Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinema, Müzik & Online Videolar > Müzik Tutkunları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
vegaa

Vegaa ..

Eski 07-05-2007   #1
_SiYaH_

Vegaa ..

1996-97 yıllarında İstanbul,Suadiye’de bir zemin kat dairede ilk kez üç kişi olarak çalışmaya başladılar 90’larda sıklıkla biraraya gelen Tuğrul Akyüz (Gitar,Synth programlama) ve Mert Koral(2003 yılı başında grup'tan ayrıldı) ’a (vokal,synth programlama) Deniz Özbey’in de (vokal) katılmasıyla sonradan “Vega” adını alacak olan grup kurulmuş oldu Dinledikleri türler ortak,müzik üretmek adına eğilimleri benzer yönde ve biribirini tamamlayacak nitelikteydi

O yıllarda çalışmalarla birikimlerimlerini biraraya getirirken;ortaya çıkan müziğin tarzı,NR1 MÜZİK müzik prodüksiyon şirketini kurmak üzere olan arkadaşları Murat Akad ve ortağı Ömer Karacan’ın dikkatini çekti ve onların teşviki ile ilk profesyönel çalışmaları olan “(Tamam)Sustum!” u (nr1) gerçekleştirdiler “(Tamam) Sustum” albümünün yayınlanışının hemen ardında Vega ilk sahne grubunu kurarak ev stüdyosu ortamında bestelenip aranje edilmiş parçalarını sahneye uyarlamak üzere çalışmalarına başladılar

2000 yılı sahne ve ikinci albümleri “Tatlı Sert” in (Procekts,Üniversal) hazırlıkları ile geçtiBu albümün kayıtları 2001 yılında Teoman Yakupoğlu ve Üniversal ortak yatırımı ile gerçekleşti ve 2002 Haziranında yayınlandı

Vega 3albümleri “Hafif Müzik” ile dinleyici ile buluştu Albüm, 5 Aralık 2005’te müzik marketlerdeki yerini aldı

12 Vega şarkısından oluşan ve tüm söz-bestelerin Deniz Özbey ve Tuğrul Akyüz’e ait olduğu albümün prodüktörlüğünü Serkan Hökenek ve Tuğrul Akyüz üstlendi >>>1996-97 yıllarında İstanbul, Suadiye’de bir zemin kat dairede ilk kez üç kişi olarak çalışmaya başladılar

90’larda sıklıkla biraraya gelen Tuğrul Akyüz (Gitar, Synth programlama) ve Mert Koral (2003 yılı başında grup'tan ayrıldı)’a (vokal, synth programlama) Deniz Özbey’in de (vokal) katılmasıyla sonradan “Vega” adını alacak olan grup kurulmuş oldu Dinledikleri türler ortak, müzik üretmek adına eğilimleri benzer yönde ve birbirini tamamlayacak nitelikteydi

O yıllarda çalışmalarla birikimlerini biraraya getirirken; ortaya çıkan müziğin tarzı, NR1 MÜZİK müzik prodüksiyon şirketini kurmak üzere olan arkadaşları Murat Akad ve ortağı Ömer Karacan’ın dikkatini çekti ve onların teşviki ile ilk profesyönel çalışmaları olan “(Tamam)Sustum!” u (nr1) gerçekleştirdiler

“(Tamam) Sustum” albümünün yayınlanışının hemen ardında Vega ilk sahne grubunu kurarak ev stüdyosu ortamında bestelenip aranje edilmiş parçalarını sahneye uyarlamak üzere çalışmalarına başladılar

2000 yılı sahne ve ikinci albümleri “Tatlı Sert” in (Procekts,Üniversal) hazırlıkları ile geçtiBu albümün kayıtları 2001 yılında Teoman Yakupoğlu ve Üniversal ortak yatırımı ile gerçekleşti ve 2002 Haziranı'nda yayınlandı

Grup sahne çalışmaları ve üçüncü albümlerinin hazırlığına devam ediyor

Deniz

Doğum Tarihi: 25 Kasım 1969 İstanbul

Yüksek öğretime kadar bale dersleri aldı Üniversite sırasında kısa dönem bir punk grubundaki ilk vokal deneyimlerinden sonra Tuğrul Akyüz 'ün besteleri üzerinde onunla birlikte çalışmaya başladı
Vega 'nın (Tamam) Sustum! ve Tatlı Sert albümlerinin kayıtlarında, besteci ve vokal olarak yer aldıŞu an yarı zamanlı olarak mesleğine devam ederken bir yandan da Vega 'nın sahne çalışmalarını ve yeni albüm hazırlıklarını sürdürüyor

Tuğrul

Doğum Tarihi: Mayıs 1969 İstanbul

Ortaokul, lise yıllarında klasik gitar ile ilgilendi Elektronik gitara başlayışı ile pararlel olarak kurduğu pc, ses kartı, klavye, gitar düzeneği ile kendi beste ve düzenlemelerini yapmaya başladı
Üniversite sırasında bir çok grupta yer alırken, İTÜ'den arkadaşı Mert Koral ile de bir ortak çalışma içerisine girdi

Deniz Özbey' in de katılımı ile kurulan Vega'nın (Tamam) Sustum! ve Tatlı Sert albümlerinin yapımında besteci, aranjör ve gitarist olarak yer aldı Şu an mesleğine devam ederken bir yandan da Vega'nın sahne çalışmalarını ve yeni albüm hazırlıklarını sürdürüyor

_APOCALYPTİCA_
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com