Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
isimleri, kuruluşlarının, nelerdir, türkiyedeki, yardım

Türkiyede'ki Yardım Kuruluşlarının İsimleri Nelerdir?

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Türkiyede'ki yardım kuruluşlarının isimleri nelerdir?
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-11-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Türkiye'deki Sivil toplum kuruluşları

3K Kavimler Kapısı Sanat Derneği

A

AEGEE-Ankara
AIDS İle Mücadele Derneği
ALS - MNH Derneği
Acil Tıp Teknisyenleri Derneği
Acil İhtiyaç Projesi Vakfı
Adli Tıp Uzmanları Derneği
Alzheimer Derneği ve Vakfı
Ankara Sinema Derneği
Anne Çocuk Eğitim Vakfı
Arama Kurtarma Derneği
Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği

B

Basın Yayın ve İletişim Emekçileri Sendikası
Bağımsız Ulaşım-Sen
Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD)
Berksav
Bir Dilek Tut Derneği
Birleşik İşçi Sendikası
Birlik Dayanışma Hareketi
Büro Emekçileri Sendikası

D

DenizTemiz Derneği
Devlet Tiyatrosu Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı
Doğal Hayatı Koruma Derneği

E

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı
Ege Çevre ve Kültür Platformu
Ekolojik Ütopyalar Derneği
Epilepsi ve Toplum Derneği
EĞİTİM SEN

F

Film Sanayii ve Tüm Sanatçıları Güçlendirme Vakfı
Film Yönetmenleri Derneği
Fişek Enstitüsü

G

Gençlik Tiyatroları Oluşumu

H

Halkevleri
Heinrich Böll Stiftung Derneği (Türkiye)
Hukukun Üstünlüğü Derneği

K

Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği

K (devam)

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı
Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı
Kırsal Çevre Ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneği

M

Mayınsız Bir Türkiye Girişimi

N

Nesin Vakfı

O

Osmanlı Araştırmaları Vakfı

R

Reklamcılar Derneği
Rock - A (festival)

S

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası
Sinema Emekçileri Sendikası
Sinema Yazarları Derneği
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi
Sosyal Araştırmalar Vakfı
Sosyal Girişim Derneği
Sümer Halk Oyunları Topluluğu Gençlik Ve Spor Kulübü Derneği
Sırça Yaşamlar Derneği

T

Tarih Vakfı
Tiyatro Oyuncuları Derneği
Toplum Gönüllüleri Vakfı
Toplum ve Hukuk Araştırmaları Vakfı
Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf
Tüketiciler Birliği
Tüketiciyi Koruma Derneği
Türk Akciğer Kanseri Derneği
Türk Eczacıları Birliği
Türk Göğüs Cerrahisi Derneği
Türk Hematoloji Derneği
Türk Hemşireler Derneği
Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği
Türk Kardiyoloji Derneği
Türk Metal Sendikası
Türk Nefroloji Derneği
Türk Psikologlar Derneği
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Türk Toraks Derneği
Türkiye Acil Tıp Derneği
Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı

T (devam)

Türkiye Bilişim Vakfı
Türkiye Egitim, Ögretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası
Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu
Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti
Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği
Türkiye Nükleer Tıp Derneği
Türkiye Organ Nakli Derneği
Türkiye Psikiyatri Derneği
Türkiye Sakatlar Derneği
Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı
Türkiye Ulusal Verem Savaşı Dernekleri Federasyonu
Türkiye Yazarlar Sendikası
Türkiye Çevre Eğitim Vakfı
Türkiye Öğretmenler Sendikası
Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı
Türkiye İnsan Hakları Kurumu
Türkiye İşitme Konuşma Rehabilitasyon Vakfı
Tıbbi Onkoloji Derneği

U

Umut Vakfı
Umut Çocukları Derneği

V

Viral Hepatitle Savaşım Derneği

Y

Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği

Ç

Çağdaş Gazeteciler Derneği
Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı
Çevre Koruma ve Araştırma Vakfı
Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı
Çocuk Destek Grubu

Ö

Öğretim Elemanları Sendikası

İ

İnsan Hakları Gündemi Derneği
İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği
İstanbul Kültür Sanat Vakfı
İzmir Kültür Sanat Eğitim Vakfı
İzmirli Sanatçılar Birliği Derneğ

