Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
doisneau, robert, vikipedi

Robert Doisneau Vikipedi

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Robert Doisneau Vikipedi

Robert Doisneau Kimdir - Vikipedi
Robert Doisneau Vikipedi

Robert Doisneau, (d1912, Gentilly - ö 1 Nisan 1994, Montrouge), Fransız fotoğraf sanatçısı

Paris'te Estienne Okulu'nda gravür ve taşbaskı (litografi) üzerine eğitim alarak bu konuyu kendine meslek edindi 1931 - 1933 yılları arasında André Vigneau'nun uygulayıcı asistanlığını yaptı Bir süre Renault fabrikalarının fotoğraf servisinde çalıştıktan sonra, çeşitli dergilerde görev yaptı Coşkulu bir mizahın, işlediği konuyla sıcak bir atmosferde aynı potada eritilmesi temelinde çektiği fotoğraflar için Paris metro banliyölerini sıkça kullandı 2005 yılında bir yapıtının 155 bin Euro fiyatla satıldığı Doisneau, II Dünya Savaşı'nda aktif olarak asker ve savaş fotoğrafları çekti ve bastı 1949 - 1952 yılları arasında Vogue dergisinini fotoğrafçılığını üstlendi İlk eserleri 1992 yılında Oxford Modern Sanatlar Müzesi'ne alındı Le baiser de l'hôtel de ville adlı yapıtı çeyrek milyon dolara satılmıştı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com