Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Bilim Teknik ve Teknoloji Merkezi > Cep Telefonları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
android, çalıyor, uygulaması, verilerinizi

Bu Android Uygulaması Verilerinizi Çalıyor!

Eski 08-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bu Android Uygulaması Verilerinizi Çalıyor!

Dikkat: Bu korsan uygulama cebinizdeki tüm verileri çalıyor, herkese utanç verici bir SMS gönderiyorKendim market sürümünü bizzat kullanıyordum ancak ondan da şüphelenip derhal kaldırdım bilginize

Zararlı uygulama, telefon faturamızı incelememizi tavsiye ediyor

Android mobil işletim sisteminin hızla yükselişi, onu her büyük yazılım geliştiricilerinin karşılaştığı bir sorunla karşı karşıya getiriyor: zararlılar Yasal bir Android uygulamasının 'crack'li' ve ücretsiz sürümü olarak ortaya çıkan bu uygulama ise kişisel bilgileri çalıyor ve harici bir sunucuya göndermeye çalışıyor

Symantec tarafından 'AndroidWalkinwat' olarak adlandırılan zararlı, telefonun rehberini de tarayarak herkese utanç verici bir SMS gönderiyor Yazım hataları dikkat çeken İngilizce mesajda Türkçesiyle şu cümleler yer alıyor: 'Hey, şu an internetten korsan bir uygulama indirdim: Walk and Text for Android Ben aptalım ve ucuzum, uygulama sadece 1 dolardı Benim gibi siz de çalmayın!'

Walk and Text olarak bilinen gerçek uygulama, Android Market'te mevcut ancak zararlı sürümü sadece üçüncü parti dosya paylaşım sitelerinde bulunuyor Uygulamanın orijinal sürümü 153 dolar fiyatla Market'te satılırken, mesaj yazarken kamera ile önünüzde ne olduğunu görmenizi sağlıyor</I></U>

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com