1 Ayet ve Hatırlattıkları

Eski 09-26-2009   #1
bukett

1 Ayet ve Hatırlattıkları

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ وَعَسَىٰ أَنْ تَكْرَهُوا شَيْئًا وَهُوَ خَيْرٌ لَكُمْ ۖ وَعَسَىٰ أَنْ تُحِبُّوا شَيْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَكُمْ ۗ وَاللَّهُ يَعْلَمُ وَأَنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ

Sizin hoşlanmadığınız bir şey,sizin için hayırlı;

sizin hoşlandığınız bir şeyde sizin için şer olabilir

Allah sizin bilmediklerinizi bilir"(Bakara Suresi 216 Ayet)

yüreğim daralır bazen,vücudum kalbimi bir mengene gibi sıkıştırır
böyle zamanlarda bu ayet yetişir imdadıma rahatlatır beni
çok bunalırım bazen
sanki dünya bütün acıları yüklenmiş ve bu acılar benim etrafımda dönmekte
üstüme geliyor gibi oluyor her şey
böyle zamanlarda bu ayet yetişir imdadıma,hafifletir beni

insanım bendegünahım çok, şeytana ve nefsime uyuyorumsonra pişman oluyor ve bunu nasıl yaptım diyorum? böyle zamanlarda bu ayet yetişir imdadıma ferahlatır beni

yorulurum bazenherşeyden uzaklaşmak isterimcanım hiçbir şey yapmak istemezacep niye böyleyim derim? bu ayet yetişir imdadıma dinlendirir beni

karamsarlığa kapılırım bazentünelin ucundaki umut ısığı bir türlü görünmezyanmaz olur kalbimin ışığıherşey tersine gidiyordurne yapsam düzelmezböyle zamanlara bu ayet yetişir imdadıma umutlandırır beni

çok isterim bazı şeylerielde etmek için her türlü imkanı kullanırımama yine de sahip olamamnerde eksik yaptım ki diye düşünürümböyle zamanlarda bu ayet yetişir imdadıma düzeltir beni

kısaca ne zaman canım sıkılsa, bunalsam, imtihanların yoğunluğuna tutulsam bu ayeti hatırlar ve rahatlarım

ALEMLERIN RABBI OLAN ALLAHA HAMDOLSUN

G€rç€k ßana bîr adım daha yaklş gafl€t ßnd€n ßîr adm daha g€rî at ama uzak dr ßnd€n d€ssas

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com