Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fitnat, kitabının, taaşşuku, talat, özeti

Taaşşuk-U Talat Ve Fitnat Kitabının Özeti

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Taaşşuk-U Talat Ve Fitnat Kitabının Özeti

Taaşşuk-u Talat ve Fitnat

Eski geleneğin kimi kalıplarım sürdürmekle birlikte, Taaşşuk'u Talat ve Fitnat (Talat ve Fitnat'ın Aşkı), yazınımızda Batılı yöntemle yazılmış roman türünün ilk örneği olarak kabul edilmektedir 18 yaşında yetim bir çocuk olan Talat Bey, bir yaşındayken öksüz kalan, babasını tanımayan bir kız olan Fitnat'a ilk görüşte aşık olur Ancak kızı sokağa bile çıkarmayan tutucu bir adam olan babalığı tütüncü Hacıbaba aksi, dediğim dedik bir adamdır ve üvey kızına kendi ölçütlerine göre bir koca bulmak istemektedir Bunun üzerine Talat Bey, kız kılığına girerek Fitnat'ia arkadaş olur Ancak Hacıbaba, kızıyla evlenmek isteyen ve zengin bir adam olan Ali Bey'in önerisini kabul eder Ali Bey, Fitnat'ı babası yaşındadır

Yazar : Şemseddin Sami

Yayınevi : Kitap Zamanı Yayınları

Sayfa Sayısı : 175

Etiket Fiyatı : 5,00 YTL

Basım Tarihi : Temmuz 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com