Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
avcı, haliçte, hanefi, simonlar, yaşayan

Hanefi Avcı Haliçte Yaşayan Simonlar

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hanefi Avcı Haliçte Yaşayan Simonlar

Hanefi avcı haliçte yaşayan simonlar

Hanefi avcı, Eski eskişehir emniyet müdürüdür Kendisi yazmış olduğu haliçte yaşayan simonlar adlı kitabı ile son zamanlarda türkiyede yeni bir gündem yaratmıştır Kendisini kutluyorum gerçekten iyi bir noktaya deyinmiş ve türkiyenin şuandaki oluşumunu açık açık ortaya koymuştur Bakın bu kitap hakkında iç işleri bakanı neler söylemiş ;

HABERTÜRK Televizyonu’nda Ankara Temsilcisi Ünsal Ünlü’nün soruların yanıtlayan İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Eskişehir Emniyet Müdürüyken “Haliç’te Yaşayan Simonlar” adlı bir kitap yazan ve merkeze alınan Hanefi Avcı’nın davranışını etik bulmadığını söyledi

“ETİK BULMADIM”

Atalay: “Yaptığını etik bulmam, bunu görevden ayrıldıktan sonra, emekli olduktan sonra yapsaydı İçinde bulunduğu teşkilatı böyle suçlamak doğru değil! İleri geri suçlamaları yanlış buluyoruz Polis teşkilatı ikiye ayrılmış gibi bir şey yok Somut iddialar olursa üzerine gidilir ama kamplara ayrışma iddiasını ciddi bulmayız Öyle bir değerlendirmeye katılmam mümkün değil Eskişehir’e referandumdan önce yeni emniyet müdürü atarız” diye konuştu

Referanduma sunulacak Anayasa değişikliklerinin Türkiye’yi büyüteceğini savunan Atalay, “Vatandaşlarımız içeriğini iyi incelesin” diyerek değişiklik paketinin halktan büyük destek göreceğini iddia etti BDP’nin boykot kararını da değerlendiren Atalay şöyle konuştu:

“Bir siyasi partinin sandığa gitmeyin demesi çok trajiktir Başkaları diyebilir ama bir siyasi parti sandıktan uzaklaştırıcı mesaj veriyorsa çok vahim O partinin demokrasiden söz etmemesi lazım Vatandaşın demokrasiden uzaklaştırılması çok yanlış Siyaset sandığa gidin diye uğraşır BDP’nin yaptığı çok yanlış Kendileri bilir tabii ama tarihte çok kötü olur Hanelerine de çok büyük bir yanlış olarak yazılır Bu boykot tutmaz, tutmayacak göreceksiniz Katılım konusunda bir sıkıntı yaşanmayacak 2007′deki Anayasa oylamasında yüzde 66 katılım var Yüzde 69 olumlu verdi Ben bu referandumda yüzde 60′IN üzerinde evet bekliyorum”

“İKTİDARIN VALİSİYİZ KANINİ BİR TANIM”

Son olarak Iğdır Valisi’nin yaptığı “Biz iktidarın valisiyiz” açıklamasını da değerlendiren Beşir Atalay, bunun kanuni bir tanım olduğunu söyledi:

“Valilerin tabi olduğu kanunda açıkça8vali,devletin, hükümetin ve ayrı ayrı bakanların temsilcisidir) yazıyor O valimizin yaptığını yanlış görmemek lazım, valinin bunu söylemesinde bir şey yok Her bakan valiyle çalışır Şunu da unutmamak gerek, önümüzdeki bir halkoylaması bir seçim değil Kamu görevlileri görüş beyan edebilir Bu bir halkoylaması bütün vatandaşları ilgilendiriyor, bu bir siyaset seçimi de değil Vatandaşlar bu konuda rahat olmalı düşüncelerini ifade etmeli, geniş perspektiften bakmak lazım Ancak valileri ayrı tutuyorum, görüş beyanlarını çok verimli bulmayız

“TÜRKİYE’NİN SAVUNMASI KABUL EDİLEMEZ”

Türkiye’nin Hrant Dink konusunda AİHM’de açılan davaya verdiği savunmanın kabul edilemez olduğunu söyleyen Atalay, dostane çözüm yaklaşımının bundan sonra da devam edeceğini açıkladı Bakan Atalay canlı yayında polislerin askerlik durumuna ilişkin olarak da müjde verdi

“Bu konuda Genelkurmay’la görüştüm, herkes şunu bilsin ki polislerimiz uzun dönem askerlik yapmayacak Bu konuda hem karar hem kararlılık var Polis zaten çok uzun süre eğitim görüyor ve askerle yanyana görev yapıyor Biz üç alternatifli bir yasa tasarısı hazırladık ve sonbaharda bu iş bitecek Genelkurmay’ın tek tip askerlik düzenlemesini bekliyoruz O’nun içinde bu sorun da çözülecek”

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com