Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
islama, kitabının, krizi, küreselleşme, yolculuk, özeti

İslam'a Yolculuk Küreselleşme Krizi Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İslam'a Yolculuk Küreselleşme Krizi Kitabının Özeti

İslam'a Yolculuk Küreselleşme Krizi

Farklı coğrafyalarda yaşasalar da, Müslümanların kendilerine örnek aldıkları “tarihsel rol modeller”in kimler olduğu, Amerika'nın Ortadoğu politikasının nasıl belirlendiği, toplumlararası çatışmalarda liderlerin niçin yetersiz kaldığının cevapları “İSLÂM'A YOLCULUK”ta

Müslüman toplumların dünya sahnesindeki rolünü oynamada “tarihi rol modelleri” kimler olacak?: Halkın kendisinden memnun olmadığı siyasi liderler ya da adları terörle anılan Üsame bin Ladin, Saddam Hüseyin gibi kimseler mi; yoksa ilmi, ihsanı ve adaleti kişilikleriyle efsaneleştiren Hz Ömer, Selahaddin Eyyûbî, Harun Reşid yahut Fatih Sultan Mehmed mi?

Ait olduğu medeniyetin sorunlarını tanımlayıp çözme yolunda, zihnini oryantalist karmaşadan uzak tutmak isteyenler için; İslâm medeniyetininin sorunlarını anlamaya çalışanlar için; Küreselleşme çağı, yeni 11 Eylül fırtınaları koparmaya hazırlanırken diyalog umudunu kaybetmek istemeyenler için, İslâm'a Yolculuk asıl şimdi başlıyor

Yazar : Akbar Ahmed

Yayınevi : Ufuk Kitapları

Sayfa Sayısı : 424

Etiket Fiyatı : 12,00 YTL

Basım Tarihi : Şubat 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com