Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Nesil Bilinçlendirme Kampı > Tarih Musahabeleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
almanların, nedeni, sevinme

Almanların Sevinme Nedeni!!!!!!!

Eski 08-29-2008   #1
VANDETTA

Almanların Sevinme Nedeni!!!!!!!

MEHMET AKİF ERSOY'UN SAVAŞ HAKKINDA Kİ ÇARPICI AÇIKLAMALARI
Almanlar o zaman bizim müttefikimiz idi Almanya ve avusturya- Maceristan imparatorluğunun yanında İngiliz ve Fransız kuvvetlerine karşı beraber harp ediyorduk Almanlar; İngiliz ve Fransız Sömürgelerinden esir aldıkları müslümanları ikna edip kendileri lehine kullanmak için Türkiye'den bir heyet isteişti Hükümette bizi Berlin'e bu iş için görevlendirmişti Yolculuğu trenle yapıyorduk Başka ülkelerden gelecek vagon veya marşandis beklememk için Viyana'da birkaç gün kaldık Beni bir otele yerleştirdiler Bir gece saat 24 civarında birden sokaklarda büyük bir şenlik başladı Kilselerin çanları çalıyor, maytaplar atılıyor, meşaleler yakılıyor, insanlar sokaklarda müzik çalıp dans ediyordu Ben de, bu gürültüyle uyandım ve gece kıyafetimle sokağa fırlayıp otelin karşısındaki bir pastaneden durumu öğrenmeye çalıştım Bu bir zafer şenliği olamazdı Çünkü Alman ve Avusturya ordularının durumu iyi değildi Birçok yerde Rus – İngiliz ve Fransız birliklerine karşı yeniliyorlardı Pastahaneciye; gece bu saatte şenliğin anlamını sordum Görevli “sen duymadın mı, İngilizler bugün yüzyıllar sonra nihayet kutsal Kudüs'e girdiler! Kudüs'ü bugün Türkler'den kurtardılar! Kudüs kutsal haç'a kavuştu! İngilizler'in bu başarısını kutluyoruz” dedi Hayret ettim, hem İngilizlerle harp ediyorlardı ve hem de Türkler'i onlara karşı harbe sokmuşlardı Yani Türkler de onlar için harp ediyordu ama bir yandanda düşmanları bildiğimiz İngilizler'in Türkler'e karşı kazandığı zaferi kutluyorlardı! ÇANAKKALE HARBİ İŞTE BUDUR

(Kaynak: Çanakkale şehitler mahşerine yolculuk rehberi / Salim Dağ)

Ne diyebilirim ki,Almanları bu basiretli tavırlarından dolayı ayakta alkışlıyorum,birde bize bakın kendi devletinde kendi kelepçeleriyle mahkumdur ''din''

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Almanların Sevinme Nedeni!!!!!!!

Eski 08-30-2008   #2
edenbulur23

Cevap : Almanların Sevinme Nedeni!!!!!!!

Zaten Çanakkale Harbi'nde de Almanların bize verdikleri 337 mayının hiçbiri patlamamıştıPatlamaz diye depoya kaldırdığımız 26 Türk yapımı mayın savaşın kaderini değiştirmiştiTürk gençliği tarihindeki bu ibretleri hassasiyetle inceleyip adımlarını öyle atmalıPylşmn için teşekkürler VANDETTA
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com