Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kitabının, tuğra, özeti

Tuğra Kitabının Özeti

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Tuğra Kitabının Özeti

Tuğra

Yıl, 1878; yer, İstanbul; Padişah, 2 Abdülhamit…
Aşk mı, sadakat mi, siyaset mi?

Kendi zaman ve mekânlarına sahip farklı boyutlar bir anda sizin de içinde bulunduğunuz zaman diliminde kesişseler ve sizi geçmiş sandığınız zamanlara geri götürseler neler olurdu, hiç düşündünüz mü?

Beyoğlu sokaklarının sıradan kalabalığıyla başlayan sıradan bir gün Zamansızlığı şimdiki zamana taşıyan sıra dışı bir antikacı dükkânında, sıra dışı bir tuğra koleksiyonu
Ve sıradan olan yaşama ve zamana dair tüm kavramları sıra dışılığa taşıyan bir hikâye
Osmanlı tarihine merakı ile tanınan Turan Bey hayatı boyunca insanları anlamaya çalışmaya hiç lüzum görmemiştir Ama zamanı anlamak ister Zamanı anlamak için maddeyi aşabilmelidir İnsanları anlamak için ise yaşama onların gözlerinden bakmayı öğrenmeli Zamanda bir kapı aralanır ve Turan Bey kendisini 1878'in İstanbul sokaklarında gezinirken buluverir Kendi zaman boyutunda almayı reddettiği yaşam derslerini şimdi başka bir boyut ve başka bir zamanda almaya mecbur kalacaktır

Yazar:Şebnem Pişkin

Yayınevi:Goa Basım Yayın

Sayfa Sayısı:128

Etiket Fiyatı:8,00 YTL

Basım Tarihi:Ağustos 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com