Evrensel Gelişim Derneği
Marmara Çalışanlar Federasyonu
Alternatif Yaşam Derneği
Çalışan Bayanlar Derneği
Türkiye Kızılay Derneği

Türkiye Kızılay Derneği
Kızılay’ın kuruluş amacı; her koşulda, yerde ve zamanda, hiçbir ayrım yapmaksızın, her ne sebeple ortaya çıkarsa çıksın insan ıstırabını dindirmek amacıyla, korunmasız insanlara yardım etmek, insan hayatını ve sağlığını koruyarak onun kişiliğine saygı gösterilmesini sağlamak ve insanlar arasındaki karşılıklı anlayışı, dostluğu, saygıyı, işbirliğini ve sürekli barışı geliştirmeye destek olarak insan onurunu korumaktır
Türkiye Kızılay Derneği
Ataç-1 Sokak No:32 Yenişehir/Ankara
Tel: +90 312 430 23 00
Fax: +90 312 430 01 75
E-mail: info@kizilayorgtr

Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkez
Tel: (216) 521 8080
Fax216) 520 16 16
Adres: Bulgurlu Mah Aydınoğlu Sok No:27 34696 KÇamlıca-Üsküdar-İstanbul
Mektup Adresi: PK 54 Üsküdar/ İstanbul
E-mail: info@kimseyokmuorgtr

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı
İHH İnsani Yardım Vakfı nerede olursa olsun sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, savaş, tabi afet vb sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış, aç ya da açıkta kalmış, zulme uğramış tüm insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmemesi için gerekli tüm girişimleri yapmak üzere kurulmuştur 1992’de gönüllülerin faaliyetleri ile başlayan Vakıf çalışmaları 1995 yılında kurumsallaşmıştır
İHH İnsani Yardım Vakfı, çalışmalarını yürütürken ülkemizde ve çalışma yaptığı bölgelerde yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik duygusunun gelişmesini önemsemekte ve buna yönelik birçok sosyal, kültürel faaliyetlerde bulunmaktadır
İHH İnsani Yardım Vakfı misyonunu gerçekleştirirken tüm dünyada öncelik sırasına göre
(1) Savaş ve savaşın etkisinin sürdüğü bölgelerde,
(2) Afet bölgelerinde,
(3) Yoksulluk olan tüm ülke ve bölgelerde
faaliyetler yürütür
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı

Adres: Büyük Karaman cd Taylasan sk No:3 34230 Fatih / İstanbul
Tel: +90 212 6312121
Faks: +90 212 6217051
Web: İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı - İHH E-mail: info[at]ihhorgtr

Çalışan Bayanlar Derneği (ÇABADER)
ÇABADER, kamu ve özel sektörlerde çalışan bayanların serbest meslek erbabının, iş ve emek sahiplerinin haklarını savunmak aralarında toplumsal ve mesleki yardımlaşmayı sağlamak ve bu kapsamda çalışanların kültürel, manevi ve ahlaki seciye bakımından yüksek bir seviyeye çıkarmayı hedefler
Toplumumuzu Atatürk’ün belirtmiş olduğu uygar milletler seviyesine ulaştırmayı gaye edinmiş bir sivil toplum kuruluşu olarak; Derneğimiz Çağdaş, demokrat, laik, sosyal, hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin her seviyesindeki bayan çalışanlarının haklarını korumak, sosyal, kültürel dayanışmalarını artırmak amacıyla aktivitelerde bulunur Dernek binası E-5 yolu kenarında, Şirinevler'de bulunmaktadır
Web: wwwcabaderorg

