Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinema, Müzik & Online Videolar > Radyo, Sinema ve Tiyatro

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hikayesi, kutlunun, mustafa, uzun

Mustafa Kutlu'nun Uzun Hikayesi

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mustafa Kutlu'nun en sevilen eserleri arasında sayılan Uzun Hikâye sinemaya uyarlandı Osman Sınav'ın yönettiği, Kenan İmirzalıoğlu, Altan Erkekli, Tuğçe Kazaz gibi isimlerin oynadığı film seyirciyle buluşuyor!

Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Altan Erkekli, Güven Kıraç, Zafer Algöz, Tuğçe Kazaz, İsmail Hakkı Ürün, Kürşat Alnıaçık ve Erkan Avcı'nın paylaştığı film 1940′lı yıllarda ufacık bir çocukken dedesiyle Bulgaristan'dan göç ederek Eyüp'e yerleşen Ali'nin (Kenan İmirzalıoğlu) hayatını konu ediniyor

Mustafa Kutlu'nun en sevilen eserleri arasında sayılan Uzun Hikâye kitap olarak yayınlandığı günden beri hiç eksilmeyen bir ilgi ile takip edilmiş ender kitaplardan

Uzun Hikâye çok satanlar listesinde olmadı ama hep "satanlar listesi"nde kalıcı oldu

Kültür Edebiyat Sitesi izdihamcom "Uzun Hikâye"nin yazarı Mustafa Kutlu'ya gösterim öncesi görüşlerini sordu Mustafa Kutlu "Ağlayabiliyorsak, demek ki hâlâ yaşayan bir kalbimiz var" dedi İşte izdihamcom sitesinin yaptığı kısa söyleşi

Film bu hafta gösterime giriyor, ne düşünüyorsunuz?

Osman Sınav'a bu projeyi 10 sene evvel verdim Sonra da "Ne yaptın?" diye hiç sormadım Osman Sınav çok sanatçı bir çocuk

O zaten güzel işler yapar, eminim çok güzel bir film olmuştur Olmuştur, diyorum çünkü henüz filmi izlemedim Galaya da gitmedim, bunu da yanlış aksettirenler oldu, ben sinemayı çok severim

8 yaşından beri sinemaya gidip film izlerim ama rahatsızlığım nedeni ile kapalı mekânda duramıyorum Gitmeme nedenim budur

Ne zaman izleyeceksiniz filmi?

DVD'si çıkınca çocuklarımla beraber evde oturup izleyeceğim inşaallah Ben de bekliyorum çıkmasını

Galaya gidenler size anlattılar mı, ne düşünüyorlar?

Galaya gidenler "muhteşem" diyorlar

Osman zaten çok başarılı bu konularda

Kenan da "Hayatımın rolünü oynadım" diyor

Filme giden herkes ağlamış, filmi ağlayarak izlemişler

Bu da hâlâ kalbimizin yaşıyor olduğunu gösteriyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com