Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kitabının, peygamberin, savaşları, özeti

Hz. Peygamber'in Savaşları Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hz. Peygamber'in Savaşları Kitabının Özeti

Hz Peygamber'in Savaşları

Allahın Elçisi Hazreti Muhammed (sav) in idare ettiği savaşlar, gelmiş geçmiş ve günümüzün birçok diğer savaşları arasında en göze batanı ve en tepede duranı olarak, insanoğlunun özellik ve karakteristiğini taşımaktadır
Ekseriya O, bizzat kendisinin tertip ve teşkil ettiği asker adedinden üç, hatta on defa fazla sayıda düşmana karşı savaşmış ve neticede, bu harplerin hepsinden fiilen muzaffer çıkmıştır Üzerinde milyonarca halkın yaşadığı bu geniş sahar, harp meydanlarında düşman ordu saflarında maktul düşen, takriben 250 insanan mukabil fethedilmiştir
On senelik bir zaman sonunda Müslümanların kaybı ise ortalama ayda bir şehit olarak hesaplanabilir İnsan canına verilen bu değer ve hürmetin bir eşine insanlık tarihinde rastlanamaz

Yazar : Muhammed Hamidullah
Yayınevi : Yağmur Yayınları
Sayfa Sayısı : 256
Etiket Fiyatı : 8,00 YTL
Basım Tarihi : Ağustos 1991

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com