Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinema, Müzik & Online Videolar > Radyo, Sinema ve Tiyatro

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
albay

Albay Ve Ben

Eski 06-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Albay Ve Ben

Albay Ve Ben 1958 - Albay Ve Ben Filmi - Albay Ve Ben Film Konusu - Albay Ve Ben Oyuncuları - Film Tanıtım - Nostalji

Yönetmen Peter Glenville

Yapımcı William Goetz

Senarist SN Behrman

Franz Werfel 'in "Jacobowsky und der Oberstl" adlı tiyatro eserinden

Müzik George Duning

Oyuncular Danny Kaye

Curd Jürgens

Akim Tamiroff

Görüntü yönetmeni Burnett Guffey

Kurgu William A Lyon

Charles Nelson

Yapım yılı, ülkesi 1958 , Amerika Birleşik Devletleri ABD

Albay ve Ben 1958 ABD yapımı komedi savaş filmdir Özgün adı Me and the Colonel dir Franz Werfel'in 1941'de yazdığı (ama 1946'da ölümünden sonra yayımlanabilen) "Jacobowsky und der Oberst" adlı tiyatro oyunundan senaryosunu SNBehrman'ın uyarlayıp yazdığı filmin yönetmeni Peter Glenville'dir Başlıca rollerinde Danny Kaye, Curd Jürgens, Akim Tamiroff ve Nicole Maurey oynamışlardır

II Dünya Savaşı 'nın başlarında Nazi 'ler Paris 'i işgal etmek üzere iken,Polonya 'lı bir yahudi sığınmacı olan Samuel LJacobowsky (Danny Kaye) kendini bu şehirde kapana kısılmış olarak bulurDaha önce Almanların Polonya'yı işgali üzerine Paris'e kaçmıştır,ama şimdi burada da yakalanmak üzeredirKaldığı otelde yahudi karşıtı bir aristokrat olan Polonyalı albay Prokoszny (Curd Jürgens) ile tanışırBaşlarda yıldızları hiç barışmayan bu ikilinin ortak amaçları Almanları atlatıp İngiltere'ye geçebilmektir,ama bunun için bir otomobile ihtiyaçları vardırÇok becerikli biri olan Jacobowsky bu arabayı temin eder ve İngiltere'ye doğru yola çıkarlarYolda Albay'ın sevgilisi Suzanne 'ı (Nicole Maurey) de yanlarına alırlarBu arada Suzanne 'in Jacobowsky'ye ilgi duymaya başlaması Albayla ilişkilerini daha da gerer

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com