Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çekiliyor, muhteşem, yüzyıl

Muhteşem Yüzyıl Nerede Çekiliyor

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

bilen Varsa yazsın lütfen:)
Muhteşem yüzyıl nerede çekiliyor
muhteşem yüzyıl nerede çekiliyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-11-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Muhteşem yüzyıl nerede çekiliyor?

Muhteşem yüzyıl dizisi nerede çekiliyor?

Çekimleri başlamadan büyük yankı uyandıran Muhteşem Yüzyıl dizisinin hazırlık süreci, yaklaşık bir buçuk yıl sürdü Senaryosu, kostümleri ve dekoru Osmanlı ve dünya tarihine ait, seyahatnameler, yönetici listeleri ve belgeler güvenilir kaynaklardan derlenip, tarih danışmaları tarafından sürekli denetlenerek hazırlandı
Topkapı Sarayı’nda yapılan çekimlerin yanı sıra yılın beklenen projesi “Muhteşem Yüzyıl” için 2100 metrekare alan üzerine dev bir plato kuruldu Dekorda gerçeğine en yakın dokunun oluşturulabilmesi için Topkapı Sarayı başta olmak üzere dönemin tarihi mekanları pek çok kez ziyaret edildi Dizi için yaratılan 12 farklı mekan saraydaki sanatsal ve kültürel görseller temel alınarak kuruldu Ayrıca dizinin çekimleri Topkapı Sarayı’nın avlusu ve birçok tarihi mekanda da devam ediyor
Dekor tasarım ve uygulamasını Zafer Kanyılmaz’ın, sanat yönetmenliğini Nilüfer Giritlioğlu’nun, kostüm tasarımlarını Serdar Başbuğ’un üstlendiği dizinin senaryo aşamasında tarih danışmanları olarak; Deniz Esemenli ve Erhan Afyoncu görev aldı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com