Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
2012, 2013, ders, dönemi, eğitim, saatleri, yeni

2012 2013 Yeni Eğitim Dönemi Ders Saatleri

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

2012 2013 Yeni Eğitim Dönemi Ders Saatleri

2012 2013 Yeni Eğitim Dönemi Ders saatleri

MEB, 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren geçerli olacak haftalık ders çizelgesi çalışmalarını tamamlayarak, karara bağladı 4+4+4 yeni eğitim sistemiyle birlikte ortaokullarda ve ilkokullarda geçerli yeni ders saatleri de kesinleşti Milli Eğitim Bakanlığı 2012 2013 Eğitim Öğretim yılı yeni ders saatleri şöyle:

Buna göre, tüm sınıflarda matematik, 1′er saat artırılarak 5′er saat verilecek; yabancı dil öğretimine ise ilkokul 2 sınıftan başlanacak; gelecek yıl ilkokul 3 sınıf olacak öğrenciler de fen bilimleri dersi okuyacak

MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, ”İlkokul ve Ortaokul Haftalık Ders Çizelgesi”ni belirledi Dersler gelecek eğitim öğretim yılından itibaren 1 ve 5 sınıflardan başlanmak üzere kademeli uygulanacak

Buna göre, zorunlu ders saatleri ilkokul 1 sınıfta 26, ilkokul 2 ve 3 sınıflarda 28′er, ilkokul 4 sınıfta ise 30 saat olacak

Ortaokul 5 ve 6 sınıflarda 28 saat olacak zorunlu dersler, ortaokul 7 ve 8sınıflarda 29 saat verilecek

İlkokulda zorunlu dersler arasında Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi, görsel sanatlar, müzik, oyun ve fiziki etkinlikler, trafikgüvenliği ve insan hakları, yurttaşlık ve demokrasi dersleri yer alacak

Ortaokulun zorunlu dersleri ise, Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi, görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi ve spor, teknoloji ve tasarım ve rehberlik ve kariyer planlama olacak

-Yabancı dil öğretimi 2 yıl erkene çekildi-

İlkokul ve ortaokulun tüm sınıflarında zorunlu olarak okutulan Matematik dersi geçen seneye göre 1′er saat artırılarak 5′er saat verilecek Yabancı dil öğretimine ise ilkokul 2 sınıftan başlanacak

Yabancı dil dersi, ilkokul 2 sınıftan 4 sınıfa kadar 2′şer saat, ortaokul 5 sınıftan 8 sınıfa kadar ise 4 saat okutulacak Böylece yabancı dil öğretimi 2 yıl erkene çekildi

Gelecek yıl ilkokul 3 sınıf olacak öğrenciler de Fen Bilimleri dersi okuyacak Bu ders ilkokul 3 ve 4 sınıflarda 3′er saat, ortaokul 5-8 sınıflarda ise 4′er saat verilecek

meb yeni ders saatleri 2012 2013,2012 2013 Yeni Eğitim Dönemi Ders saatleri,2012 – 2013 ders saatleri,ilk okul ders saatleriÇizelgenin zorunlu dersler bölümüne yeni konulan insan hakları, yurttaşlık ve demokrasi dersi ise ilkokul 4 sınıflarda okutulacak Trafik güvenliği dersi sadece ilkokul 4 sınıfta; rehberlik ve kariyer planlama dersi ise sadece ortaokul 8 sınıfta zorunlu ders olarak alınacak

Türkçe ders saati ise geçen seneye göre sadece ilkokul 1 ve 2 sınıflarda birer saat azalarak 10′ar saat, ilkokul 3 sınıfta ise 3 saat azalarak 8 saat olacak Türkçe, ilkokul 4 sınıfta ise 2 saat artarak 8 saat, ortaokul 6 sınıfta 1 saat artarak 6 saat okutulacak

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com