Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Makaleler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kadın, makale, siyasetçiler

Kadın Siyasetçiler!.. | Makale

Eski 10-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kadın Siyasetçiler!.. | Makale

Kadın Siyasetçiler!

Kadın ne yüce varlıktır oysa Bir insan dünyaya getiren varlıktır kadın Bir insanı 9 ay karnında taşıyan ,bedeninde onu oluşturan,geliştiren ve sonra dünyaya insan getiren bir varlık kadın Getirdiği bu varlığı dünyada faydalı bir insan olabilmesi için tüm varlığıyla çalışıp çabalayan-içgüdüleriyle hareket eden tüm cahilliğine rağmen Tüm insanlar ancak kadın sayesinde var olabiliyor Kadın eli değmeden insan insan olamıyorKadının yüceliğini-ALLAH ın ona verdiği şerefleri anlatmaya kelimeler yetmez Asla ve asla kadın ve erkek "eşit" olamaz Nasıl olur ki? Bunun için yırtınan hemcinserime hem çok gülüyorum,hemde çok kızıyorum Yahu biz zaten erkeklerden kat be kat üstünüz,her bakımdan ne diye eşit olacağız diye yırtınıp duruyorsunuz,anlamış dğilim ve şaşkınlık içinde kalıyorum bu duruma) Erkekleri de bu dünyaya getiren,büyüten,eğiten biz kadınlarız Eee öyleyse dünyaya getirdiğimiz varlıklara neden biz sizinle eşitiz diye yırtınıyorsunuz anlamıyorum,sevgili hemcinslerm Doğru,dosdoğru yetiştirirsk biz dünyaya getirdiğimiz erkek evlatlatrımızı tüm bu sorunlar zaten otomatikman ortadan kalkar Erkekler önce annlerine saygı-sevgi duyarak büyümeliler ki kadın saygısı-sevgisi olsun Anne nasıl ki çocuğunu sevgi,şevkat ve saygıyla büyütürse aynen karşılığınıda alır Yani herşey bizde başlıyor bizde bitiyor hanımlar

Dünyanın en gelişmiş denilen ülkelerinde de kadınlar siyasetin içinde var oluyorlar Yani yönetici durumundalar Topluma ve geleceğe yön veren mekanizmaların içinde En başta yönetici olanlarda oluyor Başbakan,bakanlar,üst düzey bürokratlar gibi

Bizim ülkemizde de kadın başbakanımız oldu Kadın bakanlarımız,bürokratlarımız Ama gördük ki şimdiye kadar ki kadın yöneticilerin olması sosyal hayatımızda hiç bir şeyi değiştirmedi Yani sadece cinsiyet olarak bir kadının başbakan olmasını gördüm ben ülkemde Onun dışında bir kadın başbakan olarak hiç bir farklılığını hissetmedim kadın olarakZira kadın bakanlar için de aynı şeyleri söylebilirm

Sayın hanımefendiler, sizler şimdi bunun için mi yırtınıyordunuz anlamadım ben Eğer buysa ben bu durumdan kadın olarak hiç hoşlanmadım,gerek de yok kadınların yönetici olmasına o zaman Kadının,kadın olarak varlığını hissetmek isterdim,isterim ben yönetim kademelerinde,her bakımdan Hayata bakışı, insanlara bakışı,geleceğe bakışı farklı olmalıdır kadının erkekten,farklıdırda zaten ama ben kadın siyasetçilerde maalesef,üzülerek söylüyorum bunu daha görmedim Göremeyeceksem de hiç gerek yok kadın yöneticilere,erkekler bu işi en azından kadınlardan daha başarılı şekilde götürüyorlar

Kadın,erkekten farklıdır,her bakımdanVe bu farkı siyaset sahnesinde,yönetim kademesinde görmek,hissetmek gerektiğine inananlardanım Sadece kadının kadın olarak orada olmasının hiç ama hiç önemi yok bence

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com