şaha kalkmış vatan idi Mehmedim

Bulanık akan sel suyu durulur mu Türk Askeri, arkadan vurulur mu Güzelleri sevenler, hiç yorulur mu Şehitlerden hiç hesap sorulur mu

Babam vardı bir ağlamayan Yakışmaz bana yakışmaz diyordu Annem bir köşede yüregine indiriyordu göz yaşlarını Bir şey olmuştu ama kimse bana birşey demiyordu

NEREDE BİR ASKER GÖRSEM ABİM DİYESİM GELİYOR
NE ZAMAN SENİ DÜŞÜNSEM AĞLAYASIM GELİYOR
ABİ DEDİKLERİ CAN OLSA GEREKMİŞ
AĞLAMAK KAR ETMİYOR ÖZLEM YANINDA KAR KALIYOR

Yazık olsun uygar denen bu çağa Nice yiğitleri kardı toprağa Mehmed'ime kurşun sıkan alçağa Yumruğumu sıktım, sıktım ağladım Çırpınırdın karadeniz Bakıp Türk'ün bayrağına Ah ölmeden bir görseydim Düşebilsem ayağına

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Şehitlerimiz

Eski 10-05-2008   #2
VANDETTA

Tüm mertliğine rağmen böylesine namert şekilde vurulan bir başka millet daha yoktur,cihana savaşta dahi erdemi biz öğrettik,gerekirse ölür ama hainlerin önünde eğilmeyiz,inancım odur ki,Türk milleti tarihinden kopmadığı sürece alem kalleş olsa hepsi vatan evlatlarının göğsünde insanlığı vatana aşkı görecektirOğlunun saçını kınalayıp vatana kurban veren analarımızın hakkını ne yapsak ödeyemeyiz,yanarım da cephede bizi mağlup edemiyenler içeride yendiler ona yanarım

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-09-2008   #3
KRDNZ

Konuya onay verdiğiniz için teşekkürler Sevgili Kaplan Fakat ben konunun neden açılmadığını bilmediğim için serbest foruma da eklemiştim bu konuyu Bakarsanı sevinirim çünkü konu tekrarı oldu
http://wwwforumsinsicom/forum/serbest-forum/56902-sehitlerimiz/

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com