Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Hazır Mesajlar & Güzel Sözler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dostlukla, ilgili, sözler

Dostlukla İlgili Sözler

Eski 10-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Dostlukla İlgili Sözler

Dost 4 harfi bir kelimeden 6 hafli olan DOSTUM kelimesine geçebildiyse o zaman ne mutlu sizlere Buyrun sizlere dostla ilgili güzel sözler

Dostları olmalı insanın, aynen gemilerin limanları gibiZaman zaman uğradığın, yükünü boşalttığın,dalgalar dininceye kadar beklediğin koynunda

Paylaşmanın asaletini hiç bir zaman bencilliğin çirkinliğine bırakmayın ve öyle bir dost seçinki siz onun için ölümü düşünürken o sizin için çoktan ölmüş olsun

Unuttuklarini anımsa, kaybettiysen ara, özlediysen git bul, kırdıysan af dile, kırıldıysan affet, seviyorsan söyle, çünkü dostlar zor bulunur bu dunyada

Ben dostumu dostum oldugu için degil, dostumun dostu ben oldugum için severim

Dostum diyen gönüllere girmeli Mis kokulu güller derip vermeli Dost elinden zehir olsa içmeli Dosta güven,dosta güven vermeli

İnsanin en acizi dost arayandır, bundan daha acizi vardır oda bulduğu dostu kaybedendir

Dostlarınla öyle yaşaki düşman oldugun zaman arkandan söyleyecek bir laf bulamasınDüşmanlarınla öyle yaşaki dost oldugun zaman yüzün kızarmasın

Dostluğa verilen değer uğruna feda edilebileceklerle ölçülüyorsan, aç gözlerini etrafına bak Gördüğün her şeyi uğruna feda edebilirim ama sakın aynaya bakma

Gönüller birdir, insanlar ayri olsada, yasananlar güzeldir mazide kalsada, umrumda degil dünyalar yikilsada biz dostuz unutmayiz uzakta olsada

Gerçek dostlar senin yüzünün kirli olduğunu söyleyenlerdir

Kalleş dostum olacağına delikanlı düşmanım olsun daha iyi

Baskalarinin yaninda dostunu öv,yalnizkende onu elestir

Her yanına yaklaşanı dost sanma iyi günü değil kötü günü bekle

Gerçek dost;yanında yüksek sesle düşünebildiğiniz insandır

Sevincime dost oldun acılarıma kardeş olabilirmisin!!!

Derçek DOST iyiliklerin bittiği yerde terk etmeyendir!!!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com