Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Protesto Ediyorum !...

Yeni Konu Gönder Kapalı Konu

Konu Araçları
açıklayacakkk, başörtüsünün, müslüman, olmasını, yasak, ülkede

Cevap : Müslüman Bir Ülkede Başörtüsünün Yasak Olmasını Kim Açıklayacakkk...

Eski 04-09-2008   #31
JOKER

arkadaşım devletin dini olmaz bu bir
bu millet layık olduğu liderler tarafından yönetiliyor ülke parsel parsel satılıyor amerika ne derse yapılıyor kıbrıs gitti ülke bölündü ama sana göre bunlarda önemli değil nede olsa halk bunu seçmiş bu ülkedeki tek sorun muhalefet yok parti ismi vermeden ana muhalefet partisinide onayladığımı sanmıyorum ama bu ülkenin laik cumhuriyetine din adı altında yapılan saldırılara göz yumulamaz yumulmadı yumulamaz hitlerde seçimle gelmişti

seçimle geldi diye herşeyi yapmak serbes yani :

ben başörtüsüne karşıyım benim düşüncem kamu alanlarında başörtüsü olmaması bunun haricinde istediği yerde taksın sorun değil

Why so serious?

JOKER

Eski 04-09-2008   #32
mesanihta

sorun devletin dini olup olmaması değil bence eğer başörtülü insanlar da bu ülkenin bu devletin vatandaşıysa devlete ait her yere de olduğu gibi girebilir laiklik demek devletin karar verirken dini göz önünde bulundurmaması demek şu anda ise devlet tam da kararlarını dine göre veriyor aslında bilmem anlatabildim mi???

Eski 04-09-2008   #33
VANDETTA

Alıntı:
Obstinate tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
arkadaşım devletin dini olmaz bu bir
bu millet layık olduğu liderler tarafından yönetiliyor ülke parsel parsel satılıyor amerika ne derse yapılıyor kıbrıs gitti ülke bölündü ama sana göre bunlarda önemli değil nede olsa halk bunu seçmiş bu ülkedeki tek sorun muhalefet yok parti ismi vermeden ana muhalefet partisinide onayladığımı sanmıyorum ama bu ülkenin laik cumhuriyetine din adı altında yapılan saldırılara göz yumulamaz yumulmadı yumulamaz hitlerde seçimle gelmişti

seçimle geldi diye herşeyi yapmak serbes yani :

ben başörtüsüne karşıyım benim düşüncem kamu alanlarında başörtüsü olmaması bunun haricinde istediği yerde taksın sorun değil

Arkadaşım afedersiniz ama boş konuşuyorsunuz,TC Laiklikle yönetiliyor,Laiklik ilkelerini aldığımız ülkelerde dini kurallara herhangi bir engelleme yoktur!
Bugün Türkiye'de Laiklik kullanılarak bir idoloji oluşturulmaya çalışılıyor durum budur,bugün laik olduğunu iddia edenlerin laiklikle alakası yoktur

Ortadoğuda oluşturulmaya çalışılan şey,İsrail'i bizim güneydoğumuzuda içerisine alan bir coğrafyaya kadar yaymaktır,anlamadan konuşuyorsunuz demiştim tekrarlıyayım,ilk mesajımda AKP'nin birçok icraatini benimsemediğimi belirtmiştim zaten,ben burda parti savunmuyorum,savunduğum şey,halkın özgürlüklerinin vazgeçilemez olduğudur

Bu ülkede başörtülü vergi verir,kamu binasına giremez,ciğerini yetiştirir askere yollar,şehitlerin anma gecesine katılmak istediği takdirde engellenir
Ben bir türlü tam bu noktayı anlıyamıyorum,bayandan korkan bu zihniyet bir erkek olarak benden nasıl korkmaz,ben o ünüversiteye o askeriyeye o kamu kurum vede kuruluşlara ellerimi sallaya sallaya giriyorum ya,bu ülkede kaçtane bayan başbakan gördünüzde bu kadar korkuyorsunuz,aynı zihniyeti taşıyan ben o başbakanlığa yada komuta zincirine ulaşabliyorum ya,ama sizinki engellemk değil güç yetirememek!!