Alternatif Yaşam Derneği
2002 yılında "hayata kadınca alternatifler" sloganıyla yola çıkmış bir sivil toplum kuruluşu olan "alternatif yaşam"; farklı düşünceleri ve meslek gruplarını ortak bir platformda toplayarak, gerçekleştirdiği faaliyetlerle eğitimli kadın, eğitimli aile, başarılı ve mutlu topluma ulaşmayı hedeflemektedir
Dernek, kadının sosyal ve mesleki hayatta daha aktif ve verimli hale gelmesi adına gerçekleştirdiği eğitim ve kültür faaliyetlerini sınırlı zamanda, sınırsız hizmet anlayışıyla, kalite ve profesyonellik ışığında sunmaktadır Bu bağlamda seminerler, eğitim programları, , geziler, kültür ve sanat faaliyetleri, özel gün kutlamaları, yemekler - kahvaltılar ve sosyal fayda oluşturacak faaliyetler düzenlemektedir
Kadının kişisel, sosyal ve mesleki gelişimine destek olmayı kendisine ilke edinen alternatif yaşam derneği, iletişim ve paylaşım ortamının etkinliğini ve kalitesini arttırmak amacıyla dernek çatısı altında 9 mesleki ve 2 sosyal kulübü hayata geçirmiştir Katılımcıların sayısını, kişisel kalitesini ve birbirleri ile etkileşimlerini arttırmaya yönelik kulüp aktiviteleri sunan derneğimiz; farklı gelişim alanlarında bilgi edinmek veya uzmanlık seviyesini arttırmak isteyen katılımcıları bir araya getirmektedir
Alternatif Yaşam Derneği, güzel bir sosyal yardımlaşma örneği olarak , yaşayan ama fark edilemeyen insanların bir nebze yüreğini güldürmek, onların ihtiyaçlarını giderebilmek adına; ihtiyaç sahiplerinin doğrudan ve ücretsiz olarak yararlandığı 'alternatif giyim mağazasını açmıştır "heba etme hibe et" sloganıyla I ve II el kıyafet toplama kampanyaları geröekleştiren mağazamızda, yardım kulübümüz'ün gönüllü üyeleri dönüşümlü olarak hizmet vermektedir

Evrensel Gelişim Derneği
Evrensel Gelişim Derneği, toplumda alışılmışın dışında konumlandırmak isteyen farklı meslek gruplarındaki kadınların buluşma noktası Kadını sosyal ve mesleki hayatta daha evrensel boyutlara; kendisi, ailesi ve içindeki yaşadığı toplum adına değer üreten bir seviyeye çıkarmak amacıyla çalışan Evrensel Gelişim üyelerinin mesleki, sosyal ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyor Üyelerinin sosyal sorumluklarını artırarak etkin bireyler olmalarına katkı sağlayan dernek, benzer meslek gruplarını bir araya getirerek sinerji oluşturmalarını da destekleyen faaliyetler üretiyor
Toplumsal duyarlılığı yüksek, kişisel bütünlük sahibi, paylaşıma açık, gelişim odaklı, aile ve iş hayatı dengesini kurmuş, entelektüel bir toplum oluşturmak için, bilgi, birikim ve uzmanlığın paylaşıldığı ortamlar oluşturan Evrensel Gelişim, sosyal aktivitelerle hayatın renklerini keşfetmek isteyenler ile her geçen gün büyüyor

Marmara Çalışanlar Federasyonu (MÇF)
MÇF, toplumsal, bölgesel, yerel, kentsel ve bireysel sorunlara, AB ve gelişmiş dünya ülkeleri standartlarında çözüm geliştirmek üzere gönüllü kişiler tarafından kuruldu Oda, birlik, vakıf ve diğer sivil toplum kuruluşlarını, ulusal ve uluslar arası faaliyet gösteren sendika, federasyon, konfederasyon ve diğer STK'ları ile tanıştırmak ve işbirliği ortamı hazırlamaktadır
Ülkemizi ve toplumumuzu uygar milletler seviyesine ulaştırmak, ekonomik, sosyal, hukuki, kültürel ve demokratik hak ve menfaatleri, adalet ve eşitlik ilkelerine göre korumak ve geliştirmek amacıyla; ulusal-bölgesel ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarıyla dayanışma içerisinde, "küresel, bölgesel, yerel, ulusal sosyal barış”a katkı sağlamak amacıyla ortak konsessüsler, diyaloglar ve işbirlikleri geliştirmektedir
Marmara Çalışanlar Federasyonu
Adres: Molla Gürani CdNo28 Aksaray-Fındıkzade-İST
Tel: (212) 52373 71 - 523 73 73 - 523 73 43
Faks: (212) 523 74 23
Web: MARMARA ÇALIŞANLAR FEDERASYONU
E-mail: bilgi@mcforgtr

KAYNAK:VİKİPEDİ

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com