Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Beyin Fırtınası > Zeka Soruları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çözemedi, kimse, soruyu

Bu Soruyu Kimse Çözemedi

Eski 06-11-2009   #1
ysnkrks
Iconsiritik

Bu Soruyu Kimse Çözemedi

Bu soruyu kimse çözemedi

Bu sorunun cevabını bulmak mümkün değil Bir de bu soru ilkokul 3'üncü sınıf öğrencilerine soruluyor Bir bakın isterseniz

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim okulları 3’üncü sınıflara dağıtılan ‘İlköğretim Matematik 3 Öğrenci Çalışma Kitabı’nda yer alan mantık sorusu tartışma yarattı Bu sorunun ilköğretim üçücü sınıf öğrencileri için ‘kazık soru’ olduğu belirtilirken, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, konuyu Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu'na iletme kararı aldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İlköğretim Okulları için, Hülya Nalan Mamaç, Nevzat Ünsal ile Fatma Derya Yavuz’un yazdığı yeni müfredata göre hazırlanan İlköğretim 3’üncü sınıf Matematik Öğrenci Çalışma Kitabı’nın 85’inci sayfasındaki soru dikkat çekti Kitapta, ‘İlginç’ başlığıyla verilen soru şöyle:

“Levent ve Bülent oğullarıyla balık tutmaya gittiler Levent oğlunun tuttuğu balığın iki katı kadar balık tuttu Bülent de oğlunun tuttuğu balığın iki katı kadar balık tuttu Toplam 21 balık tutulmuştu Levent’in oğlunun adı Mert’ti

- Bülent’in oğlunun adı nedir?

- Her biri kaç balık tutmuştur?”

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Bu Soruyu Kimse Çözemedi

Eski 06-15-2009   #2
dejavu2009

Şaka gibi bir soru
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-16-2009   #3
perisu_1907

3 sınıf öğrencileri bu soruyu çözemezler ki
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-16-2009   #4
TiFus

Soru Çok Saçma Özellikle ;''- Bülent’in oğlunun adı nedir?
Bu Matematikle Alakası Yok Bunu Cevaplamak İçin Uydurma Yeteneği Lazım =)))

- Bülent’in oğlunun adı nedir? ; Bülentin Bü'sü Leventin Tin'i = Bütin :):)

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2009   #5
::emoş::

Bülent'in oğlunun adı Cenk'tir Neden mi? Levent'İn oğlunun adı Mert ve başharflere bakacak olursak M L' den sonra gelir C de B'den sonra gelmektedir Düşündümüz zaman en mantıklı isim bu Tutulan balıklara gelince, Mert 4 balık babası 8 balık; Cenk biraz küçük olduğundan 3 balık babası 6 balık tutmuşlardır Toplam 21 balığımız olmuştur efendim :)))
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-26-2009   #6
stinq

qerçektende kazıkmıssss

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com