Son olarak son sözde Atatürk'ten olsun;

Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir

Buda günümüz cuntacıların sözü olsun;

Yaşasın saltanatımız,halk partimi seçti kapatırız dediğimizi yaparız

Sonrada bu ülkede demokrasi var dersiniz,bu ülkede diktatörlük var azizim diktatörlükGerisi fasa fiso

Eski 04-09-2008   #34
djdem

yaa ne parseliyaaa başörtüsü bitti bişi bulamadınız eskiden bi tututrdunuz ülke satılıodiee açıklandı o konu kapandı tekrar başladınız propagandalarınızı yapmaya şimdi baş örütüsüne karşı olanlan seçim zamnı oy toplamk için bunu kullanıolardı yıllardır büğtün partiler bunusöylemiorlşarmıydı başörtüsü sorununu çözeceğiz die şimdi bunu akp yapınca ne değişti birden demokrasi demokrasidie bağırıosunuz halkın çoğu seçti akp iktidara geldi 2kere hemde bunu göz ardı edemezsiniz siz hem kıbrısta olduğu gibi duruo hiç biyere gitiği yok bundan öncekilere ülkeyi nasıl satıodu amerikanın karşısında nasıl pıs kedi gibi duruolardı bilioruz siz bunları bırakında iktidarın neler yaptığına bakın
akpden önce san verilen hakların hangisi vardı yaaa nekadar nankörsünüz ozamn kullanmayın size verilen hakları bukadar karşısınız yaptıklarına gidip her hastanede tedaviolma kitaplarını kendin al önceki hükümetlerdeki gibi hersabah sayısını bile hatırlayamaycağım zamlarla kalk kardeşim azıcık onur olur insanda bunları buhakları verewnlere saygı duyar bukadarda sert olunmaz bi görüş hakkında

nO sEvGiLi No dıRdıR
onLine şamaTa onLine gıRgıR

ORTAMIN BİTTİĞİ YERDE BİZ BAŞLARIZ TARZIMIZ İÇİN ÖLÜR ŞEKLİMİZ İÇİN YAŞARIZ!!!…

Eski 04-09-2008   #35
VANDETTA

Alıntı:
djdem tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yaa ne parseliyaaa başörtüsü bitti bişi bulamadınız eskiden bi tututrdunuz ülke satılıodiee açıklandı o konu kapandı tekrar başladınız propagandalarınızı yapmaya şimdi baş örütüsüne karşı olanlan seçim zamnı oy toplamk için bunu kullanıolardı yıllardır büğtün partiler bunusöylemiorlşarmıydı başörtüsü sorununu çözeceğiz die şimdi bunu akp yapınca ne değişti birden demokrasi demokrasidie bağırıosunuz halkın çoğu seçti akp iktidara geldi 2kere hemde bunu göz ardı edemezsiniz siz hem kıbrısta olduğu gibi duruo hiç biyere gitiği yok bundan öncekilere ülkeyi nasıl satıodu amerikanın karşısında nasıl pıs kedi gibi duruolardı bilioruz siz bunları bırakında iktidarın neler yaptığına bakın
akpden önce san verilen hakların hangisi vardı yaaa nekadar nankörsünüz ozamn kullanmayın size verilen hakları bukadar karşısınız yaptıklarına gidip her hastanede tedaviolma kitaplarını kendin al önceki hükümetlerdeki gibi hersabah sayısını bile hatırlayamaycağım zamlarla kalk kardeşim azıcık onur olur insanda bunları buhakları verewnlere saygı duyar bukadarda sert olunmaz bi görüş hakkında
Arkadaşım bir söz vardır;

Önemli olan ne bildiğin değil karşı tarafın ne kadar anladığıdır
Söyeldiklerimizi onlarda biliyor lakin amaç başka!

