Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
altman, hayatı, sidney

Sidney Altman Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sidney Altman Hayatı

Sidney Altman

Montreal 1939, yoksul göçmenlerin ikinci oğlu doğdu Annem tanıştı ve evlendi önce bir bakkal bir tekstil fabrikası ve babam çalıştı Hatta infinitesimally sadece küçük artışlarla, istikrarlı bir ortamda zor iş ödülleri getirebilimektedir öğrendim onlardan

Kanada, yakın aile ve yakınları için, fırsat bir yerdi Ancak, bu fırsat yolu eğitim yoluyla Kanada doğumlu çocukların ilk nesil açık yapıldı Yok kurban eğitim ve neyse ki, kitap ve çalışma geleneği ailemizin bilinmeyen iletmek için çok büyük oldu

Ben bilim benim erken faiz, A-bomba görünümü olan ilk ateşleyen iki olay bilinçli Bomba, bilim adamları içinde oynadığı rolü, ve genel önemi ile ilgili gizemi hatta altı yaşındaki etkilemek edemezdi Yaklaşık yedi yıl sonra elementlerin periyodik tablosu hakkında bir kitap verildi Ben ilk kez bilimsel bir teori ve öngörü gücü zerafet gördüm Ben büyürken, Einstein'ın yaptığı çalışmalar iyi olan genç bir çocuk için değerli bir rol model olarak sunulan olduğunu belirtmek gerekir Ben kurgu ve buz hokeyi ve beyzbol benim panteonunun yıldızlı çeşitli yazarlar ekledi

Ben lise ulaştığı zaman babamın bakkal bizim yaşam yeterince rahat yapmıştı ve ben herhangi bir pratik mükellefıyetleri, üniversitede devam etmek istiyordu konular olmadan seçebileceksiniz Benim niyetim McGill Üniversitesi'nde kayıt oldu ama beklenmedik bir olaylar serisi, bana Massachusetts Institute of Technology'de fizik okumaya açtı Aşırı stimülasyon, parlak, kibirli ve zany arkadaşları ve seçkin öğretmenler arasında dört yıl yaşadı Lee Grodzins nükleer fizik üst düzey tez denetimli ve harika bir araştırma deneyimi ile olan arkadaşlığını sağladı MIT'de benim son dönem boyunca, moleküler biyoloji alanındaki tüm heyecanını hakkında ne öğrenmek için kısa bir giriş ders aldı Cyrus Levinthal tarafından öğretilen bu ders, nükleik asitler ve moleküler genetik beni anlayan ve bana bu konularda gelecek karşılaşmalar için hazırladı

Columbia Üniversitesi'nde fizik alanında yüksek lisans öğrencisi olarak, ben mutsuz bir laboratuar çalışması için bir fırsat bekleyen ve fizik devam etmelidir merak onsekiz ay geçirdim Sekiz ay sonra, Columbia sol, ben bir yaz programı fizik okuyan ve biyofizik yüksek lisans öğrencisi olarak kaydolmaya karar verdiğinde Colorado çalışıyor George Gamow, fizikçi, sonra Colorado Üniversitesi Tıp Merkezi DNA'sına acridines ardalanmasından çalışan Leonard Lerman beni Yönlendirilebilir vardı Lerman Theodore T Puck başkanlığında mükemmel departmanı, moleküler biyoloji verimli bir şekilde bana zevk için etkin rehberlik, dostluk ve eleştirel analizi Bakteriyofaj T4 DNA replikasyon acridines etkileri üzerinde çalıştıktan sonra, Harvard Üniversitesi, T4 DNA replikasyonu ve rekombinasyon yer DNA endonükleaz çalışma Mathew Meselson laboratuar katıldı İki yıl sonra Tıp Araştırma Konseyi Cambridge Moleküler Biyoloji Laboratuvarı, İngiltere Sydney Brenner ve Francis Crick tarafından liderliğindeki grubun bir üyesi olmak ayrıcalıklı 1920 yılında Kopenhag'da Bohr'un grup eşdeğer katılmadan sanki eski bir fizikçi gibi hissettim Bu bilimsel bir cennet olduğu ortaya çıktı

MRC laboratuvarda RNaz P keşfi ve bu enzim RNA subunit enzimatik özellikleri çalışmaya başladı John D Smith, post-doktora yanı sıra çok sayıda arkadaşları, bana, bana fikirleri test etmek için etkin çok iyi tavsiye sağladı , Ilk radiochemically saf habercisi bir tRNA molekülüne keşfi 1971 yılında Yale Üniversitesi'nde yardımcı doçent, hiç bir iş elde etmek için zor bir zaman olarak bir iş elde etmek için bana olanak sağladı

1980 yılında Profesör oldu kadar Yale Üniversitesi'nde kariyer saflarını üzerinden promosyon ile standart bir akademik desen izledi 1983 ile benim departmanı Başkanı - 1985 ve 1985 yılında dört yıl için Yale College Dekan, sadece çoğunlukla bilimleri dışında, birçok yeni arkadaşlar edinme fırsatı bana bir deneyim oldu, ama aynı zamanda bana açıkladı Tam panorama, bir üniversite camiasının mevcut insan ve akademik sorunlar 1 Temmuz 1989 tarihinde bir tam zamanlı olarak Profesör sonrası döndü

Ben üstün akıl hocaları, kişisel arkadaş oldu, bilim adamı ve insan olarak nitelikleri gibi entelektüel güç, uzmanlık insan yaratıcılığının benim için pek çok yönü aydınlatılmış olan insanlar mübarek olmuştur Özellikle, Leonard Lerman, Mathew Meselson, Sydney Brenner ve Lee Grodzins , Tabii ki, isimleri ben burada bir liste değildir diğerleri vardır Hayatım son derece, 1972 yılında evlilik Ann Korner zenginleştirilmiş olmuştur Karım benim meslektaşım, her yönüyle akıl hocası ve arkadaşı O ve iki harika çocuk, 1974 ve 1977 doğumlu Leah doğumlu Daniel, ne olursa olsun başarı elde ettik ölçülemeyecek kadar katkıda bulunmuştur

Les Prix Nobel Nobel Ödülleri 1989, Editör Frängsmyr, [Nobel Vakfı], Stockholm, 1990 Tore

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com