Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kimdir, liebermann, max

Max Liebermann Kimdir

Eski 11-08-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Max Liebermann Kimdir

Max Liebermann Hayatı

Max Liebermann Biyografisi

Alman ressam ve grafik sanatçısı Max Liebermann 20 Temmuz 1847 tarihinde Berlin'de dünyaya geldi Weimar'da eğitim olan Liebermann Alman izlenimciliği akımının en önemli temsilcilerinden biridir Paris ile Hollanda'da geçirdiği dönem sonrasında, ilk olarak sosyal temalara sahip natüralist eserler verdi

1880 sonrasında Fransız izlenimcileriyle çalışmaya başladı ve önemli eserlerinin karakteristiği olan parlak renkler ve coşkulu fırça darbeleri kullanmaya başladı Eserleri, 19 yüzyıl sanatından, Wilhelm ve Wiemar dönemi modern sanatına geçişin örnekleridir Liebermann bu dönüşümü, başkanı olduğu Berliner Sezession ile de destekledi 1920 ile 1933 yılları arasında Prusya Sanat Akademisi'ni yöneten Liebermann 1933'te, sanat üzerindeki Nazi etkisinin artmasıyla bu görevden ayrıldı

8 Şubat 1935 tarihinde Berlin'de hayatını kaybetti

kaynak: vikipedi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com