Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
güzel, sözler

Güzel Sözler

Eski 11-09-2006   #1
mate

Güzel Sözler

GÜZEL SÖZLER

♥Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır
Oscar Wilde

♥ Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı Alphonse Karr

♥ İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur Mevlana

♥ Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur Whoopi Goldberg

♥ Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır S M Power

♥ Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, onları herkes görür Cucong

♥ Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır Tagore

♥ Acınmaktansa kıskanılmak dana iyidir Heredot

♥ Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin La Rochefoucauld

♥ Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir Clarence SDarrow

♥ Doğruluk sonsuzluğun güneşidir Nasıl olsa doğar Wendell Phillips

♥ Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır Bugün yarına dünle beslenerek yol alır Bertolt Brecht

♥ Sık ve çok gülmek; zeki insanların saygısını ve çocukların sevgisini, şefkatini kazanmak; dürüst eleştirilerin taktirine layık olmak ve yanlış arkadaşların ihanetlerine katlanabilmek; güzelliği taktir edebilmek, başkalarındaki "en iyiyi bulabilmek"; sağlık
Ralph Waldo Emerson

♥ Herşeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım Herman Melville

♥ Aşk bir kadının yaşamının tüm öyküsü, erkeğin ise yalnızca bir serüvenidir Madama de Stael

♥ Aşkın gizemi, ölümün gizeminden daha büyüktür Oscar Wilde

♥ Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz Aunius Aurelius Simachus

♥ Aşk hakkında herşey doğru, herşey yanlıştır Hakkında söylenecek hiçbir şeyin saçma olmadığı tek şey aşktır Chamfort

*Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene , hiç kimse yardım etmez Pestalozzi

♥ Herşeye karşın herkes sevdiğini öldürür Kimi bunu sert bakışıyla yapar, kimi de yüze gülen bir sözcükle, korkak kişi bunu bir öpücükle, cesur adam bir kılıçla Oscar Wilde

♥ Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür JHarris

♥ Bir insanın akıllı olmasına birşey dediğimiz yok Yeter ki; aklını başkalarına kabul ettirmeye çalışmasın Eflatun

♥ Bana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız, Söyleyeyim: ANNEM'dir
Abraham LINCOLN

♥ İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez Harriet Tubman

♥ Doğuştan sahip olduklarınızla yaşamayı öğrenmek bir süreç, bir katılım, yani yaşamınızın yoğrulmasıdır
Diane Wakoski

♥ Herşey aynı nefesten alır: Hayvanlar, insanlar, ağaçlar Hayvanlar olmazsa insanlar ne yapar? Tüm hayvanlar gitse insanların ruhu büyük bir yalnızlığa boğulur; insanlar yalnızlıktan ölür

Kızılderili Reisi Seattle

♥ Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir Bunu herkes yapar Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır Bu zeka gerektirir;akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur William Bolith

♥ Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar John Steinbeck

♥ Herşeye karşın herkes sevdiğini öldürür Kimi bunu sert bakışıyla yapar, kimi de yüze gülen bir sözcükle, korkak kişi bunu bir öpücükle, cesur adam bir kılıçla Oscar Wilde

♥ Sevilmek umuduyla sevmek insanidirFakat sevmek için sevmek, meleklere özgüdür Alphonse de Lamartin

♥ Aşktan korkmak, yaşamdan korkmak demektir ve yaşamdan korkanlar şimdiden üç kez ölmüşlerdir Bertnard Russel

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-09-2006   #2
sewimliii

beyendim güsellllllllllll tşk
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-22-2006   #4
sawman

hmm gusel saol mate harıka bı paylasım

Yaşamla ölümü ayıran çizgi
Siyahla beyazı ayıramaz ki
Her yolun sonunda ölüm olsa da
Sevenleri kimse ayırmaz ki

ÇARŞI
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com