Eski 04-09-2008   #36
kesmeshaker

müslüman bir ülke olmamızın yanı sıra demoratik bir ülkeyiz demoratik bir ülkede inanç özgürlüğünün kısıtlanması çok büyük bir çelişkive bunun mantıklı bir açıklaması oldugunu hiç düşünmüyorum

Eski 04-09-2008   #37
mesanihta

Alıntı:
kesmeshaker tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
müslüman bir ülke olmamızın yanı sıra demoratik bir ülkeyiz demoratik bir ülkede inanç özgürlüğünün kısıtlanması çok büyük bir çelişkive bunun mantıklı bir açıklaması oldugunu hiç düşünmüyorum

Eski 04-09-2008   #38
djdem

vandetta çok doğru söledin valla bizi anlamıyacaklar hiç birzamna

yazdığımızı bile okurmuolarbence öle okumak ve biyerden bişi bulup suçlama yapmaya çalışıolar

Eski 04-09-2008   #39
ufkunyolcusu

birincisi türkiyenin halkı müslüman devletin dini yok tabi bu teorik kısmı işin pratiğine bakarsak laik bi ulkede sunni anlayışa sahip bir diyanet işleri başkanlıgı var tamamen devletin kontrolunde olan tamamen dini olan bayramlarda devler dini referans alarak resmi tatil yapmışyani pratikte laiklik falan yokikincisi kaldı ki halkın yuzde 99 u ateist olsada kişilerin inançlarinin yaşama hakkı vardir başkalarinin sinirlarına girmedigig surece ve ortu takan biri kimsenin sınırına tecavuz etmez ayrica ayni düşünceye sahip erkekler devletin her alanina girerken bayanlari engellemek laikcileri oldukca komik bi duruma düşürüyor

Eski 04-10-2008   #40
JOKER
icon111

Alıntı:
VANDETTA tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşım afedersiniz ama boş konuşuyorsunuz,TC Laiklikle yönetiliyor,Laiklik ilkelerini aldığımız ülkelerde dini kurallara herhangi bir engelleme yoktur!
Bugün Türkiye'de Laiklik kullanılarak bir idoloji oluşturulmaya çalışılıyor durum budur,bugün laik olduğunu iddia edenlerin laiklikle alakası yoktur

Ortadoğuda oluşturulmaya çalışılan şey,İsrail'i bizim güneydoğumuzuda içerisine alan bir coğrafyaya kadar yaymaktır,anlamadan konuşuyorsunuz demiştim tekrarlıyayım,ilk mesajımda AKP'nin birçok icraatini benimsemediğimi belirtmiştim zaten,ben burda parti savunmuyorum,savunduğum şey,halkın özgürlüklerinin vazgeçilemez olduğudur

Bu ülkede başörtülü vergi verir,kamu binasına giremez,ciğerini yetiştirir askere yollar,şehitlerin anma gecesine katılmak istediği takdirde engellenir
Ben bir türlü tam bu noktayı anlıyamıyorum,bayandan korkan bu zihniyet bir erkek olarak benden nasıl korkmaz,ben o ünüversiteye o askeriyeye o kamu kurum vede kuruluşlara ellerimi sallaya sallaya giriyorum ya,bu ülkede kaçtane bayan başbakan gördünüzde bu kadar korkuyorsunuz,aynı zihniyeti taşıyan ben o başbakanlığa yada komuta zincirine ulaşabliyorum ya,ama sizinki engellemk değil güç yetirememek!!

Son olarak son sözde Atatürk'ten olsun;

Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir

Buda günümüz cuntacıların sözü olsun;

Yaşasın saltanatımız,halk partimi seçti kapatırız dediğimizi yaparız

Sonrada bu ülkede demokrasi var dersiniz,bu ülkede diktatörlük var azizim diktatörlükGerisi fasa fiso

valla hoca senin laflarında bana bomboş geliyoo sen bana laikliği kullanarak ideoloji oluşturuyon diyorsun bende sana din kullanılarak ideoloji oluşturuluyor diyorum

dini siyasete alet etmek yanlış bir kere herkesin dini kendine oy almak için kullanılıyor
yok ülkeyi diğer hükümetlerde satmış bana bu ülkeyi satmayan hükümet söle atatürkden sonra hepsini imzaladığı anlaşmalar var iktidara gelmeden önce

