Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dedirten, oğlu, türk, yeter

Yeter Artık Dedirten... Türk Oğlu

Eski 10-07-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yeter Artık Dedirten... Türk Oğlu

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin Irak sınırındaki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na teröristler saldırdı Çatışmalarda 1 astsubay, 6 uzman erbaş ile 8 erbaş ve er olmak üzere 15 asker şehit olurken, 2 uzman erbaş ise kaybolduÇıkan çatışmada 23 terörist ölü ele geçirildi

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, bu sabah Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda bilgilendirme toplantısı düzenlendi Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Bölgesi'nde bulunan Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü'nün batı yönünden güvenliğini sağlayan bir bölük askerin bulunduğu Bayraktepe Mevkii'ndeki birimlerine karşı, dün öğleden sonra kalabalık bir terörist grubu tarafından saldırı başlatıldı

Saldırıdan önce, bir jandarma özel harekat timi ile takviye edilen emniyet unsurlarının bulunduğu Bayraktepe Bölgesi'nde bir bölüğe yakın kuvvet bulunmaktadır Ayrıca, bölge gelişmelere bağlı olarak bir jandarma özel harekat bölüğü ve bir komando bölüğü ile de takviye edilmiştir

Ayrıca, Aktütün Karakolu'na 10 kilometre mesafede Irak'ın kuzeyinde bir terörist grup tepsit edilmiş ve bu terörist grup önce Hava Kuvvetleri, daha sonra topçu tarafından ateş altına alınmıştır

Çatışmalar akşam karanlığına kadar devam etmiştir 'Çatışmalar esnasında 1 astsubay, 6 uzman erbaş, 8 erbaş ve er olmak üzere 15 güvenlik görevlisi şehit olmuştur Zayiatın büyük kısmı, Irak'ın kuzeyinden yapılan ağır silah atışları nedeniyle meydana gelmiştir Çatışmada yaralanan personel tedavi edilmek üzere uçakla Ankara'ya getirilmektedir'

Bu arada bazı şehitlerimizin kimlikleri açıklandı İşte kimliği açıklanan şehitlerin isimleri:

SEHIT OLAN JANDARMA UZMAN ONBASI RASIM ESER

UZMAN CAVUS SELCUK CAN (30)

SEHIT OLAN JANDARMA UZMAN ONBASI RASIM ESER'DEN KALAN HATIRA

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com