Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akşehir, hoca, ilköğretim, konya, nasreddın, okulu

Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Konya Akşehir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Konya Akşehir

Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Hakkında - Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Tanıtım - Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Resimleri - Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu İletişim

Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Konya Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Tarihi:

Okulumuz binası 1955 yılında Belediyemize ait gazhane olarak kullanılırken, Yeni Mahalleye bir okulun gerekli olduğu o zamanın belediye başkanı Ömer ŞEKER tarafından dile getirilmiş ve belediyemizin gazhanesi okula çevrilerek "YENİ İLKOKUL" adıyla 1955 yılında eğitim öğretim dönemine 5 derslikte başlamıştır

Okulumuzdan ilk mezun olan öğrencimiz "Fehamet BAŞARAN" dır

1962 - 63 Öğretim yılında okulumuzun adı "AKŞEHİR DENEME YENİ İLKOKULU" olmuştur

1964 - 65 öğretim yılında "AKŞEHİR PROGRAM GELİŞTİRME YENİ İLKOKULU" oldu

1965 - 66 Öğretim yılında da okulumuzun adı İlçemizde yaşamış olan Nasreddin Hoca ismini taşıyan bir okul olmadığından dolayı "NASREDDİN HOCA İLKOKULU" olarak komisyonca değiştirilmiştir (Milli Eğitim Müdürlüğünün 30041965 tarih ve 2431/8148-7638 sayılı yazıları ile)

Okulumuzun 2 katı 1967 yılında yaptırılmış ve binamızın derslik sayısı 9 a çıkmıştır Okulumuz binasında bir Müdür odası, bir öğretmenler odası, hizmetli odası, memur odası gibi bölümler bulunmaktadır

1997 yılında kesintisiz 8 yıllık eğitimi geçildiğinde okulumuz Nasreddin Hoca İlköğretim Okulu olarak eğitim ve öğretime devam etmiştir
Okulumuz Yeni Mahalle, İstasyon Mahallesi ve Meydan Mahallesinde oturan vatandaşlarımıza hizmet vermektedir Bu üç mahallenin kalabalık nüfusu olması ve okulumuzun merkezi bir yerde bulunmasından dolayı öğrenci mevcudu artmış ve sınıflar 55-60 mevcutlu duruma gelmiştir Bunun üzerine yapılan çalışmalar neticesinde okulumuzun yanında bulunan Şeker AŞ ait 2374 metre karelik depolarının olduğu arsa Danıştay yoluyla okulumuza kazandırılmış 2003 yılı itibarı ile 83 milyar bedelle bu depoların olduğu yer alınmış 2004 yılı Temmuz ayında okulumuzun yeni 24 derslikli inşaatına başlanmıştır Okulumuz 590 milyar bedelle 2005 Temmuz ayında bitirilmiş ve 2005 - 2006 Eğitim öğretim yılında kullanılmaya başlanmıştır

Okulumuzdan bu zamana kadar Akşehir' de okuyan bir çok insanın yanı sıra TV sunucusu "Ali KIRCA" ve eski Devlet Bakanlarımızdan "Ahad ANDİCAN" mezun olmuştur

Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: AKŞEHİR NASREDDIN HOCA İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: YENİ MAHİSTASYON CADNO:28 AKŞEHİR KONYA
Telefon Numarası: 3328136438
Faks Numarası:
E-mail Adresi:
Web Adresi: - nasreddinhocaioomebk12tr

Akşehir Nasreddın Hoca İlköğretim Okulu Resimleri:

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com