Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alkol, alkollerin, eldesi, eliminasyon, eliminasyonu, elken, etil, ile

Alkollerin Eliminasyonu İle Elken Eldesi - Etil Alkol Eliminasyon, Alkollerin Eldesi

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Alkollerin Eliminasyonu İle Elken Eldesi - Etil Alkol Eliminasyon, Alkollerin Eldesi

Alkollerin Eliminasyonu Ile Elken Eldesi - etil alkol eliminasyon, alkollerin eldesi
Alkollerin Eliminasyonu Ile Elken Eldesi - etil alkol eliminasyon, alkollerin eldesi
ALKOLLERİN ELİMİNASYONU İLE ELKEN ELDESİ

Bir çok alkolün güçlü asidik ortamda ısıtılması bir mol su ayrılması ile alkenleri verir

Asit olarak çogunlukla sülfirik asit yada fosforik asit kullanılır
Örnek olarak etil alkolün sülfirik asitle 180 °C ye ısıtılması eten verir

Bu yöntemle prapanol ve etanolden sadece birer ürün elde ederken, alkilhalojenürlere benzer olarak büyük moleküllü alkollerin eliminasyonunda da çeşitli ürünlerin karışımını elde ederiz

Butanol için,

2-metilsiklohekzanol de 1-Metilsiklohexen ve 3-metilsiklohekzen olmak üzere iki ürün verir

alkollerin eliminasyonu, etil alkol eliminasyon, alkollerin eldesi, alkol eliminasyon, etil alkol eldesi, etil alkolle su ayrılması, alkolden alkol eldesi, metil alkolün ve suyun ayrılması, eten eldesi, alkol eliminasyonu, alkollerden su ayrılması

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com