Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular > Dualar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
allah, buyur, demen, demesi, dır, kulum

Senin Allah Allah Demen, O'nun Buyur Kulum Demesi Dır

Eski 10-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Senin Allah Allah Demen, O'nun Buyur Kulum Demesi Dır

Senin Allah Allah demen, O'nun buyur kulum demesi dır
Hakkında Senin Allah Allah demen, O'nun buyur kulum demesi dır

Adamın biri, geceleri devamlı Allah'ı zikrederdi Bütün gecesi zikir fikir içinde geçerdi

Zikir kalbine yerleşmiş,gönlüne tat vermişti Bir gün şeytan bu adama yaklaştı ve o*na,

“Böyle devamlı Allah'ı zikretmen ne zamana kadar sürecek Sen gece gündüz Allah diyorsun,

peki bir kere olsun Allah da sana buyur kulum dedi mi? Zikrinin karşılığını aldın mı?

Madem sana bir karşılık verilmiyor, sen bu kötü halinle ve kara yüzünle ne zamana kadar Allah diyeceksin?”

diye vesvese verdi

Bu vesvese adama tesir etti Kalbi karıştı o*nu gerçek zannetti Demek ben Allah'ı zikretmeye layık bir kul değilim bana karşılık verilmiyor diyerek zikri bıraktı ve uyudu

Gece rüyasında Hızır aleyhisselamı gördü Hz Hızır o*na,

-Allah'ı zikretmeyi niçin terk ettin; zikirden niçin pişmanlık duydun? diye sordu

Senin Allah Allah demen, O'nun buyur kulum demesi dır O seni zikretmese sen O'nu hiç zikredemezdin

Adam,

-Ben sürekli Allah Allah diye zikrettim; fakat bir gün olsun Allah'tan “buyur kulum'' diye bir karşılık duymadım

Ben bu işe layık olmadığımdan ve Allah'ın kapısından kovulmaktan korkuyorum, dedi

O zaman Hz Hızır (as) adamı şöyle uyardı:

-Senin Allah Allah demen, O'nun buyur kulum demesi dır O seni zikretmese sen O'nu hiç zikredemezdin

Senin O'na kavuşma arzusu ile amel edip çırpınman O'nun tarafından sana verilmiş bir cezbedir

O seni sevmese kendi yolunda koşturmazdı Senin Allah'tan korkun ve O'na duyduğun aşk, O'nun sana lütfüdür

Senin her yâ Rabbi diye inleyişinde O da sana yönelir, seni dinler ve karşılık verir

Allah bir kulun kalbini bağlarsa, o kul Allah'ı zikredemez

Allah yolunu açmazsa, kul dua edemez Sen başına gelen bir dert içinde Allah diyorsan,

O sana kendisini zikrettirmek için bu derdi vermiştir Gaye seni kendisi ile meşgul etmektir Korkma, Allah de

Zikre ve duaya devam et

Hiçbir zikir ve dua karşılıksız kalmaz Zerre kadar bir amel dahi zayi olmaz Allah Firavun'a mal verdi, dert vermedi

O da hiç inleyip zikretmedi Allah'ı zikrettiren dert, O'nu unutturan maldan ve sıhhatten daha hayırlıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com