şuansa türkiye hergün geriliyo bak biz bile burda çatışıyoz amaçta bu zaten kutuplaşma yaratmak 80 lerde sağ sol du şimdi laik dindar sadece isimler farklı akdeniz üniveristeisnde olaylar işaretlerin başlangıcı

bazıları düğmeye bastı türkiyeyi karıştırıyor ben ülkemi seviyorum ve iyi yönetilmesini istiyorum ama insanların dini duygularını kullanarak iktidara gelen her fırsatta cumhuriyet rejimine laikliğe saldıran bir yönetim istemiyorum yok kızlar rahat gezemiyormuş bu iktidardan önce neden böyl sorunlar yoktuda bu iktidarda herkes birden başörtücü dindar oldu o duruma geldiki açık kadınlar dinsiz sayılacak nerdeyse bu kadar kamplaşma çok tehlikeli türbanın bu hale gelmesin en büyük sorumlusu iktidardır siyasi simge olarak kullanmasalardı bu kadar dallanıp budaklanmazdı 80 den önce türban serbesti ve hiç bir sorun yoktu neden bu kadar siyasi simge değildi biz kadınlardan korkmuyoruz sen sadece başörtüsü din olarak bakıyorsun ben devletin bekası olarak bakıyorum bu ülkenin demokrasiyle yönetilmemesi karışması işlerine gelen çok ülke var olay çok büyük ölçekte yanii biraz daha geniş bak derim tutturmuşsun özgürlük özgürlük ülken gidecek hala başörtüsündesin ben daha ne dim sana allah akıl fikişr versin

bu arada

l önceki hükümetlerdeki gibi hersabah sayısını bile hatırlayamaycağım zamlarla kalk kardeşim azıcık onur olur insanda bunları buhakları verewnlere saygı duyar bukadarda sert olunmaz bi görüş hakkında

djiem konuşmalarına dikkat et hakaret etmeden yorum yap
yapamıyorsanda yapma oke

Eski 04-10-2008   #41
punisher

Birincisi müslüman bir ülkede değil ülke nüfusunun %90 ı müslüman sayılan laik bir ülkede yaşıyoruz :)

Yönetim şeklimiz demokratik cumhuriyet ve hür iradeye sahip bir toplumuz yani hürüz Peki hürriyet içerisinde demokratik bir cumhuriyet anlayışınyla hatta ve hatta laiklik ilkelerine dayanarak insaların yaşama özğürlüğünün sınırlanması gibi saçma bi gerekçe olamaz Akla mantığa aykırı hareketlerin yasaklanmasına kimsenin karşı geleceğini zannetmem Gelelim türban meselesine benim hayret ettiğim konu türbanı siyasi simgeleştirmeleri Böyle bagnaz bir düşünce şekli olabilirmi? tabiki olamaz Peki yazımın başında yazmıştım hatırlarsanız %90 nımız müslüman diye Burda düşünmemiz gereken bence bu %90nın nerede olduğu Yada bizi %10 luk bir kısımmı bu hale getirdi???

BU VATANIN EKMEĞİNİ YEYİP İHANET EDEN BİR GÜN EKMEĞİ YEDİĞİ YERDEN KURŞUNU DA YER

Eski 04-10-2008   #42
seyito

evet bende katılıyorum sudenaz başörtüsünü hangi akla hizmet yasaklarlar anlamış değilim yoksa inançlarımızmı yok etmeye çalışıyorlar hala anlamış değilim :wallbash:

Eski 04-10-2008   #43
[KAPLAN]

Tartışmaların giderek sorunu çözmekten uzaklaşması, benzer ayrıntılar üzerinde sık ve anlamsız tekrarların yapılması gibi sebeplerle konunun ileriye dönük olumlu bir tablo sergileyememesi tekrar açılmamak üzere kapatılmasına sebebiyet vermiştir

Fikirlerini bizimle paylaşan değerli üyelerimize bizzat teşekkür ederim

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com